קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
טסלה מפסיקה למכור מכוניות בביטקויין

טסלה מפסיקה למכור מכוניות בביטקויין

שוק הקריפטו סופג מכה בגלל הציוץ של אילון מאסק – ביטקויין יורד ב-13%, אתריום סופג ירידה של כ-15%. עקבנו בדאגה

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
מייסד טסלה ומעריץ המטבעות הווירטואליים, אילון מאסק, שוב משגע את הרשת: בציוץ ששלח בחשבון הטוויטר שלו הודיע כי חברת הרכבים החשמליים שבבעלותו השהתה את האפשרות לשלם בביטקויין עבור מוצריה. אילון טען בפוסט שפרסם שזאת משום טביעת הרגל הפחמנית הרבה הכרוכה בתהליך יצור הביטקויין. בעקבות ההודעה, נפלה המנייה של חברת טסלה בכ6%, וכעת היא נסחרת באזור ה- 570 דולר, תוך שהיא משלימה ירידה של כ30% בחודש האחרון בלבד.

במקביל, כמעט כל המטבעות הקריפטוגרפים בשוק ספגו מכה בעקבות הודעתו:  הביטקויין ירד בכ- 13% לשווי של כ-49 אלף דולר ליחידה. האת'ריום, ששוויו זינק בחודשים האחרונים, ספג אף הוא ירידה של כ15% לשווי של 3700 דולר. הדוג'קוין, ששויו זינק בחודשים האחרונים, ולאחר מכן נפל לאחר הופעתו של אילון מאסק בתוכנית הסאטרדי נייט לייב, בה קרה לדוג'קוין "תרמית", נופל אף הוא ב12% נוספים, ושוויו נכון לעכשיו הוא כ- 0.4 דולר.

מאסק כתב בציוץ:

"אנחנו מוטרדים מהצריכה המוגברת בדלקים מאובנים עקב הכרייה וההעברה של הביטקויין, ובמיוחד פחם, אשר פולט יותר זיהום מכל דלק אחר."

אולם, מאסק לא מאכזב לגמרי את תומכיו חובבי המטבעות הווירטואלים, והוסיף כי "מטבעות קריפטוגרפים הם רעיון טוב בהרבה מובנים ואנחנו מאמינים כי יש להם עתיד מבטיח, אבל זה לא יכול לבוא במחיר כל כך כבד לסביבה". עוד ציין מאסק כי "טסלה לא תמכור אף מטבע ביטקויין", זאת לאחר רכישתה התקדימית של החברה, מטבעות ביטקויין ב1.5 מיליארד דולר.

"אנו מתכננים לחזור לשימוש במטבע ברגע שתהליך הכרייה התבסס על אנרגיה יותר נקייה" כתב מאסק, והוסיף כי "אנחנו בוחנים מטבעות קריפטוגרפים אחרים אשר דורשים פחות מ1% מהאנרגיה הדרושה להעברות ביטקויין".

מאסק שוב מטלטל את השוק

זאת לא הפעם הראשונה בה אילון מאסק מטלטל את שוק המטבעות הוירטואליים. לפני שבוע, בהופעתו בתוכנית האמריקנית "סאטרדיי נייט לייב", מאסק כלל כמה בדיחות על המטבע האהוב עליו, הדוג'קויין, בין השאר כאשר אימו הופיעה ושאלה "אני מתרגשת לקראת מתנה ליום האם, מה אקבל במתנה? אני רק מקווה שזה לא דוג'קויין…" ומאסק ענה "זה דווקא כן…".

התוכנית גם כללה מערכון בו שואלים אותו שוב ושוב "אז מה זה בעצם דוג'קויין?" ולאחר שאילון ניסה לשווא לספק מספר הסברים, שאלו אותו "רגע, אז זה תרמית (hustle)?" ומאסק צוחק ועונה "כן, זה תרמית".

בין אם יש קשר להופעתו של מאסק ובין אם אין, הדוג'קויין כאמור נמצא במגמת ירידה, ומאז שיאו, 0.72 דולר, הספיק הדוג'קויין לאבד למעלה מ40% מערכו, וכעת הוא נסחר סביבות ה0.4 דולר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו