קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
איפה יש כספומט ביטקוין

איפה יש כספומט ביטקוין

איפה יש כספומט ביטקויין שמאפשר מכירה וקנייה של מטבעות ביטקויין? מה ההבדל ברכישה מסוג זה והאם יש יתרונות סמויים? לחצו עכשיו לכל הפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אפשרויות קניה ומכירה של ביטקוין

מטבעות הביטקוין הינם מטבעות דיגיטליים שניתן להשתמש בהם לצרכי מסחר עם חברות וגופים מסויימים בעולם באופן וירטואלי. המטבע נמצא בעלייה מתמדת לאורך השנים ולכן הוא משתלם גם כהשקעה של כסף לצרכי רווח מהעלייה בערכו לאורך הזמן. ישנן מספר דרכים לרכוש ולמכור ביטקוין ולהן יתרונות וחסרונות.

באופן מסורתי הביטקוין נסחר בהעברה ישירה מאדם לאדם. האדם המעוניין למכור והאדם המעוניין לקנות חיפשו ומצאו אחד את השני בכל מיני אופנים: בפייסבוק, במרחבים בהם מפרסמים וכו', ואז היו נפגשים, מתאמים את הפרטים, ומעבירים מאחד לשני את המטבע וערכו. יש להיזהר במקרים כאלו מרמאויות שונות ויש לחפש את האדם המתאים איתו תרצו לבצע את העסקה, אולם היא חוסכת תשלום של עמלות גבוהות.

אפשרות נוספת לקנייה ומכירה של ביטקוין היא בזירות מסחר ברשת בהן ניתן להציע ולחפש את מה שאתם ממעוניינים בו. הזירות הללו בדרך כלל מאובטחות ומסודרות ומקלות מאוד על הרכישה. החיסרון הוא העמלות שהן לוקחות על כך, ובשל כך הקניה של ביטקוין בזירות תהיה כנראה יקרה יותר באופן משמעותי מאשר באופן פרטי.

כספומט ביטקוין

האפשרות השלישי לקניה ומכירה של ביטקוין הינה כספומט הביטקוין. אל הכספומט מגיעים באופן פיזי ובו ניתן לבצע רכישה, בדיקת נתונים, וקבלה של ביטקוין. הכספומט הינו רווחי ביותר- העמלות הנדרשות שם הינן נמוכות במיוחד, וניתן לבצע בו את הפעולות הללו. בנוסף הוא מאובטח והסיכוי לבעיות נמוך במיוחד.

בעת ההגעה לכספומט מתבצע זיהוי ואימות הכולל הכנסת פרטי תעודת זהות, פרטי תעודה מזהה, אימות באמצעות הטלפון, צילום התעודה המזהה וכו'. בסופו של דבר תוכלו באמצעות סריקת קוד להיכנס לכספומט כשהוא מקושר לארנק הוירטואלי שלכם וכך יכול לבצע פעולות כאשר יש לו את כל הנתונים הרלוונטיים לצרכי המסחר. החיסרון בשימוש בכספומט הוא שהסכום אותו ניתן לרכוש הינו מוגבל לסכום מסויים ליום, ובנוסף ישנה לעיתים הגבלה בשעות הפתיחה של הכספומט.

מקומות בארץ בהם יש כספומט ביטקוין

כמו כל שירות, כל דבר זמין יותר, לפחות בתחילת דרכו יותר באזורי המרכז ופחות בפריפריה. לפיכך מרבית הכספומטים בהם ניתן לבצע פעולות עם הביטקוין נמצאות היום באזור גוש דן. הכספומט המרכזי נמצא בשגרירות הביטקוין בישראל, ברחוב אחוזת בית 1 בתל אביב. בנוסף לכך ישנן עוד מכונות הממוקמות בתל אביב, בהרצליה, ראשון לציון, ירושלים, ובתקווה לכך שעם הזמן מתווספות עוד ועוד. כיום, אם אתם גרים באזורים פריפראליים ונזקקים לגישה ישירה למסחר בביטקוין, יש לקחת גם זאת בחשבון ולשקול אולי כדאי לסחור באופן אחר.

אם ברצונכם לסחור ביטקוין בכספומטים בחוץ לארץ, ישנן מפות האוספות את מיקומם וניתן לחפש ברשת ולמצוא את המיקומים הנוחים לכם. ישנה מפה שהוכנה ומכילה את כל הכספומטים לביטקוין בפרישה עולמית וניתן לעשות בה שימוש לצורך כך.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.