קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

מה הסיכונים במסחר אוטומטי

מסחר במטבעות קריפטו רובו מתנהל במסחר אלגוריתמי. בעבר רובוטים של מסחר אוטומטי היו יקרים ודרשו ידע טכני, אבל עם הזמן הכלים הללו הפכו ליותר נגישים. בכתבה זאת אנחנו נעסוק בסיכונים שבמסחר האוטומטי

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

למסחר אלגוריתמי יש יותר מארבעים שנות היסטוריה. שורשיו טמונים עוד בשנות השבעים של המאה העשרים בבורסת המסחר של העיר ניו יורק. מכונות יכולות לעבוד 24/7, אין להן רגשות והן מסוגלות לעקוב אחר נתוני שוק עבור מאות צמדי מסחר במספר שווקים בו זמנית.

 לפי מחקר של JPMorgan, נתח המסחר הידני, המבוצע על ידי בני אדם בלבד, בבורסות מסורתיות כמו זו של ניו יורק הוא רק עשרה אחוזים מסך המחזור שלהן. השאר נעשה על ידי האלגוריתמים. שוק מטבעות הקריפטו צפוי להמשיך בדרך זו, מכיוון שלרוב הסוחרים המנוסים וקרנות ההשקעות יש את הרקע במסחר אלגוריתמי בנכסים מסורתיים.

בעוד שמסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים תופס כתשעים אחוזים ממחזורי המכירות, רובם המכריע של הסוחרים הפרטיים עדיין משתמשים במסופי חליפין וסוחר באופן ידני. תחילה, רובוטי המסחר היו יקרים מאוד, מסובכים להתקנה והם דרשו ידע טכני ספציפי ביותר. הם גם דרשו תשתית שרתים אמינה.

 עם זאת, הודות לעליית הטכנולוגיה בענן, יותר ויותר ספקים מתחילים לספק את האלגוריתמים שלהם כשירות. פשוט חפש בגוגל "מסחר קריפטו אוטומטי" או עיינו באתרים Cryptohopper, 3commas ו-TradeSanta בכדי לראות את הקלות שבשירותי המסחר האוטומטי כיום עם טכנולוגיות הענן.

עם תוכנת ענן משתמשים צריכים רק להירשם באינטרנט, להגדיר את פרמטרי המסחר שלהם באמצעות ממשק ידידותי יחסית ולהפעיל את הבוט, או מאה בוטים, אם הם רוצים. החיבור בין חשבון פלטפורמת המסחר של הסוחר לבוט ענן מסתמך על תכונת גישה ל-API (Application Programming Interface), הנתמכת על ידי כל הפלטפורמות הגדולות למסחר בקריפטו.

 לאחר ההגדרה, בוטים למסחר קריפטו יפעלו 24/7 בהתאם לכללים שנקבעו על ידי המשתמש. מחזורי המסחר גדלים באופן דרמטי, לפי הדיווחים פי עשרים עד חמישים בהשוואה למסחר ידני. הזדמנויות רווח עשויות לצמוח גם כן, מה שיכול להישמע כלא פחות מחלום לסוחרים.

Gate.io – פלטפורמת מסחר לא מפוקחת

Gate.io היא אחת מפלטפורמות הביטקוין הסיניות הוותיקות ביותר שהיום מכילה 180 מטבעות שונים וכמעט 400 שווקי קריפטו שונים וכלים פיננסיים מגוונים כגון אחזקת מטבעות, פרטי NFT והלוואות קריפטו

למידע נוסף

המלכודות והסיכונים הנפוצים במסחר בוטים

בעולם האמיתי הזדמנויות חדשות להרוויח יותר מגיעות לרוב עם הסיכונים להפסיד יותר. למסחר אלגוריתמי יש אתגרים משלו שצריך לקחת בחשבון. לדוגמה, סיכון של פריצת חשבון בוט וגניבת מפתחות API, הגדרות בוט שגויות, שגיאה באלגוריתם שתגרום להפסדים במקום לרווחים, תנועות פתאומיות בשוק הקריפטו וכו'.

סוחרים עלולים להפסיד את הכספים שלהם או לקנות פוזיציה גדולה באסימון בעל נזילות נמוכה בשל הכשלים האפשריים של המסחר האלגוריתמי. יש כמה כללי אצבע כיצד להתחיל להשתמש בבוטים.

  • קודם כל, לעולם אסור לסמוך על בוטים של "קופסה שחורה" שמבטיחים הכנסה לאחר הפקדת הקריפטו לחוזה החכם שלהם. בוט אמיתי יפעל רק דרך החשבון של הסוחר בפלטפורמות מטבעות קריפטו ידועות.
  • הסוחר תמיד אמור להיות מסוגל לראות את כל העסקאות וההזמנות של הבוט שרכש. מפתחות ה-API לא אמורים לאפשר לבוט לבצע משיכות מחשבון החליפין של המשתמש. הרשאה לבצע עסקאות מספיקה לחלוטין עבור כל אסטרטגיות המסחר הנפוצות.
  • יש תמיד להגביל את הסיכון במסחר אלגוריתמי. לכן כדאי לרשום חשבון חדש בפלטפורמת המסחר שיוקצה למסחר האלגוריתמי. בכך ההפסדים מוגבלים ומגודרים במקרה הגרוע ביותר.
  • כמו בכל דבר בעולם המסחר, כדאי להתחיל בקטן במסחר אלגוריתמי. מינימום הזמנה ברוב הפלטפורמות שווה בערך לעשרה דולרים. מספיק להפקיד עשר עד עשרים הזמנות כדי לנסות את בוט המסחר בקריפטו.
  • תמיד צריך ללכת על בטוח. כדאי לסחור רק בזוגות בנפח גבוה מ-Coinmarketcap. נניח, עשרת הצמדים המובילים תהיה הבחירה הנבונה. יש להם מספיק תנודתיות כדי לאפשר לבוטים לעשות את העבודה שלהם ומספיק נזילות כדי לסגור את הפוזיציה אם צריך.
  • משתלם להיות שמרן. אין צורך לנסות לתפוס כל תנועת שוק שמגדירה רמות נמוכות עבור מפעילי בוט. נניח שאחוז עד חמישה אחוזים אמורים לעבוד היטב עבור המתחילים ביותר. זה אומר שמחיר השוק צריך לנוע באחוז אחד לפחות כדי שהבוט יבצע עסקה אחת.

אם למרות כל אמצעי הזהירות, או בשל התעלמות מהם, בוט הקריפטו קונה יותר מדי מטבעות במהלך הירידה הפתאומית בשוק, ניתן לנסות את אחת מהאפשרויות הבאות:

  • לתקן את ההפסד. יש לעצור את הבוט ולהתחיל למכור מטבעות באופן ידני. אפשרות זו תשחרר מיד את הכספים למסחר עתידי. יחד עם זאת, בכך תאבד האפשרות לשחזר את המסחר המדויק הזה.
  • להמשיך לחכות. ככל הנראה, השוק יפגע בצו הרווח והבוט יסיים את עבודתו בהצלחה. בכך עדיין יש סיכוי להרוויח מהמסחר הזה. עדיין, יש לזכור כי ייתכן שזה לא יקרה לעולם, שוק מטבעות הקריפטו יכול להעמיק ולעולם לא להתאושש.
  • ניתן להפעיל בוט נוסף ב"כיוון ההפוך", כך שהוא ימכור מטבעות שנרכשו במהלך צמיחת השוק. זה יכול להיחשב כפשרה בין שתי האפשרויות הראשונות. כנראה שהבוט לא ימכור את כל המטבעות עם רווח, אבל הוא יכול לצמצם את המיקום שאבד צעד אחר צעד.
  • האפשרות האחרונה היא פשוט לעצור את הבוט. בכך כדאי לקנות יותר עמדה מהמסחר, ולהפחית בכך את מחיר הרכישה הממוצע. לאחר מכן יש לנסות למכור את הפוזיציה עם רווח ברמה נמוכה יותר. אפשרות זו היא המסוכנת ביותר ואינה מומלצת לאף אחד ללא ניסיון מסחר מתאים.

בניגוד למשקיעים מסורתיים, חובבי קריפטו לא יכולים לצפות לקבל תשלומי דיבידנדים מהתיק שלהם. זו הסיבה שמסחר אוטומטי יכול להיות הזדמנות להשיג רווחים מהתנודתיות בשוק הקריפטו באופן פסיבי ומבלי להשקיע בזה יותר. מסחר אלגוריתמי בענן הוא המגמה ההולכת וגוברת, שהחלה בסוף 2017. זו עשויה להיות אסטרטגיה מבטיחה הן לבעלי קריפטו שיכולים להרוויח יותר והן לפלטפורמות המסחר במטבעות קריפטו שיכולות להגדיל משמעותית את הנזילות ואת הנפחים שלהם. יחד עם כל זאת, יש כמובן לשקול את כל הסיכונים מראש.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה
פרוטוקול בלוקצ׳יין של NEAR נוצר על מנת להקל על מפתחים והוא מספק גם ארנק תוכנה ואסימון משלו. מה צריך כדי לפתוח חשבון? המידע המלא בכתבה
עיבוד תשואות הינו הפרקטיקה של החזקה או השאלת נכסי קריפטו על מנת לייצר תשואות גבוהות או תגמולים בצורת מטבע קריפטו נוסף. מה הן הפרוטוקולים הפופולאריים ומה הסיכונים – הכל בכתבה שהכנו