קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
למה להשקיע בביטקוין

למה להשקיע בביטקוין

למה כדי להשקיע בביטקויין? האם זה באמת משתלם ומה צריך לדעת לפני שרוכשים מטבעות דיגיטליים. לחצו עכשיו לכל התשובות לשאלה למה להשקיע בביטקויין

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אחד החיפושים הפופולרים ביותר בגוגל ישראל בשנתיים האחרונות הוא – "למה להשקיע בביטקוין?", מה שנראה כמו טרנד אופנתי הפך לאחד אפיקי ההשקעה המובילים ביותר בעולם.

שוק הקריפטו נאמד כיום בסביבות 600 מיליארד דולר, יחד איתו מגיעה טכנולוגיה חדשנית ובלתי מתפשרת שיש הסבורים שהולכת לשנות את דפוסי התשלום הרגילים איתם אנו משתמשים.

שנת 2020 הייתה השנה של ביטקוין כאשר התשואה השנתית שלו נאמדה על 170%. כמו כן חלה עלייה מתמדת במספר האנשים אשר פותחים ארנק וירטואלי לשם רכישת ביטקוין.

אם הגעתם לפה סביר להניח שגם אתם רוצים לנגוס מעט מהעוגה, אך לפני שאתם מתחילים תנו לשתף אתכם במספר טיפים שיהפכו את חווית ההשקעה שלכם לבטוחה הרבה יותר.

הבטיחו לכם תשואות גבוהות? תחשבו פעמיים.

כנראה שלא אחת נתפסו עיניכם באחת מפרסומות הביטקוין המדברות על תשואה גבוהה במינימום זמן. לפני שאתם מתחילים להשקיע את מיטב כספכם באחת הפרסומות המבטיחות תשואה צברו מעט ניסיון וידע.

בין אם זו ההשקעה הראשונה שלכם או אחת מיני רבים, אחד הכללים החשובים ביותר בעולם ההשקעות הוא שאין מתנות חינם. אם מישהו "פיצח מחדש" את עולם ההשקעות ומבטיח לכם תשואות גבוהות מדי זה אמור להדליק אצלכם נורת אזהרה.

סביר להניח שאותו ארגון המבטיח את אותם תשואות הוא לא "ארגון ידידי צה ל", אלא ארגון רווחי שיש מאחוריו מלאכת מחשבת של ממש. חשבו על זה רגע, למה שמישהו יחליט להעביר לכם את כל הידע שצבר בתחום בשביל כמה שקלים?

תנודתיות גבוהה במיוחד

אין ספק שתהליך רכישת ביטקוין או כל מטבע וירטואלי אחר הופך להיות קל יותר מיום ליום, כל אדם שרוצה להיכנס אל עולם הקריפטו יכול לעשות זאת.

אך יחד עם זאת עלינו להבין ששוק הקריפטו נמצא עדיין בתהליך התהוות מאחר והוא קיים קרוב ל12 שנים, בהתאם לזאת ניתן לראות תנודתיות גבוהה במיוחד.

לפני שאנחנו מתחילים לסחור עלינו להבין מה היא אסטרטגיית ההשקעה שלנו – האם אנחנו מתכננים השקעה לטווח הארוך, לטווח הקצר – ובהתאם לכך לעשות מחקר שוק, לבדוק אודות המטבע, מה הדעה הרווחת עליו בשוק, מה הדעה על הצוות המפתח ועוד.

אתם יכולים לעשות זאת לבד, אך לגמרי רצוי שתעשו זאת יחד עם ליווי בפועל.

אני חייב להבין אחת ולתמיד – למה אנשים רוצים לסחור בביטקוין?

אם הגעתם לפה סביר להניח שזו לא הפעם הראשונה שאתם שומעים על ביטקוין, יכול להיות שכבר רציתם להשקיע בעבר ולא היה לכם מספיק זמן, הון נדרש או אפילו הבנה בסיסית של הדברים.

יש סיבה מאוד ברורה לפיה אנשים רבים רוצים להחזיק בביטקוין, בשנת 2008 הביטקוין הונפק ב0.008$, היום הוא נסחר קרוב ל25000$ לביטקוין אחד בודד! (נכון לינואר 21).

אל תמהרו לעבוד עם כל אחד, חפשו נתונים בשטח

כמו שכבר אמרנו בהתחלה, אתם תקבלו אינספור הצעות, כאלו שנשמעות אטרקטיביות יותר וכאלו שאתם תתפסו את הראש ולא תבינו מה זה כל ה"טררם" סביב הביטקוין.

השוק הוא שוק יחסית חדיש, בהתאם לכך אנחנו רואים קבוצות, חברות וארגונים שנפתחים כל יום ומציעים את שירותיהם כחברות מקצועיות בתחום. עלינו להבין שרוב זירות המסחר ופלטפורמות ההשקעה מנוהלות ופועלות ללא שום פיקוח, אבל זה לא נתון שאמור להדאיג אתכם – לא אם אתם עושים את זה נכון.

ניתן למצוא גופי מסחר בעלי פיקוח ורגולציה אשר צברו לעצמם ידע רב ומוניטין בעולם המטבעות הדיגיטליים. אל תמהרו לעבוד עם כל אחד, תשאלו, תקראו, תעשו את מחקר השוק הקטן שלכם ורק אז תחליטו אם זו ההשקעה הטובה ביותר בשבילכם.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו