קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
אילון מאסק בהודעה מפתיעה – חברת טסלה תפסיק להשתמש בביטקוין

אילון מאסק בהודעה מפתיעה – חברת טסלה תפסיק להשתמש בביטקוין

אילון מאסק פרסם ציוץ בטוויטר אודות הדאגה שלו ושל כלל החברה מהשימוש ההולך וגובר בדלקים מאובנים. הציוץ גרם לנפילה חסרת תקדים של ביטקוין.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
שלושה חודשים בלבד לאחר הודעה מפתיעה הפוכה, בה הודיע כי חברת טסלה, המתמחה בייצור רכבים אוטונומיים, תחל לקבל תשלום באמצעות מטבע הביטקוין הוירטואלי, יצא מנכ"ל החברה ומייסדה בהחלטה חדשה כי חברתו לא תסחור עוד בביטקוין. בנוסף, הבהיר כי החברה לא תסחור גם בביטקוין אשר כבר קיים ברשותה, עד שתעשיית הכרייה שלו תפחית את הזיהום לו היא גורמת. בעקבות המהלך הדרמטי, נרשמה נפילה של מטבע הביטקוין, ו-365 מיליארד דולר נמחקו.

אילון מאסק פרסם ציוץ בטוויטר אודות הדאגה שלו ושל כלל החברה מהשימוש ההולך וגובר בדלקים מאובנים, אשר ידועים כחומרים הגורמים לזיהום רב בעת השימוש בהם, במהלך כריית הביטקוין, ומהנזק הסביבתי הנגרם בעת המסחר באמצעותו.

הוא טען כי מטבעות קריפטו כשלעצמם הינם מימוש של רעיון טוב ומבטיח מבחינת היבטים רבים, ובחברה מאמינים בעתיד משגשג בתחום זה, אך המחיר הגבוה שמימושם גובה מאיכות הסביבה אינו שווה את היתרונות הפוטנציאליים. מאסק ציין כי חברת טסלה מחפשת אחר מטבעות שתהלך כרייתם דורש פחות מאחוז אחד מהאנרגיה הנדרשת בתהליך כריית הביטקוין, ומדגיש כי החברה תחזור לסחור בו רק במידה ותהליך כרייתו יהפוך לירוק יותר.

השפעות המהלך המפתיע של מאסק

לאחר הודעה זו, נפל כל שוק מטבעות הקריפטו ונגרם נזק כספי רב בשווי של מאות מיליארדי דולרים.
המטבע שנפל באחוזים הגבוהים ביותר הוא כמובן הביטקוין, שערכו ירד ב-10 אחוזים מאז אותה הודעה, אך ערכם של מטבעות נוספים כגון הדודג'קוין והאת'ר, ירדו באחוזים ניכרים.

לאחר מכן השוק נרגע והיו תיקונים קלים ועליות מסוימות, אך הנזק שנגרם לשוק עדיין נרחב.
במקביל לירידה בערך המטבעות, נרשמה נפילה גם במניותיה של חברת טסלה, אשר רק בפברואר האחרון רכשה ביטקוין תמורת 1.5 מיליארד דולר, ושלושה חודשים בלבד לאחר מכן הודיעה כי לא תסחור בו.
מספר ימים לפני ההודעה הדרמטית, מאסק הפיל את מטבע הקריפטו דודג'קוין, בעקבות הופעה שלו בתוכנית האמריקאית המפורסמת SNL, בה צחק על עצמו ועל יחסו למטבע.

באפריל האחרון הציגה טסלה נתונים לגבי תוצאות החברה במהלך הרבעון הראשון של שנת 2021, בהם פורטו רווחים בערך של כ-438 מיליון דולר. לשם השוואה, בשנה שעברה דיווחה החברה על רווחים בסך של 16 מיליון דולר בלבד. הקפיצה הגדולה בסכומים קשורה, בין היתר, למסחר הנרחב במטבע הביטקוין שהחברה ביצעה לאחרונה.

מסחר ביטקוין - תמונת מצב מעודכנת

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה
מסחר במטבעות קריפטו רובו מתנהל במסחר אלגוריתמי. בעבר רובוטים של מסחר אוטומטי היו יקרים ודרשו ידע טכני, אבל עם הזמן הכלים הללו הפכו ליותר נגישים. בכתבה זאת אנחנו נעסוק בסיכונים שבמסחר האוטומטי
פרוטוקול בלוקצ׳יין של NEAR נוצר על מנת להקל על מפתחים והוא מספק גם ארנק תוכנה ואסימון משלו. מה צריך כדי לפתוח חשבון? המידע המלא בכתבה
עיבוד תשואות הינו הפרקטיקה של החזקה או השאלת נכסי קריפטו על מנת לייצר תשואות גבוהות או תגמולים בצורת מטבע קריפטו נוסף. מה הן הפרוטוקולים הפופולאריים ומה הסיכונים – הכל בכתבה שהכנו