קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
מטבע הקריפטו החדש ששווי השוק שלו זינק ל45 מיליארד דולר

מטבע הקריפטו החדש ששווי השוק שלו זינק ל45 מיליארד דולר

מטבע קריפטו חדש שנוצר עבור מתכנתים ומהנדסי תוכנה הושק בשבוע האחרון ותוך יום אחד זינק לשווי שוק של 45 מיליארד דולר. תתרגלו לשם החדש – אינטרנט קטמפיוטר.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
מטבע חדש שהושק בשבוע האחרון מפתיע את השוק. המטבע, שנקרא אינטרנט קומפיוטר (ICP), זינק תוך יום אחד לשווי שוק מדהים של 45 מיליארד דולר, מה שהופך אותו למטבע הווירטואלי השמיני בגודלו במונחי שווי שוק. נכון לעכשיו, שוויו של המטבע הוא כ- 370 דולר ליחידה.

מטבע נוצר עבור מתכנתים ומהנדסי תוכן, ובאמצעותו ניתן להעלות חומר לאינטרנט ללא תלות בשירותי מיחשוב ענן. החידוש המרכזי של המטבע הוא שבשימוש בו ניתן להימנע מלהשתמש בשירותים שמציעות חברות הטכנולוגיה הגדולות, וכך לחסוך בהוצאות.

אינטרנט קומפיוטר הוקם ב2016 על ידי דומיק וויליאמס בסיוע קרן המחקר DFINITY. החברה שהוא הקים הצליחה להביא לפריצות דרך משמעותיות בתחום המטבעות המבוזרים, המתבטאות בעיבוד נתונים מהיר במידה מסחררת, במידה המתחרה באינטרנט.

כמה זה בעצם שווה?

מטבע הקריפטו בעל שווי השוק הגדול ביותר הוא כידוע הביטקויין, ובמקום השני נמצא האת'ריום, ששבר שיא כאשר ניפץ את מחסום ה4000 דולר. נכון להיות הוא ירד מעט ונסחר סביב ה3800 דולר.

מטבע נוסף שמככב פעם אחר פעם בכותרות הוא הדוג'קויין, שנוצר בכלל כהלצה. האחראי המרכזי לטירוף סביב המטבע הוא כמובן אילון מאסק, מנכ"ל ענקית הרכבים החשמליים טסלה, שמצייץ על המטבע בכל שני וחמישי, ולא מזמן התראיין בתוכנית סאטרדי נייט לייב, בה קרא למטבע "תרמית", ובעקבות כך צנח המטבע לשווי של בערך 0.4 דולר, עם שווי שוק  של כ50 מיליארד דולר.

השיגעון הגיע לשיאו כאשר מאסק שאל את עוקביו בטוויטר האם הם רוצים שטסלה תקבל תשלום בדוג'קויין, זאת לאחר שכבר הודיע לפני כמה חודשים כי טסלה תקבל תשלום בביטקויין. הציוץ צבר פופולאריות חסרת תקדים, ותוך 12 שעות בלבד הוא קיבל כ3 מיליון תשובות, 80% מהן חיוביות.

אכן, אילון מאסק הוא לא היחיד האחראי היחיד לטירוף סביב המטבע. ניתן לזקוף גם לזכות הראפר סנופ דוג ולמיליארדר מארק קיובן לא מעט מהבאזז הבלתי נפסק סביבו. חשוב כמובן להדגיש, שהמטבע נחשב תנודתי מאוד, אפילו ביחס למטבעות קריפטוגרפים דוגמת הביטקויין, כך שאם אתם מתכננים להשקיע בו קחו בחשבון שאתם נכנסים לרכבת הרים.

איך קונים Internet Computer (ICP)?

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה
מסחר במטבעות קריפטו רובו מתנהל במסחר אלגוריתמי. בעבר רובוטים של מסחר אוטומטי היו יקרים ודרשו ידע טכני, אבל עם הזמן הכלים הללו הפכו ליותר נגישים. בכתבה זאת אנחנו נעסוק בסיכונים שבמסחר האוטומטי
פרוטוקול בלוקצ׳יין של NEAR נוצר על מנת להקל על מפתחים והוא מספק גם ארנק תוכנה ואסימון משלו. מה צריך כדי לפתוח חשבון? המידע המלא בכתבה
עיבוד תשואות הינו הפרקטיקה של החזקה או השאלת נכסי קריפטו על מנת לייצר תשואות גבוהות או תגמולים בצורת מטבע קריפטו נוסף. מה הן הפרוטוקולים הפופולאריים ומה הסיכונים – הכל בכתבה שהכנו