Ledger - Crypto Beginners Pack

קורס מסחר למתחילים

bitcoin
Bitcoin (BTC) 123,441.46 1.26%
ethereum
Ethereum (ETH) 8,939.43 1.88%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 1,327.39 3.40%
tether
Tether (USDT) 3.27 0.08%
cardano
Cardano (ADA) 5.73 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1.25 8.51%
xrp
XRP (XRP) 3.25 2.18%
polkadot-new
Polkadot (DOT) 83.02 5.40%
usd-coin
USD Coin (USDC) 3.27 0.03%
uniswap
Uniswap (UNI) 88.88 0.16%

חוקי בסיס לסוחר

יוקר המחייה הגיע לשיאים חדשים וההשקעה בבורסה הפכה לטרנד החדש. היום אפשר להשקיע אפילו מהסמארטפון. רוצים להתחיל לסחור? קליק אחד וצאו לדרך

תוכן עניינים

בעולם של היום, בו יוקר המחייה הגיע לשיאים חדשים, השקעה בבורסה הפכה לטרנד החדש. הטלפונים החכמים והאפליקציות הידידותיות למשתמש, פתחו את אופציית ההשקעה בבורסה לכל אדם מהשורה. עם קצת הכוונה, ידע כללי וכמה חוקי בסיס, גם אתם תוכלו להיכנס למשחק ולהרוויח כסף.

לפני שסוחרים – אוספים מידע

האפשרות הכה פשוטה של מכירה וקניית מניות כיום, בלחיצת כפתור בלבד, עלולה ליצור אשליה לפיה מדובר במשחק פשוט. ואולם, אין כך הדבר. כדי להשקיע ולסחור בבורסה, יש לעבור הכשרה מתאימה, ולכל הפחות להבין באופן מעמיק כיצד מנגנון שוק ההון עובד, ובמה כדאי להשקיע.

לאחר מכן יש לפתוח חשבון השקעות אצל ברוקר, שיכול להיות בית השקעות, בנק או חבר בורסה. מיד עם קבלת שם וסיסמה למערכת מסחר בשוק –מערכת מסחר בבורסה האמריקאית, LASER או מערכת המסחר הישראלית, לאומי טרייד – ניתן להתחיל לסחור, בכפוף לתנאים שהוגדרו מראש לחשבון.

בעבור המשקיע המתחיל, מומלץ מאוד להתחיל לסחור לאט ובזהירות, ולהגדיל את סכומי ההשקעה ככל שצוברים יותר ניסיון.

הנחת המוצא למסחר – במשחק ההשקעות, ההפסד הוא בלתי נמנע

כל סוחר, בין אם הוא עורך את צעדיו הראשונים בבורסה ובין אם מדובר בשועל ותיק, חייב לדעת. ההפסד הוא חלק מהמשחק, ולעתים לא רק שלא מרוויחים – אלא חווים גם הפסד. הבנה מוקדמת של האפשרות הממשית להפסיד, היא תנאי מפתח להשקעה נכונה ובטוחה, שתמקסמם רווחים.

שכן, הידיעה בדבר ההפסד האופציונלי עוזרת למשקיעים לסחור שלא מתוך רגש, אלא מתוך חשיבה רציונלית ותוך הפעלת שיקול דעת קר ומחושב.

לכן, במצב בו אכן הרעה מתממשת ויוצאים מעסקה בהפסד, יש להפעיל שיקול דעת ולהימנע מלהיכנס לעסקאות נוספות בפזיזות מתוך רצון לחפות על ההפסד.

חישבו אסטרטגיה

כדי להתחיל את הדרך בבורסה בצורה נכונה וחכמה, חשוב מאוד לתכנן אסטרטגיית השקעה מושכלת, תוך חשיבה על הטווח הארוך. על התוכנית להגדיר בבירור מהם יעדי הרווח הרצויים מההשקעות, בפרקי זמן מוגדרים, כדי למנוע המשך השקעה מבלי לדעת מה השקעות אלו יניבו.

יש לשים לב. למרות שהמטרה המתבקשת או המובנת מאליה מהשקעה בשוק ההון היא להרוויח כסף, חשוב מאוד שלא להגדיר אותה ככזו בבניית תוכנית העבודה.

התנהלות לפי מטרה זו עלולה להוביל להתנהלות לקויה ובאופן טבעי, להפסדים כספיים, בעוד שהגדרת מטרות כמו השגת הון התחלתי לבניית עסק, תשלום על משכנתא וכו', הם יעדים שיעזרו לבנות תוכנית השקעות יעילה ובריאה כלכלית.

לא צריך לסחור יותר מדי.

פעמים רבות, הריגוש שבעריכת עסקאות בשוק ההון מתמרצות אותנו להשקיע עוד ועוד, ולהיכנס לעסקאות רבות ובמהירות. הדבר טומן בחובו הפסד כפול. ראשית, המעבר המהיר בין עסקה לעסקה לא מאפשר בחינה מושכלת של השוק, ובכך עולה הסיכון לכניסה לעסקאות נפסדות.

שנית, ברגע שייכנסו להשקעות שכאלו, יפספסו את ההזדמנויות הטובות באמת.

 

לסיכום, מסחר בשוק ההון עשוי להוות פלטפורמה מצוינת להרוויח כסף. ואולם, כדי להרוויח מעסקאות שכאלו, יש לעשות זאת בחוכמה ובזהירות.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
הבלוקצ'יין החל לממש את הייעוד הכה משמעותי וכעת הוא ממשיך בהתקדמות המטאורית הגלובלית ובשל כך מושקים קורסים רבים לטכנולוגיית בלוצקיין.
ארנק קוד פתוח שנוסד בשנת 2017 במטרה להפוך אותו לקל וידידותי למשתמשי אייפון. רוצים להכיר את כל היתרונות של ארנק בלו? לחצו עכשיו לפרטים
וורג' (Verge) הוא מטבע דיגיטלי קריפטוגרפי, ששם לעצמו את האנונימיות כערך עליון, ומאפשר לבצע העברות אנונימיות באמצעות טכנולוגיית בלוקצ'יין.
 נאו (NEO), הוא שמו של פרויקט קוד פתוח שמופעל ללא כוונות רווח ומטרתו העיקרית היא שימוש בבלוקצ'יין על מנת לייצר נכסים וזהויות דיגיטליים.