קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
אילו מטבעות כדאי לכרות?

אילו מטבעות כדאי לכרות?

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

שוק מטבעות הדיגיטליים הפך בשנים האחרונות לאחד השווקים המובילים והחשובים בכלכלה העולמית, ולעיתים מרגיש שקיימת הצפה של מידע בתחום. אדם שעושה את צעדיו הראשונים בעולם כריית המטבעות צריך לשאול את עצמו שאלה שנדמה שיש לה יותר מידי תשובות – אילו מטבעות כדאי לי לכרות?

למרות שהשוק נמצא בשינוי מתמיד, ננסה לייצר תמונה בהירה של אילו מטבעות מומלץ לכרות בימינו.

האם כדאי לכרות ביטקוין?

אנשים רבים העושים את דרכם בעולם הכרייה תוהים לעצמם האם לא יותר פשוט להשקיע את המשאבים באפיק הכרייה הכי מוכר, וכביכול הכי בטוח, כריית ביטקוין?

התשובה לכך מורכבת. ביטקוין הוא עדיין המטבע הפופולרי בעולם לכרייה, וערכו ומשקלו של הביטקוין בשוק הוא ללא ספק הגדול והמשמעותי ביותר ללא הרבה תחרות. אך עם זאת, כריית ביטקוין דורשת משאבים רבים מאוד. כרייה של ביטקוין לא יכולה להיעשות בימינו על ידי מחשב פרטי, ואפילו לא על ידי מחשבים חזקים בהרבה ממחשבים פרטיים. כיום רוב מוחלט של כריית ביטקוין בעולם נעשית באמצעות חוות כרייה גדולות, להן יש כוח חישוב עצום. אם יש לכם את המשאבים להקים חוות כרייה כזו שתתחרה בחוות הכרייה הרבות מספור שעוסקות בכריית ביטקוין, אשריכם, זו אכן יכולה להיות אפשרות השקעה משתלמת. אם לא, כריית מטבעות דיגיטליים חדשים יותר ומפורסמים פחות יכולה להיות פתרון מעולה לאפיק השקעה מניב שעושה שימוש בתחום החדש והמסקרן של כריית מטבעות קריפטו.

מטבעות מומלצים לכרייה

בפסקה זו נפרט מספר מטבעות מומלצים לכרייה. חשוב מאוד להתעדכן בשער המטבע אותו אנו מתכוונים לכרות, ולנסות להבין מה הצפי עבורו בכל הנוגע עתיד הערך שלו והקושי בכרייתו.

  • מונרו Monero – מונרו הוא מטבע חדש יחסית, שקונה את שמו בתחום המקריפטו בשנים האחרונות וצפוי לעלות בערכו מאוד עם התקדמות השנים. כריית מונרו היא יחסית קלה, ואינה דורשי משאבי מיחשוב חזקים במיוחד. הערך של כל בבלוק שנסגר ברשת המונרו הוא 2.15 יחידות מטבע שניתנות לכורה עבור סגירתו.
  • דוג'קוין Dogecoin – מה שהתחיל כבדיחה אינטרנטית משעשעת ולא מזיקה הפך במרוצת הזמן לאחד המטבעות הדיגיטליים המדוברים ביותר. השימוש העיקרי של הדוג'קוין הוא לתת טיפ ולעודד יוצרי תוכן באתרים כמו רדיט וטוויטר. כריית דוג'קוין היא פשוטה יחסית, וניתן לעשותה באמצעות מכשירי GPU ו-CPU. לדוג'קוין אין הגבלה לכמות היחידות המקסימליות שניתנות לכרייה.
  • גרין Grin – מטבע שהושק בשנת 2019 וקנה את שמו כאחד מהמטבעות המשתלמים ביותר לכרייה בשנים האחרונות. כריית גרין אינה דורשת משאבים רבים, ואין לו הגבלה לכמות המטבעות שניתן לכרות גלובלית. הכרייה משתלמת מאוד יחסית לכוח החישוב שהיא דורשת, כאשר כל בלוק שנסגר מעניק לכורה כשישים יחידות גרין. שווה מאוד לעקוב אחר ערכו המשתנה, והעולה בדרך כלל, של המטבע לפני שבוחרים להשקיע את המשאבים בכרייה שלו.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.