קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

ארנקי Ledger – הכספת שתשמור על הקריפטו שלכם

ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

Ledger, או בשמה המלא Ledger S.A.S, היא השם החם בשוק הקריפטו כיום, והחברה מיצבה את עצמה בשנים האחרונות כאחת המובילות העולמיות בתחומה. Ledger סיימה לאחרונה סבב גיוס בהיקף של כ-380 מיליון דולר, ושוויה מוערך בכ-1.5 מיליארד דולר, סכום מרשים במיוחד עבור חברה שהוקמה רק בשנת 2014.

החברה, היושבת בפריז, מציעה מגוון רחב של שירותי קריפטו, אשר נועדו לספק את כלל צרכי האבטחה וההצפנה של כל סוחר. Ledger הוקמה על ידי מומחי קריפטו מהשורה הראשונה, במטרה לענות על צרכי השוק ולספק תשתית אבטחה יציבה ואמינה למסחר בקריפטו. במאמר זה נסקור עבורכם את מוצרי החברה השונים, ואת היתרונות הייחודיים שבהם.

ארנקי Ledger מבטיחים אבטחה יוצאת דופן

לחברה מגוון מוצרי אבטחה ושירותים מתחומים שונים בעולם הקריפטו, אשר יחד מספקים שירותי אבטחה משלימים זה לזה, ומותאמים למגוון סוגי פעילות. בתוך כך, מוצר הדגל של Ledger הוא קו הארנקים המאובטחים אותו היא מפתחת, המהווים פתרון אמין במיוחד לסוחרים בכל קנה מידה, וגם לאנשים שאינם סוחרים אך מעוניינים להגן על מטבעות הקריפטו שלהם.

החברה השיקה תחילה את הארנק מדגם Ledger S, אשר מאז השקתו נמכר ביותר מ-165 מדינות, וברחבי העולם נמכרו כבר מעל למיליון ארנקים מדגם זה. גודלו הקומפקטי של הארנק עשוי לתעתע, אך מדובר בפתרון אבטחה פורץ דרך. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים אשר נועדו להגן מפני תקיפות סייבר ומפני גניבה פיזית של הארנק.

הטכנולוגיה הייחודית שבבסיס ההצפנה של הארנק, מציעה פתרון מבוסס SaaS (Software as a Service), במסגרתה מפתחות ההצפנה לא עוזבים את הארנק עצמו אף פעם. על גבי הארנק ישנו צג קטן עליו מוצגים מפתחות ההצפנה לאחר תהליך אימות, והתוכנה הייחודית מאפשרת לאחסן מגוון רחב של מטבעות שונים במקום אחד.

באופן זה, בעוד שחשבונות בפלטפורמות מסחר עשויים להיפרץ וכך יתרת המטבעות שבחשבון תעמוד בסכנת גניבה או סחיטה, כשהמטבעות מאוחסנים על גבי הארנק הפיזי המבודל, לא ניתן להגיע אליהם בתקיפות סייבר.

הארנק מוצע למכירה באתר החברה בשלל צבעים אופנתיים, אשר הופכים את הפתרון הפרקטי לצרכי האבטחה גם להצהרה עיצובית. מחיר הדגם עומד על כ-260 שקלים לפני מיסים, סכום קטן ביחס לסיכון שהארנק מאבטח מפניו.

לאחרונה, השיקה Ledger את הארנק החדש שפיתחה, Ledger X. הארנק אמור להוות את חוד החנית של מוצרי החברה. בפיתוח דגם X, הוחלט להוסיף לחיבור הפיזי למחשב חיבור Bluetooth מובנה, והארנק מציע ממשק נוח וקל לתפעול עבור מסחר ואחסון מטבעות. מפתחי החברה מבטיחים שזהו הארנק היחיד שכל סוחר יצטרך בחייו, והוא נבנה על מנת להחזיק לנצח. מחירו באתר החברה עומד על כ-520 שקלים לפני מיסים.

Live – שירות תוכנה פורץ דרך

מלבד קו ארנקי הקריפטו המאובטחים שלה, Ledger מפעילה גם פלטפורמת מסחר בשם Ledger Live, המלווה באפליקציה תואמת. באמצעות הפלטפורמה, סוחרים יכולים להנות מסטנדרט הבטיחות הגבוה של Ledger בעסקאות מסחר, חליפין והשקעה בפלטפורמה, המציעה מעל 5500 מטבעות וטוקנים שונים למסחר, ובכלל זאת ביטקוין ואת'ר כמובן.

בנוסף, פלטפורמת המסחר הינה בממשק הרמוני עם ארנקי Ledger, כך שחווית המשתמש הינה חלקה במיוחד, החל מהאבטחה עצמה של המטבעות בארנק ועד לשימוש בהם בפלטפורמת המסחר. כמו כן, ב-Ledger Live ניתן להחליף מטבעות בין סוחרים, כך שמלבד ההשקעה הנומינלית ניתן גם לבצע סחר ריאלי.

לפי נתוני החברה, ישנם כארבעה מיליון לקוחות המשתמשים בשירותי המסחר שלה כיום. בנוסף, חברות רבות ומוכרות מתחום הפיננסים מסקרות באופן תדיר את פעילות החברה, וממליצות על שירותיה. בין הממליצים ניתן למצוא את הענקיות Bloomberg, Forbes ועוד.

שירותים ייעודיים לעסקים

לצד הארנקים ופלטפורמת המסחר, אשר מיועדים לקהל הרחב ולמשתמש הממוצע, Ledger מציעה גם שירותים המיועדים במיוחד לעסקים. החברה מציעה לעסקים שירותי אבטחה מידע והצפנה של נכסים דיגיטליים, בסטנדרט מוסדי.

בתוך כך, החברה מפעילה את שירות Ledger Vault המיועד במיוחד לעסקים עם הון דיגיטלי רב ואף לבנקים ולקוחות מוסדיים המחזיקים במטבעות קריפטו רבים. השירות נועד לספק למשקיעים מקצועיים שירות מאובטח במיוחד עבור מסחר, השקעה ואחסון מטבעות.

אחד המאפיינים הייחודיים של השירות הוא שכל משקיע מקבל לידיו את מפתחות ההצפנה האישיים שלו, אותם הוא והוא בלבד יכול לנהל ולראות. בכך, Ledger מבטיחה פרטיות וגמישות עבור משקיעים בכל סדר גודל, היכולים לנטר את פעילות לקוחותיהם ולהתאים את מנגנוני האבטחה בהתאם.

החזון שמאחורי Ledger Vault הוא יצירת סביבה עסקית בטוחה בשוק הקריפטו, על בסיסה ניתן יהיה לבנות בעתיד עסקים שלמים שקיימים רק באופן דיגיטלי. על מנת להבטיח את מימוש החזון, Ledger ממשיכה לפתח     עדכונים וגרסאות חדשות למנגנוני האבטחה, על מנת שיתאימו לצרכים של לקוחות מכל סוג, וכדי להבטיח שרמת האבטחה נשארת גבוהה למול איומי הסייבר המשתנים כל העת.

תשלום בקריפטו בכרטיס אשראי – העתיד כבר כאן

Ledger אינה נחה על השמרים, ובקרוב עתידה החברה להציע שירות חדשני של כרטיס CL (crypto life) חינמי בשיתוף פעולה עם ענקית האשראי ויזה, אשר יהווה כרטיס debit לכל דבר עבור רכישות באמצעות מטבעות קריפטו. בכך, Ledger שואפת להפוך את מטבעות הקריפטו למטבעות שניתן להשתמש בהם ביומיום, ובכך להגדיל את ערכם הריאלי.

לפי פרסומי החברה, הכרטיס אמור לתמוך בעסקאות בערך קריפטו ישיר, ובנוסף גם בהמרות מטבע עבור עסקאות, לפי שערי זמני אמת. כמו כן, הכרטיס יאפשר לגבות ולשלם עמלות בקריפטו, ואף לקבל את המשכורת במטבעות קריפטו. בשלב זה טרם ברור כיצד הממשק יעבוד, אך מתעניינים רבים נרשמו לרשימת ההמתנה לכרטיס, כך שללא ספק קיים קהל גדול לשירות מסקרן זה, ויש למה לצפות.

לסיכום

לסיכום, Ledger הינה חברת אבטחה המציעה ללקוחותיה סל פתרונות אבטחה לכל רובד פעילות בשוק הקריפטו. החברה מציעה ארנקים עבור סוחרים המספקים הגנה ברמה שחשבונות דיגיטליים פשוט לא מסוגלים לספק, ומבטיחה בכך שקט נפשי ללקוחותיה. בנוסף, פלטפורמת המסחר אותה מפעילה Ledger מתממשקת באופן חלק, להבטחת סביבת מסחר מוגנת מפני תקיפות סייבר.

כמו כן, החברה מציעה שירותים ללקוחות עסקיים ומוסדיים, שנועדו לתת שליטה מלאה על אופן ניהול המשאבים הדיגיטליים של כל לקוח. בכך, Ledger נותנת מענה לצרכים מכל הסוגים, הן של לקוחות פרטיים והן של עסקים המעוניינים להרחיב את תחום פעילותם למרחב הקריפטו הדיגיטלי.

בעתיד, ניתן יהיה לצפות לפיתוחים נוספים מצד Ledger, אשר ללא ספק מסתמנת כאחת החברות המובילות בעולם בשוק אבטחת הקריפטו. אחד הפיתוחים המסקרנים שהחברה צפויה להשיק בתקופה הקרובה הוא ההפעלה של שירות תשלום עם מטבעות קריפטו בכרטיס פיזי. פיתוח זה מהווה דוגמה לפוטנציאל הרב הטמון ב-Ledger, כך שיש למה לצפות.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
מסחר במטבעות קריפטו רובו מתנהל במסחר אלגוריתמי. בעבר רובוטים של מסחר אוטומטי היו יקרים ודרשו ידע טכני, אבל עם הזמן הכלים הללו הפכו ליותר נגישים. בכתבה זאת אנחנו נעסוק בסיכונים שבמסחר האוטומטי