קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
מטבע הקריפטו החדש ששווי השוק שלו זינק ל45 מיליארד דולר

מטבע הקריפטו החדש ששווי השוק שלו זינק ל45 מיליארד דולר

מטבע קריפטו חדש שנוצר עבור מתכנתים ומהנדסי תוכנה הושק בשבוע האחרון ותוך יום אחד זינק לשווי שוק של 45 מיליארד דולר. תתרגלו לשם החדש – אינטרנט קטמפיוטר.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
מטבע חדש שהושק בשבוע האחרון מפתיע את השוק. המטבע, שנקרא אינטרנט קומפיוטר (ICP), זינק תוך יום אחד לשווי שוק מדהים של 45 מיליארד דולר, מה שהופך אותו למטבע הווירטואלי השמיני בגודלו במונחי שווי שוק. נכון לעכשיו, שוויו של המטבע הוא כ- 370 דולר ליחידה.

מטבע נוצר עבור מתכנתים ומהנדסי תוכן, ובאמצעותו ניתן להעלות חומר לאינטרנט ללא תלות בשירותי מיחשוב ענן. החידוש המרכזי של המטבע הוא שבשימוש בו ניתן להימנע מלהשתמש בשירותים שמציעות חברות הטכנולוגיה הגדולות, וכך לחסוך בהוצאות.

אינטרנט קומפיוטר הוקם ב2016 על ידי דומיק וויליאמס בסיוע קרן המחקר DFINITY. החברה שהוא הקים הצליחה להביא לפריצות דרך משמעותיות בתחום המטבעות המבוזרים, המתבטאות בעיבוד נתונים מהיר במידה מסחררת, במידה המתחרה באינטרנט.

כמה זה בעצם שווה?

מטבע הקריפטו בעל שווי השוק הגדול ביותר הוא כידוע הביטקויין, ובמקום השני נמצא האת'ריום, ששבר שיא כאשר ניפץ את מחסום ה4000 דולר. נכון להיות הוא ירד מעט ונסחר סביב ה3800 דולר.

מטבע נוסף שמככב פעם אחר פעם בכותרות הוא הדוג'קויין, שנוצר בכלל כהלצה. האחראי המרכזי לטירוף סביב המטבע הוא כמובן אילון מאסק, מנכ"ל ענקית הרכבים החשמליים טסלה, שמצייץ על המטבע בכל שני וחמישי, ולא מזמן התראיין בתוכנית סאטרדי נייט לייב, בה קרא למטבע "תרמית", ובעקבות כך צנח המטבע לשווי של בערך 0.4 דולר, עם שווי שוק  של כ50 מיליארד דולר.

השיגעון הגיע לשיאו כאשר מאסק שאל את עוקביו בטוויטר האם הם רוצים שטסלה תקבל תשלום בדוג'קויין, זאת לאחר שכבר הודיע לפני כמה חודשים כי טסלה תקבל תשלום בביטקויין. הציוץ צבר פופולאריות חסרת תקדים, ותוך 12 שעות בלבד הוא קיבל כ3 מיליון תשובות, 80% מהן חיוביות.

אכן, אילון מאסק הוא לא היחיד האחראי היחיד לטירוף סביב המטבע. ניתן לזקוף גם לזכות הראפר סנופ דוג ולמיליארדר מארק קיובן לא מעט מהבאזז הבלתי נפסק סביבו. חשוב כמובן להדגיש, שהמטבע נחשב תנודתי מאוד, אפילו ביחס למטבעות קריפטוגרפים דוגמת הביטקויין, כך שאם אתם מתכננים להשקיע בו קחו בחשבון שאתם נכנסים לרכבת הרים.

איך קונים Internet Computer (ICP)?

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו