קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
ארנק טראסט

ארנק טראסט

ארנק טראסט (ארנק נאמנות) הוא ארנק למטבעות דיגיטליים. מדובר בארנק שמבוסס על קוד, ומאפשר אחסון של  יותר מ-160 סוגים של מטבעות קריפטוגרפים שונים.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ארנק טראסט (ארנק נאמנות) הוא ארנק למטבעות דיגיטליים. מדובר בארנק שמבוסס על קוד, ומאפשר אחסון של  יותר מ-160 סוגים של מטבעות קריפטוגרפים שונים.

דרך הארנק ניתן לרכוש מטבעות אלו באמצעות דולר אמריקאי, לבצע עסקאות בזירות מסחר מבוזרות – המרה וקנייה של מטבעות קריפטוגרפים, וכל זאת דרך הטלפון החכם.

היסטוריה וחזון

הארנק פותח ע"י ויקטור רדצ'נקו, מפתח תוכנה אוקראיני, בשנת 2017. בעקבות הקמתה של רשת האתריום, שהוקמה ע"י ויטליק בוטרין ומהווה העתיד של האינטרנט, התפתח העניין של רדצ'נקו במטבעות קריפטוגרפים, שהיתרגם לבסוף לפיתוח ארנק הנאמנות.

הפונקציונליות והפשטות שבארנק יצרה עניין רב בו, ובתוך זמן קצר מאוד הוא משך אליו אלפי משתמשים. זהו גם החזון של פרויקט הקריפטו הזה – להפוך את קניית המטבעות הקריפטוגרפים בכרטיס אשראי או באמצעות חשבון בנק לפשוטה ונגישה ככל הניתן, כדי להביא לבסוף לשימוש המוני בארנק.

היתרונות בארנק טראסט

בעולם הווירטואלי של היום, הדבר החשוב ביותר עבור אנשים – כשזה מגיע לכסף שלהם – הוא בטיחות. ארנק הטראסט הוא פלטפורמה מאובטחת.

תכונת האבטחה בארנק מאפשרת הצפנה של מפתחות פרטיים, מה שהופך אותה לבטוחה יותר ממקבילותיה – המפתח הפרטי מאפשר שליטה בארנק והפיכתו לבטוח יותר; ובנוסף מאפשרת אחסון נכסי הצפנה באופן בטוח.

אף מעבר לכך, הארנק מאפשר למשתמשים להוסיף שכבת אבטחה נוספת באמצעות הגדרת קוד PIN או סריקת תביעת אצבע, וזאת באמצעות פונקציית ההגדרה הפשוטות המובנות בתוך האפליקציה עצמה.

בנוסף, תפעול הארנק פשוט ונוח. הוא מותאם הן למשתמשי אייפון (IOS 13.0) והן למשתמשי אנדרואיד (Android 6.0), ומכיל תכונות מעולות שהינן גם ידידותיות למשתמש.

הארנק מאפשר למחזיק בו לקנות מטבעות קריפטוגרפים בצורה פשוטה ומהירה, ממש בתוך דקות, ובכך גלום גם יתרון נוסף – הרכישה מתבצעת ללא מתן פרטים אישיים, שכן הארנק לא אוסף מידע על המשתמשים בו, ובכך פרטיות הרוכש נשמרת.

יתרון נוסף הוא התמיכה במגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפים. במקום לאחסן כל השקעה בארנק שונה ולהיות חשוף לפרצות אבטחה וסרבול רב, ארנק האמון מאפשר השקעה בכל מיני סוגים של מטבעות, תוך ריכוז כלל נכסי ההצפנה האלו במקום אחד.

עוד יתרון בארנק גלום באפשרות להרוויח ריבית מהמטבעות הקריפטוגרפים אותם רוכשים דרכו. לשם כך, יש לעשות סטייקינג דרך הארנק.

סטייקינג היא פעולה במסגרתה בעל הארנק מפקיד מטבעות לפרק זמן מסוים, שתומכת באבטחת רשת הבלוקצ'יין של אותו מטבע. בתמורה לכך, המפקיד מקבל אחוזים מסך ההפקדה (תשואה). יש לציין שפעולה זו אפשרית בחלק מהמטבעות, ולא בכולם.

נוסף על כל אלו, הורדת הארנק והשימוש בו הוא חינמי. מנגד, העסקאות עצמן שנעשות דרך הארנק כן כרוכות בתשלום – דמי רשת, שבדרך כלל הינן גבוהות במיוחד.

יתרון אחרון ומשמעותי ביותר הוא היות הקוד של הארנק קוד פתוח לחלוטין, שמאפשר לכל מי שיחפוץ בכך לבחון אותו.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.
האפשרות שאמזון עתידה לקבל תשלום בביטקויין - כבר בסוף השנה, לפי דיווחים מסוימים, הביאה להאמרה במחירו של הביטקויין לשיא של שלושה חודשים - 42000 אלף דולר. ישנן אפילו שמועות שענקית האינטרנט עשוייה לפתח מטבע משל עצמה, או לקבל מטבעות אלטרנטיביים דוגמת את'ריום.