קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים

מדריך לביטקוין (BTC) למתחילים

מאיפה מתחילים לסחור בביטקוין? מה צריך לדעת באמת לפני שרוכשים את המטבע וכמובן - איך מפיקים את התשואות הכי טובות? לחצו עכשיו לכל הפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ביטקוין הוא מטבע וירטואלי בעל אופי מבוזר לחלוטין, אשר ממנף את טכנולוגיית יומן מבוזר כדי לאפשר עסקאות בין שולח למקבל ללא הסתמכות על גורם מתווך כלשהו או על גוף רגולטורי מרכזי כמו בנק כדי לאמת את העסקה. 

אולי כששמעתם בפעם הראשונה על ביטקוין או על מטבעות מבוזרים, התעוררה בכם סקרנות לגלות איך בדיוק נוצרים מטבעות דיגיטליים. למי הם שייכים, ואיך מאמתים עסקאות בעולם של מטבעות מבוזרים. במאמר הקצר והמתומצת הזה נספר בפירוט על הביטקוין, ולמה הוא ראוי לאמון. אחרי קריאת המאמר הזה תוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי השקעה במטבעות מבוזרים.

 

מיותר לציין כי הביטקוין הוא אחד המטבעות המבוזרים המפורסמים ביותר בעולם כיום. זו הטמעה של יישום מבוזר בעולם האמיתי.

לפני שנתעמק בנושא הזה, אנחנו רוצים שתדעו כי שוק המטבעות המבוזרים הוא מאוד תנודתי וספקולטיבי. לכן, כל מי ששוקל מטבעות מבוזרים כאפיק השקעה רווחי, צריך להיות מוכן לאבד את כל חסכונותיו. ככלל, מומלץ בחום להשקיע בביטקוין רק סכום כסף שאתם מוכנים להפסיד.

 

אמנם יש סוחרי מטבעות מבוזרים מנוסים שהצליחו לגבש אסטרטגיית השקעות חכמה כדי למזער הפסדים, אבל תמיד קיים סיכוי להפסד.

מחשבון המרה לביטקוין

היסטוריית ביטקוין

ביטקוין היה היישום המבוזר הראשון שנוצר תוך מינוף של טכנולוגיית בלוקצ'יין ("שרשרת בלוקים"). כפי שניתן להבין משם המטבע המבוזר הזה, שמורכב מהמילים "סיבית" ו-"מטבע" באנגלית, הוא משחרר את העוצמה של קריפטוגרפיה (תורת כתיבת הסתר) כדי לאבטח עסקאות. תוך זמן קצר אחרי השקתו של הביטקוין ארגונים גדולים רבים כמו וולמארט, אמאזון ו-Airbnb התחילו לראות בביטקוין את החלופה המושלמת לכסף הפיאט המסורתי (המטבעות הרגילים).

ביטקוין פותח על-ידי גורם אלמוני שקרא לעצמו סאטוֹשי נַקאמוֹטוֹ. הזהות האמיתית של יוצר הביטקוין אינה ידועה. המטרה שמאחורי הפיתוח של ביטקוין הייתה ליצור מערכת ראשונה להעברת מזומנים אלקטרונית בשיטת "עמית לעמית", מערכת מבוזרת ושקופה.

ביטקוין עלה לאוויר בשנת 2010. בהתחלה מישהו ניסה לקנות משולש פיצה אחד תמורת 10,000 ביטקוינים. לדעתי מי שמוכן לשלם 10,000 ביטקוינים על משולש פיצה אחד בלבד היום הוא אולי האדם העשיר בעולם, כי היום 10,000 BTC שווים ל-100 מיליון דולר.

בשנת 2011 נַקאמוֹטוֹ פרסם את קוד המקור של פרויקט הביטקוין, והפך אותו לקוד פתוח. בסופו של דבר, כיום מיליוני מתכנתים מכל רחבי העולם יכולים לתרום למפעל הביטקוין בצורה פעילה.

מהו בדיוק ביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שלא קיים בצורה פיזית, בניגוד לכסף הפיאט. ביטקוין נהגה כחלופה המושלמת לכסף הפיאט, שמחזורם מנוהל על-ידי גורמים ממשלתיים. אם ממשלה כלשהי מדפיסה יותר מדי שטרות, וכך נוצרת כמות גדולה של כסף עם פחות מדי סחורות, זה גורם לאינפלציה. ואילו המחזור של ביטקוין מנוהל על-ידי אלגוריתם שפותח בצורה חכמה, ומספר הביטקוינים לעולם לא יוכל לעלות על 21 מיליון. ניתן להסיק מכך שהביטקוין הוא נכס דפלציוני. ביטקוין מנצל את הפוטנציאל החבוי של טכנולוגיית בלוקצ'יין ליצירת מערכת אקולוגית המיועדות גם לקונים וגם למוכרים. ביטקוין מזכיר זהב או כסף בכך שהוא לא נוצר יש מאין, אלא מישהו צריך להשקיע כמות עצומה של הון במשאבים על מנת לבצע "כריית ביטקוין".

כריית ביטקוין

השאלה המתבקשת שאולי כבר עלתה בדעתכם היא למה שמישהו ישקיע את כספו במשאבים היקרים הנדרשים לכריית ביטקוין? כאן נכנס לתמונה הרעיון של כריית ביטקוין. אנשים משקיעים את כספם במחשבים חזקים מאוד שצורכים הרבה חשמל על מנת לכרות ביטקוינים. כיום יש במחזור 16 מיליון ביטקוינים, וניתן לכרות עוד 5 מיליון.

 

תהליך הכרייה כרוך בפתרון של בעיות מתמטיות סבוכות, ומורכבות הבעיות עולה עם הזמן. ברגע שפותרים בעיה מתמטית מורכבת אחת, עסקה חדשה מתווספת לרשת הבלוקצ'יין. בסופו של דבר כורים מקבלים ביטקוינים כתגמול לזמן ולכסף שהם השקיעו בכרייה.

 

בניגוד למערכות הסליקה המסורתיות כמו PayPal, ויזה או מאסטרקארד, כל עסקה בביטקוין היא אנונימית לחלוטין, כך שאף אחד לא יכול לגלות את זהות השולח או המקבל.

 

משתמש שרוצה לקבל את הביטקוינים שהוא הצליח לכרות צריך לפתוח "כתובת ביטקוין", שהיא מעין תיבת דואר וירטואלית המורכבת מרצף של 27-34 ספרות ואותיות.

סיכום

אנחנו בהחלט מקווים שהביטקוין יזכה להרבה תשומת לב מהתקשורת המרכזית וממשקיעים מוסדיים ופרטיים בעתיד הנראה לעין. אמנם נאמני מטבעות מבוזרים מאמינים מאוד בכך שניתן להשתמש בביטקוין בתור מטבע לכל דבר, אבל עדיין יש עוד הרבה מה לעשות כדי לאפשר אימוץ המוני של הביטקוין.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.