קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
שינוי כיוון? טסלה מכרה 10% מכמות הביטקוין שברשותה

שינוי כיוון? טסלה מכרה 10% מכמות הביטקוין שברשותה

בתחילת השנה דיווחה טסלה על רכישת ביטקוין בהיקף של 1.5 מיליארד דולר, נראה כי העניינים מתחילים להסתבך והחברה מוכרת כ-10% מהחזקות הביטקוין שבבעלותה

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

לאחר שבתחילת השנה דיווחה טסלה על רכישת ביטקוין בהיקף של 1.5 מיליארד דולר, נראה כי העניינים מתחילים להסתבך. בימים האחרונים דיווח אילון מאסק, מייסד ומנכ"ל החברה, כי החברה מוכרת כ-10% מהחזקות הביטקוין שבבעלותה.

טסלה מוטורס (NASDAQ: TSLA) פרסמה דו"ח רבעוני – כחלק ממחויבותה שכן היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה – בו היא מפרטת, תחת הסעיף "תגמולים ממכירות נכסים דיגיטליים", את מכירת הביטקוין שביצעה. החברה מכרה ביטקוין בשווי של 272 מיליון דולר, השקולים לכמעט 7,000 מטבעות ביטקוין.

כאמור, בפבואר השנה טסלה רכשה ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר. המכירה נעשתה באמצעות בורסת קריפטו אמריקאית בשם Coinbase Global Inc וההשקעה דווחה לרשות לניירות ערך האמריקאית. כזכור, שעות ספורות לאחר ההשקעה זינק מחיר הביטקוין בעשרות אחוזים ועמד על יותר מ-44,000 דולר.

בתוך כך, רבים חוששים שהמהלך מעיד על סיבוב פרסה שעושה טסלה בכל הקשור לביטקוין ושהמהלך יביא לצניחה לשווי של הביטקוין. אולם החשש הזה התבדה לאחר שאילון מאסק צייץ בחשבון הטוויטר שלו שהמכירה נעשתה "כדי להוכיח את הנזילות של הביטקוין כאלטרנטיבה להחזקת מזומנים במאזן החברה". כמו כן, הוסיף המיליארדר כי הוא מחזיק במטבעות ביטקוין באופן עצמאי וכי אין בכוונתו למכור אותם בקרוב.

נכון להיום, טסלה עדיין מחזיקה בביטקוין בהיקף של 1.3 מיליארד דולר. שבוע לאחר הכרזת טסלה עדיין נסחר הביטקוין ברמות יחסית גבוהות – כ-54,600 דולר – סכום גבוה משמעותית מהיום (20.5) העומד על 39,700 ורחוק מהשיא שנרשם ב-14 באפריל, שעמד על יותר מ-64,000 דולר.

טסלה אוהבת ביטקוין

נזכיר שרק לאחרונה טסלה החלה לקבל תשלומים עבור מוצריה ושירותיה באמצעות מטבע הביטקוין. לפי דיווחי החברה, תשלומי הביטקוין שיבוצעו לא יומרו לדולר והיא מתכננת להשאיר אותם          כמטבעות דיגיטליים, כך לפי הצהרתו של מאסק.

זאק זירקהורן, סמנכ"ל הכספים של טסלה, נשמע אומר בשיחה עם משקיעים כי "טסלה מסתכלת איך השוק מתפתח ומקשיבה למה שהלקוחות שלנו אומרים. אבל אם מסתכלים מנקודת מבט של ניהול כספי החברה, היינו די מרוצים ממידת הנזילות שיש בשוק הביטקוין". עוד המשיך ואמר הסמנכ"ל ש"טסלה מאמינה בטווח הארוך בערך של ביטקוין, כך שהכוונה שלנו היא להחזיק בביטקוין שיש לנו לטווח הארוך ולהמשיך לצבור ביטקוין מתשלומים של הלקוחות שלנו שרוכשים כלי רכב".

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה