קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
יש חשמל באוויר: טסלה רכשה ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר

יש חשמל באוויר: טסלה רכשה ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר

שוק הקריפטו העולמי קיבל לפני כמה חודשים זריקת תמריץ אדירה, טסלה הודיעה שהיא השקיעה בינואר האחרון לא פחות מ-1.5 מיליארד דולר במטבעה הביטקוין.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

שוק הקריפטו העולמי קיבל לפני כמה חודשים זריקת תמריץ אדירה, כאשר יצרנית הרכבים החשמליים טסלה הודיעה שהיא השקיעה בינואר האחרון לא פחות מ-1.5 מיליארד דולר במטבעה הביטקוין. כמו כן הודיעה החברה שבכוונתה לקבל תשלומים באמצעות המטבע הפופולארי, הודעה שריגשה רבים והביאה לזינוק משמעותי לערכו של המטבע.

כאשר התפרסמה ההודעה, לפני כמה חודשים, מחיר הביטקוין זינק ליותר מ-44,000 דולר למטבע. הדיווח הראשוני התקבל במשרדי הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) וכאמור היכה גלים בשוק הקריפטו העולמי.

בתוך כך, הודיעה טסלה על שינוי במדיניות החברה ובאסטרטגיית ההשקעות שלה: כספים נזילים שאינם משמשים לצורך תפעולי של החברה ומיועדים להשקעה, ינותבו כעת לאפיקים נוספים ומגוונים מתוך הצורך לייצר תשואות מקסימליות ולהגדיל את רווחי החברה. בעקבות האסטרטגייה החדשה, עשויה החברה לרכוש מטבעות נוספים מלבד הביטקוין.

מייסד ומנכ"ל טסלה, אילון מאסק, ידוע בהתבטאויותיו החיוביות והמחמיאות כלפי הביטקוין. המיליארדר צייץ רבות על הביטקוין כאשר כל ציוץ מעלה את מחיר הביטקוין. מאסק, שהפך לדמות בולטת ולגורו למטבעות דיגיטליים, אף עדכן את הביו (Bio) של חשבון הטוויטר שלו והוסיף לו האשטג ביטקוין, מה שהגדיל אפילו יותר את מחירו של המטבע הדיגיטלי.

טסלה מצטרפת לשורה ארוכה של חברות, מוסדות פיננסיים וחברות תשלומים גדולות שהחלו להביע עניין במטבעות קריפטו בכלל ובביטקוין בפרט. בזמן האחרון משקיעי ביטקוין רואים ברכה רבה בעמליהם, כאשר חברות רבות החלו לאפשר קנייה ומכירת ביטקוין על גבי הפלטפורמה שלהם. בין החברות האלו ניתן למצוא את פייפאל, ויזה, סקוור, וחברות פינטק כמו מיקרוסטרטג'י.

כעת בעולם הקריפטו מעריכים מומחים כי בעקבות המהלכים המחמיאים של אותן החברות, יותר ויותר אנשים יפחיתו את חשדם ורתיעתם מפני המטבעות הוירטואליים ואנו נראה לגיטימציה מלאה שלהם כבר בעתיד הקרוב.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.