קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
המטבע קרדאנו

קרדאנו

פרויקט קרדאנו משמש כמטבע בשם ADA וכפלטפורמה המיועדת למפתחים, אשר מציעה פיתוח של חוזים חכמים ושל אפליקציות מבוזרות. לחצו למידע נוסף

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

קרדאנו הינו פרויקט אשר כולל בתוכו מספר חלקים שונים, כאשר אחד מהם הוא מטבע המכונה בשוק המטבעות הדיגיטליים ADA. הפרויקט משמש גם כפלטפורמה המיועדת למפתחים, אשר מציעה פיתוח של חוזים חכמים ושל אפליקציות מבוזרות.
כיום נמצאים בסירקולציה כ-69 אחוזים מכלל כל מטבעות הקרדאנו, בשווי כולל של כ-31.1 מיליארד. המטבעות אשר עדיין לא נמצאים בסירקולציה יצטרפו אליה בעזרת יצירה של בלוקים מסוימים בהתאם לאלגוריתם ה-POS שלהם, בתהליך אשר מחליף את תהליך הכרייה של המטבעות המקובל במטבעות אחרים.

איך מטבע הקרדאנו עובד?

חשוב להדגיש כי האלגוריתם של הקרדאנו, ובעקבות כך גם כלל ההתנהלות איתו, הינם שונים מהמקובל בנוגע לשאר המטבעות הדיגיטליים, כאשר רובם משתמשים באלגוריתם של הביטקוין ומבצעים בו שינויים קלים.
האלגוריתם של הקרדאנו נחשב לחדשני יותר, ונכתב בשפת התכנות הסקל.
ישנן 3 שכבות באלגוריתם. הראשונה היא שכבת יסוד, אשר עליה פועל המטבע של הפרויקט, ה-ADA, והיא בעלת שני סקריפטים שונים.
השכבה השנייה היא שכבה ממוחשבת, האחראית על ניהול החוזים החכמים, כאשר ההפרדה בין השכבות מאפשרת למשתמשים השונים ליצור חוקים שונים.
השכבה האחרונה היא שכבת שרשראות צד, אשר דרכה ניתן לבצע העברות לכל שרשרת אחרת אשר תומכת בפרוטוקול.
הקרדאנו עובד על פי הגדרה מראש של תהליך עתידי בן 5 שלבים. שלב הבסיס הינו הגלגול הראשון של המטבע בשוק, הקניה והמכירה שלו. בשלב השני מתבצעת צמיחה של הרשת, ומתעצמת יכולת הביזור שלה על ידי תהליך של מעבר להתנהלות הצמתים על ידי קהילת המטבע.
השלב השלישי מאפשר פיתוח של חוזים חכמים מבוזרים. השלב הרביעי והחמישי נקראים דירוג, ובהם מתבצעת אופטימיזציה של הרשת.

יתרונות וחסרונות של המטבע

למטבע הקרדאנו מספר יתרונות, כאשר הראשון שבהם הוא שימוש בטכנולוגיות המאפשרות עלויות נמוכות יותר במהלך הכרייה, ושימוש מצומצם יותר באנרגיה ביחס לטכנולוגיות אחרות.
בנוסף, טכנולוגיות אלו מאפשרות הגברה של מהירות הרשת ומשפרות את יכולות הביצוע של החוזים החכמים.
המטבע הינו חלק מפרויקט שאפתני ומושקע, אשר התקיים עבורו מחקר אקדמי, וקהילת המפתחים שלו מורכבת ממומחים אקדמיים בתחומים הרלוונטיים כגון מומחי הנדסה ומחקר. זאת בניגוד לרוב המטבעות, אשר קהילת המפתחים אינה מוגבלת באופן זה.
תכונה זו, אשר נחשבת ליתרון בעיני מומחים רבים, עלולה להוות גם חיסרון שכן בפרויקט המהוקצע הזה, הפרוטוקול הינו נוקשה ופורמלי בנוגע לאופן הכתיבה של הקוד, על אף שהינו קוד פתוח, ודבר זה יוצר רתיעה אצל מפתחים רבים.
חיסרון נוסף נעוץ באחד ממייסדיו של הפרויקט, צ'ארלס הוסקינסון, אשר קיימת נטייה לתפוס אותו כמנהיג הפרויקט, מה שפוגע בעיקרון הביזור בפרויקט ומרכז מידע רב תחת גורם אחד. בנוסף, דמותו של צ'ארלס הינה בעלת תדמית שלילית בעקבות התבטאויות בעייתיות ברשתות החברתיות ובעקבות ביקורת רבה שהופנתה אליו מאת קולגות עבר.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.