קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
טסלה מפסיקה למכור מכוניות בביטקויין

טסלה מפסיקה למכור מכוניות בביטקויין

שוק הקריפטו סופג מכה בגלל הציוץ של אילון מאסק – ביטקויין יורד ב-13%, אתריום סופג ירידה של כ-15%. עקבנו בדאגה

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
מייסד טסלה ומעריץ המטבעות הווירטואליים, אילון מאסק, שוב משגע את הרשת: בציוץ ששלח בחשבון הטוויטר שלו הודיע כי חברת הרכבים החשמליים שבבעלותו השהתה את האפשרות לשלם בביטקויין עבור מוצריה. אילון טען בפוסט שפרסם שזאת משום טביעת הרגל הפחמנית הרבה הכרוכה בתהליך יצור הביטקויין. בעקבות ההודעה, נפלה המנייה של חברת טסלה בכ6%, וכעת היא נסחרת באזור ה- 570 דולר, תוך שהיא משלימה ירידה של כ30% בחודש האחרון בלבד.

במקביל, כמעט כל המטבעות הקריפטוגרפים בשוק ספגו מכה בעקבות הודעתו:  הביטקויין ירד בכ- 13% לשווי של כ-49 אלף דולר ליחידה. האת'ריום, ששוויו זינק בחודשים האחרונים, ספג אף הוא ירידה של כ15% לשווי של 3700 דולר. הדוג'קוין, ששויו זינק בחודשים האחרונים, ולאחר מכן נפל לאחר הופעתו של אילון מאסק בתוכנית הסאטרדי נייט לייב, בה קרה לדוג'קוין "תרמית", נופל אף הוא ב12% נוספים, ושוויו נכון לעכשיו הוא כ- 0.4 דולר.

מאסק כתב בציוץ:

"אנחנו מוטרדים מהצריכה המוגברת בדלקים מאובנים עקב הכרייה וההעברה של הביטקויין, ובמיוחד פחם, אשר פולט יותר זיהום מכל דלק אחר."

אולם, מאסק לא מאכזב לגמרי את תומכיו חובבי המטבעות הווירטואלים, והוסיף כי "מטבעות קריפטוגרפים הם רעיון טוב בהרבה מובנים ואנחנו מאמינים כי יש להם עתיד מבטיח, אבל זה לא יכול לבוא במחיר כל כך כבד לסביבה". עוד ציין מאסק כי "טסלה לא תמכור אף מטבע ביטקויין", זאת לאחר רכישתה התקדימית של החברה, מטבעות ביטקויין ב1.5 מיליארד דולר.

"אנו מתכננים לחזור לשימוש במטבע ברגע שתהליך הכרייה התבסס על אנרגיה יותר נקייה" כתב מאסק, והוסיף כי "אנחנו בוחנים מטבעות קריפטוגרפים אחרים אשר דורשים פחות מ1% מהאנרגיה הדרושה להעברות ביטקויין".

מאסק שוב מטלטל את השוק

זאת לא הפעם הראשונה בה אילון מאסק מטלטל את שוק המטבעות הוירטואליים. לפני שבוע, בהופעתו בתוכנית האמריקנית "סאטרדיי נייט לייב", מאסק כלל כמה בדיחות על המטבע האהוב עליו, הדוג'קויין, בין השאר כאשר אימו הופיעה ושאלה "אני מתרגשת לקראת מתנה ליום האם, מה אקבל במתנה? אני רק מקווה שזה לא דוג'קויין…" ומאסק ענה "זה דווקא כן…".

התוכנית גם כללה מערכון בו שואלים אותו שוב ושוב "אז מה זה בעצם דוג'קויין?" ולאחר שאילון ניסה לשווא לספק מספר הסברים, שאלו אותו "רגע, אז זה תרמית (hustle)?" ומאסק צוחק ועונה "כן, זה תרמית".

בין אם יש קשר להופעתו של מאסק ובין אם אין, הדוג'קויין כאמור נמצא במגמת ירידה, ומאז שיאו, 0.72 דולר, הספיק הדוג'קויין לאבד למעלה מ40% מערכו, וכעת הוא נסחר סביבות ה0.4 דולר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה