קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

Bloxtax – לסחור במטבעות קריפטוגרפים בלי "להסתבך" עם רשויות המס

רוצים להתחיל לסחור במטבעות קריפטו אבל חוששים להסתבך עם רשויות המס? המאמר הבא יעשה לכם סדר בבלאגן ויבטיח לכם מסחר חוקי עם תשואות מקסימליות

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
Bloxtax היא פלטפורמה המאפשרת ניהול מעקב ורישום חשבונאי לצרכי דיווח לרשויות המס אודות תוצאות מסחר במטבעות קריפטוגרפים. משקיעים בשוק הקריפטו שמשתמשים בשירותי בלוקסטאקס יכולים להיות בטוחים שהם מקיימים מול רשויות המס את כל הנדרש מהם על פי חוק כך שלא צפויות להם הפתעות כמו דרישות תשלום לא צפויות. האלגוריתמים המשוכללים של בלוקס טאקס מוזנים אוטומטית בנתונים הישר מזירות המסחר, הדוחות החשבונאיים מופקים בלחיצת כפתור. שימוש בפלטפורמה מבטיח חבות מס מינימאלית. זאת, בזכת רישום חשבונאי חוקי המיטיב עם הנישום ומקצה משקל גבוה להפסדים, גם אם בשורה התחתונה היו רווחים משמעותיים.

שוק המטבעות הקריפטוגרפים מספק הזדמנויות לייצר תשואות גבוהות בזמן קצר. למרות רמת סיכון גבוה ההכרוכה בהשקעה ספקולטיבית בנכסים שערכם מאופיין בתנודתיות עזה, הזינוק המטאורי בשער הביטקוין (כשמסתכלים עליו בפרספקטיבה של שנים) אחראי לכך שרבים החלו לגלות עניין בסחר במטבעות קריפטוגרפים. אין כל ספק שמדובר בתחום לוהט. הביטקוין ממשיך להוביל את הזירה אולם לצדו מתקיים סחר רחב היקף בשלל מטבעות נוספים. העובדה ששעריהם של נכסים קריפטוגרפים נוטים לזנק וליפול חלופות אינה דווקא שלילית, תנודתיות כזו מייצרת הזדמנויות לרווחים בטווח הקצר כאשר במידה ומהלכים המתוכננים להיות מהירים אינם עולים יפה, קיים סיכוי טוב לקזז הפסדים ואף ועבור לרווח אם ממתינים. זאת מפני שהשוק כולו נמצא בתנופה ומטבעות רבים, כשמסתכלים על שעריהם לאורך זמן, מוסיפים לערכם.

העניין הרב בשוק הקריפטו אינו נחלתם של משקיעים בלבד, גם רשויות מס במדינות רבות, ישראל בכללן, הבינו שמסחר במטבעות קריפטוגרפים מניב הכנסות העשויות להיות חייבות במס. חשוב לציין שמיסוי ביטקוין בפרט, ומיסוי מטבעות אלקטרוניים בכלל, לא רק מסייע למדינה לממן פעילות למען אזרחיה אלא גם משמש מנגנון לבקרה על אופן הפקת הרווחים ואפיקי הזרמת כספים. מיסוי קריפטו תורם למניעת פעילות פלילית, הלבנת הון, העברת ממון לארגוני טרור ועוד.

בין אם אתם מסכימים עם רשויות המס בנוגע לתשלום מסים על השקעות במטבכות קרפטו, או בין אם לא, מי שסוחר בנכסים דיגיטליים מבלי לקחת בחשבון את הצורך לעמוד בדרישות החוק הנוגעות לדיווח ומיסוי לא רק טומן את ראשו בחול, אלא גם עובר על החוק. אין מנוס מלכלול רווחים והפסדים ממסחר כזה בדיווח לרשויות המס. פלטפורמת Bloxtax (בעברית- בלוקס טאקס או בלוקסטאקס) הוקמה במטרה להפוך עמידה בדרישות החוק לעניין מובן מאליו המבוצע עבור הסוחרים באופן אוטומטי תוך שהנתונים מוזנים אל אלגוריתמים פורצי דרך ישירות מזירות המסחר ושרשראות הבלוקים (Blockchain) של המטבעות עצמם. כמעט מיותר לציין ששימוש בפלטפורמה מבטיח חבות מס מינימאלית, הנמוכה ביותר שניתן להשיג במסגרת החוק.

לפניכם סקירה אודות פלטפורמת Bloxtax להסדרת רישום חשבונאי ודיווח לרשויות מס אודות מסחר במטבעות קריפטוגרפים. בין היתר נפרט על העומדים מאחורי פיתוח הפלטפורמה, השירותים שחברת בלוקסטאקס מציעה, השיטות המשמשות לייצור הדוחות הנחוצים בקלות, הדרכים בהן פלטפורמת בלוקס טאקס מסייעת לשלם פחות מס ועוד.

האתגרים בהנהלת חשבונות הכוללת סחר במטבעות קריפטוגרפים

מסחר בניירות ערך מתנהל בבורסות שהפעילות בהן מבוצעת תחת פיקוח של רשויות המדינה בה הן נמצאות. לעומת זאת, מטבעות קריפטוגרפים הם מטבעות מבוזרים (שאין גוף מרכזי המפקח עליהם) ומסחר בהם מתנהל באופן מקוון בזירות מסחר מבוזרות.

מעקב ודיווח לרשויות מס אודות רווחים או הפסדים שנוצרו לנישום בגין מסחר בניירות ערך אולי דורש מקצועיות (יש מי שנעזרים ברואי חשבון, אחרים מבצעים זאת בעצמם), אך ניתן לבצעם תוך השגת אישורים לצרכי ניכוי מס מהבנק, מסלקה מרכזית, בית השקעות או כל גוף רלוונטי אחר. בניגוד לכך, בשל ההבדלים שפורטו למעלה בין מסחר בניירות ערך ומסחר בנכסים קריפטוגרפים, היעדר מסמכים מקשה מאוד על ניהול חשבונאי הכולל מיסוי במקרה של סחר במטבעות אלקטרוניים.

קושי נוסף בדרך לדיווח על פי חוק מסחר במטבעות כאלה, הוא העובדה שמדובר בתחום חדש בו התקנות רודפות אחר ההתרחשויות. פלטפורמת Bloxtax מאפשרת להפעיל את דרישות מיסוי ביטקוין על תחום מיסוי מטבע מבוזר בכלל. מכיוון שמיסוי ביטקוין הוא נושא שכבר מוכר לרשויות המס היטב, פלטפורמת בלוקס טאקס מאפשרת למשקיעים "ראש שקט" בכל הקשר לעמידה בדרישות מיסוי במסחר במטבעות קריפטו, יהיו הנכסים הדיגיטליים בהם סוחרים אשר יהיו.

המידע הנחוץ נמצא ברשת, פלטפורמת Bloxtax עושה בו שימוש מיטבי עבור המשקיעים

שלושה ישראלים עומדים מאחורי פלטפורמת Bloxtax לפתרונות מיסוי ביטקוין ומיסוי מטבעות אלקטרוניים בכלל. החידוש שיזמים אלה אחראים לו הוא התממשקות לא רק לזירות המסחר במטבעות קריפטוגרפים אלא גם לרשתות הבלוקצ'יין. המידע בבלוקצ'יין נגיש, הנתונים מוצפנים כך שאנונימיות המשתמשים במטבע המבוזר אינה נפגמת ועדיין ניתן להתחקות אחר העסקאות שבוצעו בכל יחידה מן המטבע למן רגע הפקתה.

מכיוון שהנתונים הנחוצים לניהול החשבונות והפקת דוחות לרשויות המס זמין מן הרשת, המשתמשים בפלטפורמת בלוקטאקס נדרשים להזין מעט מאוד פרטים לחשבון המשתמש שלהם. המערכת עוקבת עצמאית אחר המסחר ותוצאותיו, מתעדכנת בשינויים בדרישות רשויות המס, מנצלת אפשרויות זמינות להיטיב עם המשתמש וליצור עברו חבות מס מינימאלית.

מערכת Bloxtax למיסוי מטבע מבוזר מזהה, עוקבת, מתעדת ומחשבת את כל אירועי המס הרלוונטיים לבעל החשבון וביניהם רכישה ומכירה של נכסים קריפטוגרפים, תשלום עמלות מסחר, עמלות העברה בין ארנקים דיגיטליים כמו גם בין ארנק דיגיטלי לחשבון הבנק, קבלת גמול עבור כרייה, קבלת שכר אחר בגין ביצוע פעולות הקשורות למטבע דיגיטלי ועוד.

חשוב לציין כי התשלום עבור שימוש בפלטפורמת בלוקס טאקס נגזר מהיקף הפעילות של הסוחר, מי שעושים צעדיהם הראשונים בתחום יגלו שעלות השימוש בפלטפורמה היא זניחה ביחס לתועלת שהיא מספקת בדמות שמירה על תיאום חשבונאי מלא, התחשבות בהפסדים לצורך הפחתת שומות מס ועוד. עבור סוחרים וותיקים יותר, עם תיקי השקעות מורכבים והיקף פעילות גדול, פלטפורמת בלוקסטאקס מציעה חבילות של פתרונות מקיפים במחירים משתלמים.

כל הדוחות הנחוצים אודות מסחר הקריפטו שלכם

סוחרים במטבעות קריפטוגרפים המשתמשים ב- Bloxtax כדי לעמוד בדרישות רשות המיסים בכל הקשור לדיווח על מסחר קריפטו נהנים מריכוז נוח של כל הנתונים, המסמכים והדוחות הנחוצים כדי לכלול רווחים, הפסדים, הכנסת והוצאות הקשורים לפעילות בשוק הקריפטו. בלחיצת כפתור ניתן להעביר את המידע למנהל החשבונות או לשלב אותו בקלות בדוחות שמגישים עצמאית ישירות לרשויות המס. 

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה