קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
צמדי מטבעות קריפטו

צמדי מטבעות קריפטו

מה זה צמד מטבעות קריפטו ולפי מה הוא נקבע? בכתבה זאת נעסוק במושגי היסוד עבור המשקיעים המתחילים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

צמד חמד

צמדי מטבעות הוא מושג מפתח במסחר במטבע חוץ (מט"ח). מאחר ולמטבע כשלעצמו אין ערך כלכלי, יש להשוות אותו למטבעות אחרים הקיימים בעולם על מנת לקבוע את שוויו. מכאן נולד המושג צמדי מטבעות – מדובר בשני סוגי מטבעות שונים אשר הוצמדו זה לזה על מנת שניתן יהיה למדוד את ערכם.

בכל צמד מטבעות שכזה קיימים שני "תפקידים": מטבע בסיס ומטבע ייחוס. מטבע הבסיס, כפי שנגזר משמו, הוא הבסיס של שער החליפין. משמעות הערך המספרי של צמד המטבעות הוא למעשה מענה על השאלה הבאה- כמה יחידות של מטבע ייחוס צריך בשביל לקנות יחידת מטבע בסיס אחת?

קיימים כמה צמדים בולטים בעולם המסחר במטח, ולהם גם היצע גדול של מוכרים וקונים (כמו למשל הצמד אירו/דולר). בשנים האחרונות, עם עליית קרנם של מטבעות הקריפטו, נולד גם מושג חדש שהולך ותופס תאוצה – צמדי מטבעות קריפטו.

צופן המטבעות

לפני שנצלול אל המושג צמדי מטבעות קריפטו מוטב אולי לתת רקע בסיסי על חלקו הסופי של המושג, כלומר צמד המילים מטבעות קריפטו.

מטבעות קריפטו הם דבר חדש למדי בכלכלה העולמית. מדובר במטבעות דיגיטליים אשר מפותחים בתהליך הקרוי כרייה. אין הכוונה לחפירה מאומצת באזורים תת קרקעיים אלא לתהליך חישובי מסובך למדי שמבוסס על אימות צפנים (מכאן גם השם קריפטו, ששאוב מהמילה קריפטוגרפיה -תורת הצפנים).

למטבעות הקריפטו ( קרויים גם מטבעות מבוזרים) יתרונות רבים, בעיקר בתחום חופש השימוש והגברת השקיפות. בנוסף, מדובר במטבעות עם היצע מוגבל למדי בשוק, דבר שהופך אותם למבוקשים למדי. המפורסם שבמטבעות אלו הוא כמובן הביטקוין אך קיימים עוד רבים וטובים.

Power couple של מטבעות

לאחר הבהרת המושגים ההכרחית אפשר לחזור אל המונח צמד מטבעות קריפטו. מונח זה מתייחס לכל צמד מטבעות שכולל לפחות סוג אחד של מטבעות קריפטו. מטבעות קריפטו יכולים כמובן להיות מוצמדים זה או לזה, או למטבעות מסורתיים יותר כמו השקל או האירו.

ההצמדות הבולטות ביותר נעשות עם הדולר האמריקני. זאת מכיוון שמדובר במטבע חזק ומוכר, ולו היצע רב של קונים ומוכרים. הדולר משמש לרוב כמטבע בסיס בעבורו נקבע מחירם של המטבעות המבוזרים השונים.

חשוב להדגיש שמדובר בזירת מסחר ערה ופעילה ביותר. עם הזמן החולף יותר ויותר אנשים נחשפים למטבעות דיגיטליים ובאופן טבעי גם למסחר ולהשקעה בהם. בשונה מהמטבעות המסורתיים מדובר במטבעות בעלי תנודתיות חזקה למדי לשני הכיוונים, כאשר ירידות ועליות של עשרות אחוזים בערכי המטבעות הם דבר שבשגרה.

עוד הצמדות בולטות בתחום הן הצמדות בהן הביטקוין משמש כמטבע הבסיס עבור מטבעות קריפטו אחרים. זאת מאחר והביטקוין צבר לעצמו בולטות מסוימת שמאפשרת לאנשים להבין באמצעותו את ערכם של מטבעות אחרים מוכרים פחות. יחד עם זאת, מאחר ומדובר במטבע תנודתי כאמור, מדובר בהצמדה פחות פופולרית מהדולר האמריקאי.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה