קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

איך מתחילים לכרות מטבעות דיגיטליים? מה צריך לדעת וכמובן מה אפשר להרוויח. לחצו עכשיו וקבלו את כל המידע על כריית מטבעות דיגיטליים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אם הגעתם לפה סביר להניח ששמעתם על עולם הקריפטו, מדובר בעולם גדול רווי באפשרויות. בין המושגים המרכזיים ששמעתם הוא "כריית המטבעות". לאדם הרגיל כריית מטבעות לא אומרת כלום, בדיוק בשביל זה החלטנו לפשט לכם בצורה הכי פשוטה מה זה בעצם כריית מטבעות, איך עושים זאת בצורה נכונה ומה הם האפשרויות.

מה היא כריית מטבעות דיגיטליים?

כאשר אנחנו מדברים על תהליך כריית מטבעות אנו מדברים על תהליך בו מתבצע אימות עסקאות ברשת ביטקוין, פעולת הכרייה מקבלת אישור מהמערכת לאחר שהעסקה בביטקוין מתבררת כאמיתית ונרשמת בצורה תקינה.

למעשה, תהליך הכרייה נעשה על ידי פתרון חידה מתמטית לא פשוטה בלשון המעטה ומתבצעת על גבי כוח מחשוב גדול במיוחד. מדובר "במירוץ" אל מול כורים אחרים ואותם כורים אשר יאמתו את העסקאות ראשונים יקבלו מטבעות מבוזרים חדשים.

נעים מאוד:BlockChain

בכל רגע של כריית מטבעות בהם בלוק עסקאות נוצר ועובר חתימה מלאה אצל הכורים הוא מתווסף לבלוקצ'יין. בבלוקצ'יין נוצרת רשימת בלוקים אשר גדלה מיום ליום אשר בתוכה ניתן למצוא את כל המידע אשר בוצע אי פעם על גבי המערכת.

תהליך הכרייה – איך הוא למעשה מתבצע?

כריית מטבעות קריפטו היא מלאכת מחשבת של ממש. פירושו של קריפטוגרפיה היא הצפנה, כל תהליך הכרייה נעשה לשם הצפנה ואימות הטרנזקציות.

למעשה, על מנת לכרות מטבעות עלינו להצטייד בכמות גדולה של כוח מחשוב וחשמל אשר פותרים חידות מתמטיות מורכבות. לאחר כל "העברה" הכורה מקבל תמורה על התרומה שלו למערכת.

ככל שיש כמות גדולה יותר של כורים כך גם הרשת הופכת להיות חזקה יותר, מהירה ומאובטחת הרבה יותר.

למה אנחנו בכלל כורים מטבעות דיגיטליים?

כריית מטבעות דיגיטליים היא דבר הכרחי מאחר ואף אחד מן המטבעות לא מקושר אל ממשלה או גוף פיננסי. כל תהליך הניהול של הכסף נעשה על ידי רשת מחשוב גדולה אשר נקראים בעגה המקצועית "כורים", למעשה תהליך הכרייה הינו תהליך בו בודקים את אמינות העסקאות ברשת ומחזקים את המהירות ובטיחות הרשת.

הכורים לוקחים את הבלוקים ומעבירים אותו תהליך של הצפנה אשר בסופו הבלוק משנה את צורתו, הכורים לוקחים את המידע אשר נמצא בבלוק מסוים ויוצרים באמצעות נוסחאות מתמטיות רצף ייחודי של תווים המורכב מאותיות ומספרים.

אנו נוהגים לקנות את התהליך הזה כתהליך Hashing. מדובר בתהליך אשר קל מאוד להפיק hash מאוסף של מידע אך מדובר במשימה לא פשוטה כלל לחלץ את התווים חזרה מתוך הHash.

האם משתלם כיום לכרות מטבעות?

כמו שכבר הצלחתם להבין, רק הכורים הראשונים שמאמתים את העסקאות מקבלים תמורה לתהליך הכרייה. מה שהופך את תהליך הכרייה לתחרות של ממש בה הכורים הראשונים אשר הצליחו לנחש באופן מלא את המשוואה המתמטית יקבלו את ה"פרס" הגדול בדוגמת מטבע דיגיטלי.

על מנת לנצח בתחרות צריך להחזיק בכוח מחשוב חזק מאוד, ככל שישנם יותר כורים המנסים לכרות את הבלוק כך התהליך הופך להיות קשה הרבה יותר.

אם מצאתם מאמרים מלפני כמה שנים תיווכחו לדעת שישנם מטבעות לדוגמת ביטקוין אשר היה אפשר לכרות באמצעות מחשב ביתי(למעשה, אפשר עוד היום) אך בעקבות התחרות הלא נגמרת זה כבר כלל לא יעיל.

עליכם להחזיק במחשוב רב, כרטיסים גרפיים חזקים, מעבדים חזקים לא פחות והמון המון חשמל. אגב, היום קיימים חוות כורים של ממש הנקראות בעגה המקצועית "בריכות כרייה" אשר מחברת בין כורים שונים על מנת לחזק את כמות המחשוב, כאשר כל אחד מההורים מקבל מתנה קטנה.

כיום ישנם כלים רבים לכריית מטבעות מבוזרים, אחד הכלים השכיחים ביותר בעולם הוא כלי הASIC – מדובר בכלי אשר מטרתו המרכזית הוא כריית מטבעות ביטקוין.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו