קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
מה זה בלוקצ'יין: כל מה שרציתם לדעת

מה זה בלוקצ'יין: כל מה שרציתם לדעת

בלוקציין - אחד מהביטויים הטכנולוגיים הכי חמים בשנים האחרונות אבל לא הרבה יודעים מה המשמעות וכמובן - מה היתרונות. לחצו וקבלו את כל הפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אם יצא לכם לקרוא או אפילו לסחור במטבעות וירטואלים סביר להניח ששמעתם לא פעם את המונח "בלוקצ'יין", למעשה לא הרבה אנשים יודעים באמת מה זה בלוקצ'יין. בדיוק לשם כך החלטנו לפשט עבורכם את הדברים ולהסביר לכם מה הם יתרונותיו של הבלוקציין ולמה אנו צריכים אותו.

בואו נתחיל: מה זה בלוקצ'יין?

בלוקצ'יין היא למעשה שיטת מחשוב אשר מבוססת על טכנולוגית רישום מבוזר (DLT), למעשה בלוקצ'יין הוא מאגר מידע מוצפן אשר נשמר אצל כל המחשבים הנמצאים ברשת ומתעדכן אצלם באופן קבוע, כמו כן המידע הנמצא בבלוקציין אינו ניתן לעריכה כלל.

מאגר הבלוקציין מרכז את כל העסקאות שבוצעו אי פעם ברשת, כל אלו מורכבות מ"שרשראות של בלוקים", כאשר כל אחד מהבלוקים מכיל כמות מסוימת של עסקאות באמצעות הצפנה מיוחדת.

הרשת מבוזרת ונותן אפשרות לכל אחד מן המשתמשים להיות חלק מתהליך האימות של העסקה(כאשר הראשונים שמאמתים את העסקה מקבלים תגמול).

בפשטות, בלוקצ'יין מתפקדת בתור "ספר חשבונות" אשר משמש רישום של כל העברות המטבעות הנמצאות על גבי הרשת. בעזרת בלוקצ'יין אנו יכולים לבצע עסקאות שלמות תוך מספר דקות, לתגמל משתמשים ולמנוע הונאות תשלום.

למה אנו צריכים את הבלוקציין?

לפני שנתחיל להסביר מה הם יתרונותיו וכיצד בלוקצ'יין פועל עלינו להבין מה הוא בלוקציין או לחילופין מה היא הבעיה בלוקצ'יין מנסה לטפל בה.

בלוקצ'יין הוא למעשה "תהליך" שנעשה לראשונה בשנת 2009 על ידי סאטושי נאקאמוטו (פלוני) אשר מטרתו העיקרית היא לבצע ולאמת עסקאות אשר נעשות באמצעות מטבעות דיגיטליים וביטקוין בפרט.

מטרתו היא לבצע את כל התהליך ללא תלות באף בנק או גוף מסחרי, כאשר הכל נעשה בשיטת עמית-לעמית ובאופן דיגיטלי מלא.

למעשה, אם נפשט את הדברים – לפני כל עסקה במטבעות וירטואלים אנו נרצה לבדוק מספר דברים, הראשון הוא שלרוכש יש מספיק יתרה בחשבון על מנת לבצע את העסקה, הדבר השני שנרצה לוודא הוא שאותו אדם יעביר את הסכום הנקבע לצד של המוכר. בעולם דיגיטלי ו-וירטואלי אנו שופים להונאות רבות ואף אחד לא מבטיח לנו שהצד השני יעביר את היתרה.

אם אנו מסתכלים על השוק "המסורתי" אנו רואים שאותו אמון בין המוכר לקונה נעשה באמצעות גורם מתווך – הבנקים וגורמים ממנים כאלו ואחרים.

בלוקצ'יין בעצם בא להוות חלופה לאותו גוף מתווך(הבנקים) ונותן את האפשרות לבצע עסקה כאשר תהליך הוידוא של העסקה נעשה על ידי משתמשי ביטקוין בעצמם (באמצעות כרייה דיגיטלית), כך נעשה אימות מבוזר.

בלוקצ'יין: סיפור על טכנולוגיה מתקדמת

שוק הבלוקציין נחשב לאחד השווקים המתפתחים ביותר בעולם כאשר הוא נמצא במגמת עלייה מתמדת. אנו רואים בכל העולם חברות הייטק אשר מחליטות להיכנס אל עולם הבלוקצ'יין כמו גם חברות סטארט אפ ייעודיות הנפתחות על מנת לפתח מערכות מבוססות על גבי בלוקצ'יין.

בלוקצ'יין אומצה בקרב ממשלות וגופים מוסדיים רבים, היות והיא מחזיקה ביתרונות רבים. מעבר לשימוש בטכנולוגיה לשם העברת מטבעות בצורה מהימנה ובטוחה מדובר בטכנולוגיה אשר צפויה ומשנה כבר היום את העולם הפיננסי והעסקי בפרט.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו