קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
שער הביטקוין: מה הוא ערכו של הביטקוין?

שער הביטקוין: מה הוא ערכו של הביטקוין?

ביטקוין הינו מטבע דיגיטלי בעל ערך אשר אינו נמצא בבעלות שום גוף מרכזי לדוגמת מדינה או גוף בנקאי. מדובר במטבע מבוזר אשר כל תהליכו מתבצעים אונליין בצורה מאובטחת ובאמצעות עמיתים למטבע (כורים).

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ביטקוין הינו מטבע דיגיטלי בעל ערך אשר אינו נמצא בבעלות שום גוף מרכזי לדוגמת מדינה או גוף בנקאי. מדובר במטבע מבוזר אשר כל תהליכו מתבצעים אונליין בצורה מאובטחת ובאמצעות עמיתים למטבע (כורים).

ביטקוין למעשה ניתן לרכישה בכל רחבי העולם גם דרך המטבעות הקיימים שלנו, ניתן לרכוש אותו בשוק החופשי אל מול אנשים פרטיים ברשתות חברתיות ובפורומים, בבורסה למטבעות דיגיטליים, זירות מסחר ואף בכספומט שנמצא בשגרירות ביטקוין בישראל. כן תתפלאו, יש אחת כזו.

שנת 2020: שער הביטקוין

לפני שאנחנו מתחילים לדבר על שנת 2020, בואו נחזור אחורה בזמן – ביטקוין פותחה והוקמה בנובמבר 2008 על ידי אדם פרטי או קבוצת אנשים מאוגדת אשר מכנה את עצמו "סאטושי נאקאמוטו", השימוש בביטקוין נעשה לראשונה בינואר 2009.

נכון לחודש מאי 2011 שערו של הביטקוין היה דולר אחד בלבד, לאחר שנתיים בנובמבר 2013 שערו הגיע לכ-1200$, באוגוסט 2017 זינק כבר אל שער של קרוב ל3300$, כמה חודשים אחרי בנובמבר חצה כבר את רף ה 11 אלף דולר. השיא הקודם של הביטקוין עמד על 41,946, נכון לינואר 21 (בשורה הבאה תבינו מה קרה בפברואר…)

כאשר אנחנו מדברים על שנת 2020 אנו מדברים על אחת השנים הקריטיות ביותר בחיי מטבע הביטקוין, שווי המטבע עלה בלמעלה מ-200%, ונכון לכתיבת שורות אלו(פברואר 2020) החל לשבור שיאים נוספים והוסיף לערכו, זאת בעקבות הודעה של אילון מאסק וטסלה על קניית למעלה מ1.5 מיליארד דולר בביטקוין, מה שגרם לביטקוין לשבור את שיא כל הזמנים ולהגיע לשער של 47,000 ש"ח!

שער הביטקוין: מעט על ערך הביטקוין

כאשר אנחנו מדברים על ערכו של הביטקוין אנו מדברים על גישה שונה במקומות שונים בעולם.

אנו רואים את ביטקוין מתפקד כאמצעי תשלום מקומי במדינות בעלות מצב סוציו אקונומי נמוך הסובלות מאינפלציה מתמשכת, לדוגמת – מדינות באפריקה, דרום אמריקה וכו'. כל אלו יעדיפו להחזיק ולסחור במטבעות ביטקוין מאחר והמטבע חזק יותר משמעותית מהמטבע שלהם אשר נמצא במצב של קריסה.  עם זאת מדינות מפותחות פחות רואות אותו כאמצעי תשלום מקומי.

כאשר אנחנו מדברים על אמצעי תשלום בינלאומי אנו מדברים על מקרה אחר לגמרי, אנשים רבים בוחרים לעשות העברות כספים בינלאומיות דרך ביטקוין על מנת להימנע מתשלומים שונים, חלקם יעדיפו לא לשלם עמלות לחברות כמו MoneyGram או לבנק המקומי לשם העברת כספים וישנם עוד סיבות נוספות רבות.

עם זאת אחד המוטיבים המשפיעים ביותר על שער הביטקוין הוא אפקט הרשת והשיח שנוצר סביבו, הם אלו שגרמו לו בכל שלב נתון לטפס מעלה אל הפסגה.

שער הביטקוין: הניידות גם משחקת תפקיד

אחד הדברים שמבדלים את ביטקוין זה היכולת להעביר כסף בין יבשות וארצות, גם סכומים גדולים במיוחד בלי לשלם עמלות דרקוניות ובתוך מספר דקות בודדות.

 

נתונים נכון להיום – 10.2.2020

שער ביטקוין אחרון – 47,087,06

תשואות:

שבוע – 25.37%

חודש – 13.53%

רבעון – 198.91%

שנה – 366.19%

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה