קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
אוראינה מגייסת קריפטו

אוקראינה מבקשת תרומות בקריפטו

ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ממשלת אוקראינה קיבלה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו מאז יום שבת, בתוספת NFT בשווי של כ-200 אלף דולר. כעת האתגר הוא כיצד המדינה תוכל להרוויח מהנכסים הללו כדי לממן את צרכי המלחמה שלה.

חלק מתרומת הקריפטו כבר הומרו למטבע פיאט, בעיקר לאירו, לפי  Kuna.io, בורסת המטבעות הקריפטו המבוססת בקייב שסייעה לממשלה להקים ולנהל את ארנקי הקריפטו לתרומות. הכסף שימש לקניית אספקה קריטית כמו מל"טים, אפודים חסיני כדורים, משקפי מגן רגישים לחום ובנזין, הן ממדינות והן מהמגזר הפרטי.

רבים צופים שמטבעות קריפטו יהיו משתנה מרכזי במלחמה, הן ככלי פוטנציאלי לרוסיה להתחמק מהסנקציות והן ככלי לתומכים לממן את האוקראינים. אבל בימים שחלפו מאז פלישת רוסיה, החיבוק של ממשלת אוקראינה לקריפטו הפך גלוי יותר, ומושך אליו משקיעי קריפטו מערביים שרואים הזדמנות לבחון את טענותיהם שטכנולוגיית הבלוקצ'יין יכולה לקדם חברות פתוחות.

מטבעות קריפטו היא הדרך הטובה ביותר לתרום לאוקראינים מאז שהממשלה קבעה חוק צבאי ב-24 בפברואר, והגבילה את יכולתם של אזרחיה לשלוח או לקבל כספים.

בנוסף, התומכים טוענים כי מטבעות קריפטו יאפשרו לאוקראינה לגייס כסף ללא ההגבלות המוטלות על ידי הבירוקרטיה הממשלתית או של פלטפורמות טכנולוגיות מרכזיות, וכי ספר העסקאות הדיגיטלי הציבורי של הבלוקצ'יין מציע יותר שקיפות לתורמים לגבי אופן הוצאת הכסף.  קובעי מדיניות שמתמחים באבטחה מעדיפים גם כן שפעילות פיננסית תזרום דרך קריפטו כי קל יותר להתחקות אחריו.

מלחמת מימון המונים אינה חדשה עבור אוקראינה, שהשתמשה בתורמים פרטיים כדי לשלם עבור ציוד צבאי לאחר שרוסיה השתלטה על קרים ב-2014. אבל הספקנים תוהים אם ההתמקדות בקריפטו עלולה להוביל לפעילות בלתי חוקית, תוך שהם מציינים שההבטחה לשקיפות מסתיימת עם ההמרה למטבעות אחרים כדי לרכוש סחורות.

הצורך להמיר תרומות קריפטו למטבע פיאט גם מערער את הרעיון שמטבע קריפטו הוא איכשהו מבוזר ושקוף יותר, שכן אי אפשר לקנות טילים באמצעות ביטקוין בלבד.

הקריאה לתמיכה בקריפטו הגיעה מסגן ראש ממשלת אוקראינה, מיכאילו פדורוב, ששימש בתור התועמלן הדיגיטלי הראשי במדינה. פדורוב פרסם לראשונה בקשה לתרומות קריפטו בביטקוין או אתריום. כמה שעות לאחר מכן, זה כבר היה בחשבון הטוויטר הרשמי של אוקראינה.

תרומות זרמו במהירות מיותר מ-46,000 אנשים, שרובם נתנו קצת פחות ממאה דולר. כול התרומות רשומות בספרי החשבונות הציבוריים. כמה מהתורמים נתנו יותר מ-250 אלף דולר באתריום, ורבים מהתורמים הגדולים נשארו אנונימיים.

אוקראינה, שלא ביקשה  NFTs, קיבלה קובץ מפה של אזור דונייצק במזרח אוקראינה, שחלקים ממנו נשלטו על ידי בדלנים הנתמכים על ידי רוסיה, בצבעי הדגל האוקראיני, בתוספת תמונות של שלום כחול-צהוב.

בנוסף למטבעות קריפטו חזקים, אוקראינה קיבלה תרומות הנקובות בכמעט מאה מטבעות דיגיטליים לא מוכרים. הם כללו אחד חדש בשם  Save Ukraine. האסטרטגיה של הממשלה הייתה להמיר תחילה מטבעות קריפטו פחות פופולריים לכסף מסורתי ולהחזיק ביטקוין ואתריום ברזרבות מכיוון שהם יציבים ונזילים יותר.

התפנית המוזרה ביותר עד כה התרחשה ביום רביעי בבוקר, עת ממשלת אוקראינה צייצה בטוויטר שתהיה Airdrop לתורמים ביום חמישי, אך היא לא סיפקה פרטים על מה זה יכלול. Airdrops, שמפיצות אסימונים ונכסים לארנקי קריפטו עבור הצרכנים המשתתפים, הם דרך פופולרית עבור פרויקטי קריפטו לפתות משתמשים חדשים עם הבטחה של נכסי קריפטו חינם.

ככל ש-Airdrops יכולות לדרבן את משתמשי הקריפטו לתרום, הן יכולות גם לעורר "חקלאות אוויר", שבה בעלי קריפטו שמקווים לקבל את הפרס עושים את המינימום המינימלי בכדי להשתתף. בכך, לאחר ההכרזה הראשונית, כ-8,300 אנשים תרמו פחות מעשרה דולרים.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה
מסחר במטבעות קריפטו רובו מתנהל במסחר אלגוריתמי. בעבר רובוטים של מסחר אוטומטי היו יקרים ודרשו ידע טכני, אבל עם הזמן הכלים הללו הפכו ליותר נגישים. בכתבה זאת אנחנו נעסוק בסיכונים שבמסחר האוטומטי