קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
המגמה נמשכת: ויזה העולמית מאפשרת שימוש במטבעות דיגיטליים

המגמה נמשכת: ויזה העולמית מאפשרת שימוש במטבעות דיגיטליים

לפני חודשיים הודיעה ויזה (Visa) כי היא תאפשר קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים על גבי פלטפורמת הבלוקצ'יין שלה. לחצו למידע נוסף

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

בשנה החולפת ובתחילת השנה הנוכחית אנו עדים לנהירה של חברות רבות, ביניהן חברות פינטק, מסחר ותשלומים, המאפשרות קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים ונראה כי המגמה הזו לא הולכת לשום מקום בזמן הקרוב. לפני חודשיים הודיעה ויזה (Visa) כי היא תאפשר קנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים על גבי פלטפורמת הבלוקצ'יין שלה. על-פי הודעתה, היא תאפשר להחזיק במטבעות דיגיטליים, לקנות ולמכור אותם.

ההודעה של ויזה הגיעה לאחר שענקית התשלומים האמריקאית פייפאל, המחזיקה ביותר מ-340 מיליון משתמשים ברחבי העולם, תאפשר למשתמשיה להחזיק במטבעות קריפטו בארנקיהם הדיגיטליים וכן לשלם ולסחור באמצעותם.

על-פי הדיווחים, רויזה תעשה שימוש ברשת הבלוקצ'יין על מנת לעבד את התשלומים הנעשים באמצעות המטבעות הדיגיטליים, בדיוק כפי שהיא עושה עם מטבעות "רגילים". נראה כי בעקבות ההשפעה העולמית העצומה שיש לויזה – עקב גודלה ונוכחותה – כניסתה לשוק הקריפטו תהפוך את המטבע הדיגיטלי לשימושי, יעיל ובטוח יותר. בתוך כך, מנכ"ל ויזה העולמית אלפרד קלר, כינה את הביטקוין "זהב דיגיטלי" ומסר כי השימוש בו אינו מספק בשלב הזה.

כמו-כן, ויזה חשפה כי היא מתכננת שיתופי פעולה ארוכי טווח עם אפליקציות, אקסצ'יינג'ים וארנקים דיגיטליים וזאת על מנת לאפשר מסחר במטבעות קריפטו באמצעות פלטפורמת התשלומים שלה. כיום, יותר מ-70 מיליון עסקים ברחבי העולם מקבלים שירותי סליקה מאת ויזה, וכעת לאחר כניסתה לתחום המטבעות הדיגיטליים, ניתן יהיה לבצע תשלומים באמצעות מטבע דיגיטלי לאותם העסקים.

כיום ויזה תומכת ביותר מ-160 מטבעות דיגיטליים שונים ובכוונתה לעשות שימוש בכל מטבע דיגיטלי חדש שיצבור מספיק נוכחות והשפעה.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.