קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
קורסים לביטקוין

קורסים לביטקוין

איפה אפשר ללמוד על ביטקוין? מה באמת חשוב לדעת על המטבע הקריפטוגרפי שכבש את העולם? וכמובן - איך משקיעים בו בתבונה ומפיקים תשואות מקסימליות.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מטאורית של המטבעות הקריפטוגרפים. המוביל בראש הוא המטבע הקרטוגרפי הראשון, "הזהב הדיגיטלי"- הביטקוין.

הביטקוין הוא מטבע וירטואלי ומבוזר שכמותו מוגבלת. ערכו עלה במאות אחוזים במהלך השנים האחרונות. כיום, עדיין יש אנשים המגדירים את המטבע כהונאה, וזאת מבלי להבין את המהפכה הטכנולוגית והחברתית שהביטקוין מביא לעולם.

הביטקוין היה הראשון להשתמש באחת הטכנולוגיות המרתקות ביותר, הבלוקצ'יין. הבלוקצ'יין הוא "האינטרנט של העתיד", כיוון שהוא מאפשר אחסון נתונים במערכת משותפת, בה המידע גלוי לכל, ובה לאף גורם אין אפשרות לעשות מניפולציה על הנתונים המאוחסנים.

מערכת פיננסית ללא מתווכים

עד היום, כאשר רכשנו מוצר, נדרשנו לשלם במזומן, כרטיס אשראי או בהעברה בנקאית. בכל אחד מהאמצעים הללו, נדרשנו לסמוך על גוף שלישי שמוודא שההעברה מתבצעת בצורה תקינה.

כאשר אנו משלמים במזומן אנו נדרשים לסמוך על המדינה שלא תדפיס יותר מדי שטרות, ובכך תגרום לאינפלציה ולשחיקה בערך של המזומן בו אנו מחזיקים. כאשר אנו מבצעים העברה באמצעות כרטיס האשראי או העברה בנקאית, אנו נדרשים לסמוך על חברות האשראי או הבנקים שיבצעו את ההעברה בצורה תקינה. ובתמורה לכך אנו משלמים עבור השימוש.

הביטקוין מאפשר תשלום והעברת מטבעות ללא צורך בממסד מתווך וכיוון שכמותו מוגבלת, הערך שלו אינו נשחק. הביטקוין הפך תוך עשור למטבע לוהט הנותן עליית ערך משמעותית למשקיעים בו. את המסחר בו ניתן ללמוד באמצעות קורסים לביטקוין המקנים את הידע הנדרש על מנת להרוויח ממנו.

איך משקיעים בביטקוין?

על מנת להשקיע בביטקוין יש לפתוח ארנק למטבעות קריפטוגרפים. הארנק הוא תוכנה אשר מתקשרת עם פלטפורמת הבלוקצ'יין של המטבע. הארנק עושה זאת באמצעות מפתח – לכל ארנק ישנו מפתח ציבורי ומפתח פרטי.

המפתח הפרטי הינו רצף של אותיות ומספרים, כאשר הזנתו מאפשרת גישה והעברה של מטבעות. המפתח הציבורי גם הוא רצף של אותיות ומספרים, ובאמצעותו ניתן לשלוח אליכם ביטקוין. המפתח הציבורי משמש כמו אימייל או מספר חשבון לשליחת המטבעות הקריפטוגרפים.

כיוון שהמטבעות הקריפטוגרפים משתמשים בטכנולוגיות הצפנה מתקדמות, לא ניתן לפענח את המפתח הפרטי מהמפתח הציבורי. כך, שאתה יכול לתת לחברך את המפתח הציבורי (על מנת שהוא ישלח לך ביטקוין), אך הוא אינו יוכל לגשת אל המפתח הפרטי שלך (ובכך לפרוץ לך לארנק). הטכנולוגיה של הביטקוין מתקדמת מאוד. לכן מומלץ לקחת קורסים לביטקוין ולהבין לעומק איך המערכת פועלת לעומקה.

סוגי ארנקים

באופן כללי, ניתן רכוש מספר סוגים של ארנקים, המתחלקים ל-2 קבוצות עיקריות – ארנקים קרים וארנקים חמים. ארנק קר הוא ארנק שאינו מחובר לרשת האינטרנט וארנק חם הוא ארנק שמחובר לרשת האינטרנט. הארנק הקר המומלץ ביותר הוא ארנק חומרה. למעשה, מדובר בדיסק קשיח המכיל בתוכו את המפתח הפרטי. הוא מוצפן ברמה גבוהה וחסין כמעט לחלוטין בפני האקרים ווירוסים.

ארנק חם הוא ארנק שניתן להוריד אותו מהאינטרנט, לטלפון או למחשב. הוא נגיש, אך כולל בתוכו את הסיכונים לפריצה של האקרים באמצעות האינטרנט.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה