קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
מה זה בלוקצ'יין: כל מה שרציתם לדעת

מה זה בלוקצ'יין: כל מה שרציתם לדעת

בלוקציין - אחד מהביטויים הטכנולוגיים הכי חמים בשנים האחרונות אבל לא הרבה יודעים מה המשמעות וכמובן - מה היתרונות. לחצו וקבלו את כל הפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אם יצא לכם לקרוא או אפילו לסחור במטבעות וירטואלים סביר להניח ששמעתם לא פעם את המונח "בלוקצ'יין", למעשה לא הרבה אנשים יודעים באמת מה זה בלוקצ'יין. בדיוק לשם כך החלטנו לפשט עבורכם את הדברים ולהסביר לכם מה הם יתרונותיו של הבלוקציין ולמה אנו צריכים אותו.

בואו נתחיל: מה זה בלוקצ'יין?

בלוקצ'יין היא למעשה שיטת מחשוב אשר מבוססת על טכנולוגית רישום מבוזר (DLT), למעשה בלוקצ'יין הוא מאגר מידע מוצפן אשר נשמר אצל כל המחשבים הנמצאים ברשת ומתעדכן אצלם באופן קבוע, כמו כן המידע הנמצא בבלוקציין אינו ניתן לעריכה כלל.

מאגר הבלוקציין מרכז את כל העסקאות שבוצעו אי פעם ברשת, כל אלו מורכבות מ"שרשראות של בלוקים", כאשר כל אחד מהבלוקים מכיל כמות מסוימת של עסקאות באמצעות הצפנה מיוחדת.

הרשת מבוזרת ונותן אפשרות לכל אחד מן המשתמשים להיות חלק מתהליך האימות של העסקה(כאשר הראשונים שמאמתים את העסקה מקבלים תגמול).

בפשטות, בלוקצ'יין מתפקדת בתור "ספר חשבונות" אשר משמש רישום של כל העברות המטבעות הנמצאות על גבי הרשת. בעזרת בלוקצ'יין אנו יכולים לבצע עסקאות שלמות תוך מספר דקות, לתגמל משתמשים ולמנוע הונאות תשלום.

למה אנו צריכים את הבלוקציין?

לפני שנתחיל להסביר מה הם יתרונותיו וכיצד בלוקצ'יין פועל עלינו להבין מה הוא בלוקציין או לחילופין מה היא הבעיה בלוקצ'יין מנסה לטפל בה.

בלוקצ'יין הוא למעשה "תהליך" שנעשה לראשונה בשנת 2009 על ידי סאטושי נאקאמוטו (פלוני) אשר מטרתו העיקרית היא לבצע ולאמת עסקאות אשר נעשות באמצעות מטבעות דיגיטליים וביטקוין בפרט.

מטרתו היא לבצע את כל התהליך ללא תלות באף בנק או גוף מסחרי, כאשר הכל נעשה בשיטת עמית-לעמית ובאופן דיגיטלי מלא.

למעשה, אם נפשט את הדברים – לפני כל עסקה במטבעות וירטואלים אנו נרצה לבדוק מספר דברים, הראשון הוא שלרוכש יש מספיק יתרה בחשבון על מנת לבצע את העסקה, הדבר השני שנרצה לוודא הוא שאותו אדם יעביר את הסכום הנקבע לצד של המוכר. בעולם דיגיטלי ו-וירטואלי אנו שופים להונאות רבות ואף אחד לא מבטיח לנו שהצד השני יעביר את היתרה.

אם אנו מסתכלים על השוק "המסורתי" אנו רואים שאותו אמון בין המוכר לקונה נעשה באמצעות גורם מתווך – הבנקים וגורמים ממנים כאלו ואחרים.

בלוקצ'יין בעצם בא להוות חלופה לאותו גוף מתווך(הבנקים) ונותן את האפשרות לבצע עסקה כאשר תהליך הוידוא של העסקה נעשה על ידי משתמשי ביטקוין בעצמם (באמצעות כרייה דיגיטלית), כך נעשה אימות מבוזר.

בלוקצ'יין: סיפור על טכנולוגיה מתקדמת

שוק הבלוקציין נחשב לאחד השווקים המתפתחים ביותר בעולם כאשר הוא נמצא במגמת עלייה מתמדת. אנו רואים בכל העולם חברות הייטק אשר מחליטות להיכנס אל עולם הבלוקצ'יין כמו גם חברות סטארט אפ ייעודיות הנפתחות על מנת לפתח מערכות מבוססות על גבי בלוקצ'יין.

בלוקצ'יין אומצה בקרב ממשלות וגופים מוסדיים רבים, היות והיא מחזיקה ביתרונות רבים. מעבר לשימוש בטכנולוגיה לשם העברת מטבעות בצורה מהימנה ובטוחה מדובר בטכנולוגיה אשר צפויה ומשנה כבר היום את העולם הפיננסי והעסקי בפרט.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה