קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
אילון מאסק בהודעה מפתיעה – חברת טסלה תפסיק להשתמש בביטקוין

אילון מאסק בהודעה מפתיעה – חברת טסלה תפסיק להשתמש בביטקוין

אילון מאסק פרסם ציוץ בטוויטר אודות הדאגה שלו ושל כלל החברה מהשימוש ההולך וגובר בדלקים מאובנים. הציוץ גרם לנפילה חסרת תקדים של ביטקוין.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
שלושה חודשים בלבד לאחר הודעה מפתיעה הפוכה, בה הודיע כי חברת טסלה, המתמחה בייצור רכבים אוטונומיים, תחל לקבל תשלום באמצעות מטבע הביטקוין הוירטואלי, יצא מנכ"ל החברה ומייסדה בהחלטה חדשה כי חברתו לא תסחור עוד בביטקוין. בנוסף, הבהיר כי החברה לא תסחור גם בביטקוין אשר כבר קיים ברשותה, עד שתעשיית הכרייה שלו תפחית את הזיהום לו היא גורמת. בעקבות המהלך הדרמטי, נרשמה נפילה של מטבע הביטקוין, ו-365 מיליארד דולר נמחקו.

אילון מאסק פרסם ציוץ בטוויטר אודות הדאגה שלו ושל כלל החברה מהשימוש ההולך וגובר בדלקים מאובנים, אשר ידועים כחומרים הגורמים לזיהום רב בעת השימוש בהם, במהלך כריית הביטקוין, ומהנזק הסביבתי הנגרם בעת המסחר באמצעותו.

הוא טען כי מטבעות קריפטו כשלעצמם הינם מימוש של רעיון טוב ומבטיח מבחינת היבטים רבים, ובחברה מאמינים בעתיד משגשג בתחום זה, אך המחיר הגבוה שמימושם גובה מאיכות הסביבה אינו שווה את היתרונות הפוטנציאליים. מאסק ציין כי חברת טסלה מחפשת אחר מטבעות שתהלך כרייתם דורש פחות מאחוז אחד מהאנרגיה הנדרשת בתהליך כריית הביטקוין, ומדגיש כי החברה תחזור לסחור בו רק במידה ותהליך כרייתו יהפוך לירוק יותר.

השפעות המהלך המפתיע של מאסק

לאחר הודעה זו, נפל כל שוק מטבעות הקריפטו ונגרם נזק כספי רב בשווי של מאות מיליארדי דולרים.
המטבע שנפל באחוזים הגבוהים ביותר הוא כמובן הביטקוין, שערכו ירד ב-10 אחוזים מאז אותה הודעה, אך ערכם של מטבעות נוספים כגון הדודג'קוין והאת'ר, ירדו באחוזים ניכרים.

לאחר מכן השוק נרגע והיו תיקונים קלים ועליות מסוימות, אך הנזק שנגרם לשוק עדיין נרחב.
במקביל לירידה בערך המטבעות, נרשמה נפילה גם במניותיה של חברת טסלה, אשר רק בפברואר האחרון רכשה ביטקוין תמורת 1.5 מיליארד דולר, ושלושה חודשים בלבד לאחר מכן הודיעה כי לא תסחור בו.
מספר ימים לפני ההודעה הדרמטית, מאסק הפיל את מטבע הקריפטו דודג'קוין, בעקבות הופעה שלו בתוכנית האמריקאית המפורסמת SNL, בה צחק על עצמו ועל יחסו למטבע.

באפריל האחרון הציגה טסלה נתונים לגבי תוצאות החברה במהלך הרבעון הראשון של שנת 2021, בהם פורטו רווחים בערך של כ-438 מיליון דולר. לשם השוואה, בשנה שעברה דיווחה החברה על רווחים בסך של 16 מיליון דולר בלבד. הקפיצה הגדולה בסכומים קשורה, בין היתר, למסחר הנרחב במטבע הביטקוין שהחברה ביצעה לאחרונה.

מסחר ביטקוין - תמונת מצב מעודכנת

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו