קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

Cardano

בשנים האחרונות צצות חברות ויוזמות חדשות רבות בתחום המטבעות המבוזרים הדיגיטליים וקרדאנו היא אחת מהם. מדובר בפלטפורמת בלוקצ'יין חדשנית שצוברת תאוצה אסטרונומית בחודשים האחרונים בשוק הקריפטו. תחת קרדאנו קיים המטבע ADA, שמוכר גם בשם מטבע קרדאנו, ואיתו ניתן לסחור.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מהי ההיסטוריה של Cardano?

פלטפורמת קרדאנו הוקמה ב-2015 על ידי צ'ארלס הוסקינסון, אחד ממייסדי איתריום. מה שהיה כל כך חדשני בקרדאנו הוא שעל הפיתוח שלה עמלו קבוצה עצמאית של אנשי מקצוע שהחליטו שביחד הם רוצים לנסות לעשות שינוי בעולם מטבעות הקריפטו. זאת הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה שדבר זה קרה.

ב-2017 חברת קרדאנו הונפקה והכתה גלים מאחר והאלגוריתם שלה היה שונה מהאלגוריתם הרגיל. בדרך כלל חברות שונות השתמשו באלגוריתם הביטקוין וביצעו בו מניפולציות קטנות כדי להפוך אותו לשלהן, אבל חברת קרדאנו תכנתתו את האלגוריתם שלהם מאפס במטרה לפתור בעיות שונות שהיו קיימות אצל פלטפורמות בלוקצ'יין אחרות.

עובדה מעניינת היא שהחברה קראה לעצמך כך על שם ג'ירולמו קרדאנו, איש אשכולות איטלקי דגול מהמאה ה-16, ולמטבע שלהם ADA הם קראו על שם עדה לאבלייס, מתמטיקאית מהמאה ה-19, שנחשבת למתכנתת הראשונה.

מהו מטבע הADA?

מטבע ADA הוא מטבע מבוזר שרץ על הרשת של קרדאנו. קרדאנו הכריזו שהכמות המקסימלית של מטבעות אלה שיונפקו היא 45 מיליארד מטבעות. כיום קיימים כ-31 מילארד מטבעות ADA. כרגע המטבע נמצא בנסיקה גבוהה, והוא הפך למטבע הקריפטו השלישי בגודלו בעולם.

מהם היתרונות והחסרונות של קרדאנו?

יתרון גדול של קרדאנו הוא שהם משתמשים בפרוטוקול Proof of Stake בניגוד לפרוטוקול Proof of Work שמקובל אצל חברות אחרות. ההבדל ביניהם הוא ש-Proof of Stake חוסך בהמון אנרגיה ומוזיל עלויות כרייה.

דבר נוסף עליו המפתחים של קרדאנו עבדו הוא לייצר פס רשת רחב ביותר. פיתוח זה מקטין את העומס ברשת ומאפשר לבצע העברות כספים מהירות ביותר ובסכומים גדולים.

עוד יתרון הוא שהאנשים שעומדים מאחורי המטבע הם אנשי מקצוע עם ידע רב. מדובר בקבוצה של מתכנתים ומדענים שעובדים מסביב לשעון בכדי לשפר ולשדרג את המוצר. האלגוריתם שהם יצרו הוא יציב ועמיד ומגובה במחקרים אקדמאיים, לכן אפשר להגיד שמטבע ADA נמצא בידיים טובות.

החיסרון של קרדאנו הוא שכרגע מדובר בפרוייקט שאפתני שלא בטוח שיצליח לעמוד בציפיות. בנוסף, צ'ארלס הוסקינסון, האיש שעומד בראש קרדאנו, הוא איש עם ידע וניסיון רב אבל גם נחשב לדמות לא חיוביות בשוק הקריפטו בגלל התבטאויות שונות שלו במדיה החברתית. הוא גרר אחריו ביקורת שלילית לאורך השנים אז יש לקחת גם עובדה זו בחשבון.

כיצד ניתן לקנות מטבע Cardano?

כדי לקנות מטבע קרדאנו יש לבצע מספר שלבים פשוטים. השלב הראשון הוא כמובן להירשם לאחת מפלטפורמות המסחר במטבעות קריפטו, כגון Coinbase. הרשמה לפלטפורמות אלה מתבצעת דרך האינטרנט ודורשת בדרך כלל פרטים מסויימים כגון תעודה מזהה, כתובת מייל, פרטי קשר וכדומה. קיימות סקירות רבות בנוגע לפלטפורמות המסחר אז כדאי לקרוא ולחפש את האחת שמתאימה לכם.

לאחר מכן, רצוי לרכוש ארנק דיגיטלי כדי למקסם את האבטחה והפרטיות של המטבעות שתרכשו. קרדאנו פיתחו ארנק ייעודי בשם Daedalus שמומלץ לשימוש, אך יש גם ארנקים נוספים שתומכים בסחר במטבע ADA.

לבסוף, השלב האחרון הוא רכישת המטבע. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים: אחת היא באמצעות כסף פיאט, כלומר דולר או יורו, אותו ניתן להמיר בפלטפורמות המסחר למטבע קרדאנו. הדרך השנייה היא לקנות את המטבע באמצעות ביטקוין או מטבע מבוזר אחר.

אתריום - מסחר בזמן אמת
מחשבון המרה
Ledger - Crypto Beginners Pack
עוד מטבעות