קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
תמונה שווה אלף מילים? אילון מאסק משגע את קהילת הקריפטו

תמונה שווה אלף מילים? אילון מאסק משגע את קהילת הקריפטו

היזם הידוע איילון מאסק, מייסד טסלה SpaceX ועוד מיזמים בולטים אחרים, החליף לאחרונה את תמונת הפרופיל שלו ברשת החברתית טוויטר. לכאורה פעילות סתמית שגולשים רבים מבצעים מדי יום, אך לא אם אתה אילון מאסק, אחד האנשים העשירים בעולם ודמות מפתח בקהילת הקריפטו. בשינוי תמונה, גרם היזם הקנדי-אמריקאי לשינוי חד בין לילה בערך המטבע דודג' קוין.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מטיל ממריא למשקפי שמש

בתמונת הפרופיל הקודמת של מאסק הופיע טיל ממריא (אולי כרמז למיזם החלל שלו?). בתמונה החדשה מופיעות פניו של היזם מעוטרות במשקפי שמש של טייסים, כאשר בעדשותיהן משתקפות דמותו של הכלב המפורסם המקושר עם המטבע דודג'קוין. לכאורה , לא משהו שיש לדווח עליו, אלא שלאילון מאסק יש השפעה חזקה על ענף הקריפטו ומאז שינוי תמונת הפרופיל נרשמו זינוקים משמעותיים בערך המטבע. כולה משקפי שמש? כנראה שלא…

הציבור לא נותר אדיש

הציבור כאמור לא נותר אדיש. מאז השינוי, שחל ממש לאחרונה, צמח המטבע ביותר מ-12%. שווי שוק הכולל של המטבע הגיע לכמעט 25 מיליארד דולר. עם זאת הרשות לניירות ערך האמריקאית פחות התלהבה מהתעלול החדש של מאסק והעלתה את החשד שמדובר בהתערבות לא חוקית במסחר (כפי שמאסק אכן נחשד בעבר, בנוגע לסדרת ציוצים הנוגעת לביטקוין). 

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.