Ledger - Crypto Beginners Pack

קורס מסחר למתחילים

bitcoin
Bitcoin (BTC) 123,441.46 1.26%
ethereum
Ethereum (ETH) 8,939.43 1.88%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 1,327.39 3.40%
tether
Tether (USDT) 3.27 0.08%
cardano
Cardano (ADA) 5.73 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1.25 8.51%
xrp
XRP (XRP) 3.25 2.18%
polkadot-new
Polkadot (DOT) 83.02 5.40%
usd-coin
USD Coin (USDC) 3.27 0.03%
uniswap
Uniswap (UNI) 88.88 0.16%

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

איך מתחילים לכרות מטבעות דיגיטליים? מה צריך לדעת וכמובן מה אפשר להרוויח. לחצו עכשיו וקבלו את כל המידע על כריית מטבעות דיגיטליים

תוכן עניינים

אם הגעתם לפה סביר להניח ששמעתם על עולם הקריפטו, מדובר בעולם גדול רווי באפשרויות. בין המושגים המרכזיים ששמעתם הוא "כריית המטבעות". לאדם הרגיל כריית מטבעות לא אומרת כלום, בדיוק בשביל זה החלטנו לפשט לכם בצורה הכי פשוטה מה זה בעצם כריית מטבעות, איך עושים זאת בצורה נכונה ומה הם האפשרויות.

מה היא כריית מטבעות דיגיטליים?

כאשר אנחנו מדברים על תהליך כריית מטבעות אנו מדברים על תהליך בו מתבצע אימות עסקאות ברשת ביטקוין, פעולת הכרייה מקבלת אישור מהמערכת לאחר שהעסקה בביטקוין מתבררת כאמיתית ונרשמת בצורה תקינה.

למעשה, תהליך הכרייה נעשה על ידי פתרון חידה מתמטית לא פשוטה בלשון המעטה ומתבצעת על גבי כוח מחשוב גדול במיוחד. מדובר "במירוץ" אל מול כורים אחרים ואותם כורים אשר יאמתו את העסקאות ראשונים יקבלו מטבעות מבוזרים חדשים.

נעים מאוד:BlockChain

בכל רגע של כריית מטבעות בהם בלוק עסקאות נוצר ועובר חתימה מלאה אצל הכורים הוא מתווסף לבלוקצ'יין. בבלוקצ'יין נוצרת רשימת בלוקים אשר גדלה מיום ליום אשר בתוכה ניתן למצוא את כל המידע אשר בוצע אי פעם על גבי המערכת.

תהליך הכרייה – איך הוא למעשה מתבצע?

כריית מטבעות קריפטו היא מלאכת מחשבת של ממש. פירושו של קריפטוגרפיה היא הצפנה, כל תהליך הכרייה נעשה לשם הצפנה ואימות הטרנזקציות.

למעשה, על מנת לכרות מטבעות עלינו להצטייד בכמות גדולה של כוח מחשוב וחשמל אשר פותרים חידות מתמטיות מורכבות. לאחר כל "העברה" הכורה מקבל תמורה על התרומה שלו למערכת.

ככל שיש כמות גדולה יותר של כורים כך גם הרשת הופכת להיות חזקה יותר, מהירה ומאובטחת הרבה יותר.

למה אנחנו בכלל כורים מטבעות דיגיטליים?

כריית מטבעות דיגיטליים היא דבר הכרחי מאחר ואף אחד מן המטבעות לא מקושר אל ממשלה או גוף פיננסי. כל תהליך הניהול של הכסף נעשה על ידי רשת מחשוב גדולה אשר נקראים בעגה המקצועית "כורים", למעשה תהליך הכרייה הינו תהליך בו בודקים את אמינות העסקאות ברשת ומחזקים את המהירות ובטיחות הרשת.

הכורים לוקחים את הבלוקים ומעבירים אותו תהליך של הצפנה אשר בסופו הבלוק משנה את צורתו, הכורים לוקחים את המידע אשר נמצא בבלוק מסוים ויוצרים באמצעות נוסחאות מתמטיות רצף ייחודי של תווים המורכב מאותיות ומספרים.

אנו נוהגים לקנות את התהליך הזה כתהליך Hashing. מדובר בתהליך אשר קל מאוד להפיק hash מאוסף של מידע אך מדובר במשימה לא פשוטה כלל לחלץ את התווים חזרה מתוך הHash.

האם משתלם כיום לכרות מטבעות?

כמו שכבר הצלחתם להבין, רק הכורים הראשונים שמאמתים את העסקאות מקבלים תמורה לתהליך הכרייה. מה שהופך את תהליך הכרייה לתחרות של ממש בה הכורים הראשונים אשר הצליחו לנחש באופן מלא את המשוואה המתמטית יקבלו את ה"פרס" הגדול בדוגמת מטבע דיגיטלי.

על מנת לנצח בתחרות צריך להחזיק בכוח מחשוב חזק מאוד, ככל שישנם יותר כורים המנסים לכרות את הבלוק כך התהליך הופך להיות קשה הרבה יותר.

אם מצאתם מאמרים מלפני כמה שנים תיווכחו לדעת שישנם מטבעות לדוגמת ביטקוין אשר היה אפשר לכרות באמצעות מחשב ביתי(למעשה, אפשר עוד היום) אך בעקבות התחרות הלא נגמרת זה כבר כלל לא יעיל.

עליכם להחזיק במחשוב רב, כרטיסים גרפיים חזקים, מעבדים חזקים לא פחות והמון המון חשמל. אגב, היום קיימים חוות כורים של ממש הנקראות בעגה המקצועית "בריכות כרייה" אשר מחברת בין כורים שונים על מנת לחזק את כמות המחשוב, כאשר כל אחד מההורים מקבל מתנה קטנה.

כיום ישנם כלים רבים לכריית מטבעות מבוזרים, אחד הכלים השכיחים ביותר בעולם הוא כלי הASIC – מדובר בכלי אשר מטרתו המרכזית הוא כריית מטבעות ביטקוין.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
הבלוקצ'יין החל לממש את הייעוד הכה משמעותי וכעת הוא ממשיך בהתקדמות המטאורית הגלובלית ובשל כך מושקים קורסים רבים לטכנולוגיית בלוצקיין.
ארנק קוד פתוח שנוסד בשנת 2017 במטרה להפוך אותו לקל וידידותי למשתמשי אייפון. רוצים להכיר את כל היתרונות של ארנק בלו? לחצו עכשיו לפרטים
וורג' (Verge) הוא מטבע דיגיטלי קריפטוגרפי, ששם לעצמו את האנונימיות כערך עליון, ומאפשר לבצע העברות אנונימיות באמצעות טכנולוגיית בלוקצ'יין.
 נאו (NEO), הוא שמו של פרויקט קוד פתוח שמופעל ללא כוונות רווח ומטרתו העיקרית היא שימוש בבלוקצ'יין על מנת לייצר נכסים וזהויות דיגיטליים.