קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
Exchange: BitMEX

Exchange: BitMEX

ביטמקס היא פלטפורמת מסחר במטבעות דיגיטליים (קריפטו) ובנכסים נגזרים הממוקמת באיי סיישל ולה משרדים ברחבי העולם. רוצים ללמוד עוד? לחצו לפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ביטמקס היא פלטפורמת מסחר במטבעות דיגיטליים (קריפטו) ובנכסים נגזרים הממוקמת באיי סיישל ולה משרדים ברחבי העולם. היא הוקמה בשנת 2014 כפלטפורמת מסחר קטנה יחסית בהונג קונג על ידי בן דלו, ארתור הייס וסמואל ריד. בשנת 2018 הפך אחד ממייסדיה, בן דלו, לאחד מהמיליארדים הראשונים בבריטניה שהתעשר מרכישה וממכירה של מטבעות ביטקוין. בשנת 2016 אימצה ביטמקס את שיטת החוזים העתידיים, בהם ניתן לרכוש נכס או נייר ערך מסוים ללא מועד מוגדר מראש.

חוזים עתידיים מאפשרים הסכם מקדים בנוגע לכמות ולמחיר קבועים של הנכס, כפי שנעשה למשל בחוזי שורט או סוואפ, מכשירים פיננסיים שנועדו תחילה לגידור מחירים והפכו לאחר מכן לסחורה נסחרת בפני עצמם. כלל המסחר בביטמקס צמוד למחירי הביטקוין, כך שכל החוזים המופקים במסגרתה מתנהלים בהתאם למחירי הביטקוין. בהתאם, ביטמקס מאפשרת להפיק חוזים עתידיים בביטקוין, כך שהסוחרים יכולים למעשה להמר על המחיר העתידי של הביטקוין בהתאם לתנודתיות הרבה שלו בשווקים. בנוסף, לביטמקס יש יחידת מחקר מפותחת המחברת חיבורים רבים אודות מערכות הבלוקצ'יין ועל השפעתם על הכלכלה העולמית.

השקעות ממונפות והיעדר שקיפות

ביטמקס התפרסמה בשנים האחרונות בגלל אפשרויות הסיכון המשמעותיות במינוף גבוה במיוחד שאפשרה וכן להשקעות הספקולטיביות שסיפקה לסוחריה, ונחקרה בנושא בשנת 2019 בחשד להפרת תקנות המסחר בארצות הברית. באוקטובר 2020 שלושת מייסדיה נמצאו אשמים בארצות הברית בעוון הפרת תקנות החיסיון למניעתם של הלבנות הון ובקשירת קשר מכוון להפרת החוק.

פגם משמעותי נגע להיעדר מערכת ווידוי הזהות הדיגיטלית של הסוחרים מפלטפורמת המסחר, "דע את הלקוח" (KYC), מה שאפשר לגורמים עברייניים לסחור בה ולהלבין הון דרכה. גזר דינם של חלק מהמייסדים עדיין נתון להכרעת בית המשפט לאחר שבוצעו תשלומי ערבות בשווי עשרות מיליוני דולרים.

 

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.