קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

מטבעות קריפטו

Ethereum (ETH) – מדריך מלא לאתריום

אתריום היא פלטפורמת קוד-פתוח המבוססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין ("שרשרת בלוקים"). היא מאפשרת כריתת חוזים חכמים ושימוש ביישומים מבוזרים. זהו ללא ספק המטבע המבוזר הנפוץ השני מבחינה טכנולוגית. הוא נוצר בסוף שנת 2013 על-ידי ויטליק בוטרין, חוקר ומתכנת קריפטוגרפי.

המשך קריאה »

XRP – ריפל – סוד הפופולאריות של המטבע הקריפטוגרפי הוותיק

ריפל (XRP) היא למעשה רשת שהוקמה עוד בשנת 2004 ומציעה עד היום שירותי העברת כספים תוך חישוב שער החליפין הכי זול. בשנת 2012 עברה הרשת שדרוג משמעותי, שבמסגרתו הונפק גם מטבע דיגיטלי בשם XRP והוא המכונה ריפל. המטבע נועד במקור לביצוע תשלומים עבור פעולות ברשת, על מנת להפחית או אפילו למנוע התקפות ספאם. כיום הריפל הוא המטבע הקריפטוגרפי הרביעי ברשימה מבחינת היקף העסקאות הנעשות בו, אחרי ביטקוין, את'ריום, וביטקוין קאש.

המשך קריאה »

ביטקוין קאש – במה הוא נבדל מביטקוין, ולאיזו בעיה הוא מציע פתרון?

ביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון בעולם. הוא הוצג לראשונה לעולם בשנת 2008, עד היום לא ידועה במדוייק זהות האדם, או קבוצת האנשים, שפרסמו את הביטקוין לראשונה לעולם. הם "ביטקוין" מכים שתי מילים באנגלית: ביט (כלומר סיבית, או ספרה בינארית אחת), ו – Coin, מטבע.

המשך קריאה »

ליברה (LBR) – קווים לדמותו של המטבע הקריפטוגפי המסקרן מבית פייסבוק

כשענקית הרשתות החברתיות מחליטה להפוך חלק משוק המטבעות הקריפטוגרפים – התוצאה היא מטבע דיגיטלי מהחזקים והייחודיים בשוק. הכירו את הליברה (Libra), מטבע דיגיטלי בקוד פתוח, שמגיע עם ארנק משלו (Calibra) ותכניות מרחיקות לכת לעתיד. אמנם, הליברה כבר אמור היה להיות מושק ובשימוש, אולם עיכובים לא לגמרי צפויים דחו את השקתו. בינתיים, גם שינויים במבנה ובניהול המטבע הוצגו, ואפילו מטבע ייחודי למשקיעים.

המשך קריאה »

מונרו (XMR)- המטבע הקריפטוגרפי שמציב את פרטיות המשתמשים בראש

תיעוד היסטורית עסקאות בשרשרת בלוקים, בלוקצ'יין, היא טכנולוגיה בסיסית ברוב המטבעות הקריפטוגרפים כאשר החיסרון העיקרי שלה הוא שהרבה מן המידע בנוגע לכל עיסקה (כמו גם מי שביצעו אותה) הופך נחלת הכלל, מה שעלול לפגוע בפרטיות המשתמשים (למשל, ברשת האפלה ובעסקאות "מפוקפקות"). קבלו את המטבע הדיגיטלי שהושק בשנת 2014 וקיבל את השם מונרו (Monero, שסימולו XMR), וכבר כבש מקום בין חמישה עשר המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים בזכות רמה גבוהה של פרטיות שהוא מספק – והרישום הסלקטיבי של פרטי משתמשים, כלומר – אנונימיות בשימוש במטבעות.

המשך קריאה »

לייטקוין (LTC) – מדריך למטבע קריפטוגרפי וותיק ומבוקש

לייטקוין (Litecoin – LTC) הוא מטבע מבוזר שהושק בשנת 2011 על בסיס קוד פתוח דומה לזה של הביטקוין אך מכיל כמה שינויים ההופכים את הלייטקוין לנכס דיגיטלי קל ומהיר יותר. הלייטקוין מתאים מאוד לשמש להעברת כספים ישירה בין שני צדדים (Peer 2 Peer). למעשה, המפתח העומד מאחורי מטבע קריפטוגרפי מוביל זה ייעד לו מלכתחילה תפקיד לצד הביטקוין כאשר הלייטקוין משמש לביצוע תשלומים והביטקוין כלי לשמירת ערך (Store of value).

המשך קריאה »

ניהול סיכונים בהשקעות במטבעות קריפטוגרפים

ערכם של מטבעות קריפטוגרפים עשוי לעלות במהירות אך גם לצלול באופן פתאומי. תנודתיות כזו הופכת השקעה בשוק הקריפטו לספקולטיבית. הגנה על ההון ההתחלתי היא הכרחית כדי להבטיח שתוכלו להמשיך לסחור גם לאחר רצף של מהלכים שלא עלו יפה. ניהול סיכונים יאפשר לכם לבצע השקעות במטבעות קריפטוגרפים ללא חשש מספיגת הפסדים בהיקף שישאיר אתכם ללא הון מספיק כדי להמשיך לסחור.

המשך קריאה »
Cryptocurrencies Page widget
#CoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h