קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
מטבע הדוג'קוין

דוג'קוין

דוג'קוין הינו מטבע דיגיטלי, שסימולו בשוק DOGE. מוערך כי יש כיום 128 מיליארד מטבעות דוג'קוין ובכל שנה נוספים כ-5.2 טריליון מטבעות חדשים.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

דוג'קוין הינו מטבע דיגיטלי, שסימולו בשוק DOGE. מוערך כי יש כיום 128 מיליארד מטבעות דוג'קוין המסתובבים בסירקולציה, אליה מצטרפים בכל שנה כ-5.2 טריליון מטבעות דוג'קוין חדשים.
המטבע הגיע לשיא השווי שלו, שעמד על 0.084 דולר, בעקבות הפיכתו של המטבע לוויראלי באמצעות רשתות חברתיות רבות, ביניהם טיקטוק, טוויטר ויוטיוב.

איך המטבע עובד?

מרבית המטבעות הדיגיטליים פועלים על בסיס תפיסה טכנולוגית הנקראת "בלוקצ'יין" (שרשרת בלוקים בתרגום חופשי). כפי שמרמז השם, הבלוקצ'יין מורכב מבלוקים מוצפנים, אשר נוצרים על ידי המשתמשים ברשת, הפועלת בתצורה של עמית לעמית, כלומר רשת אשר כל המשתמשים שלה מתפקדים גם כלקוחות וגם כשרתים.
כל בלוק חדש שנוצר מכיל מזהה, וגיבוב של תוכן שמקורו מהבלוק הקודם בשרשרת, מה שמאפשר את החיבור ביניהם. תוכן הבלוקים נוצר על ידי הגעה להסכמה בין מספר גורמים שונים ובלתי תלויים, וכך נוצר מבנה נתונים מבוזר.
מכיוון שהרשת בנויה בצורה מבוזרת ולא ריכוזית, כלומר לא כל התוכן והמידע שבה מרוכזים תחת ישות ניהול אחת אשר משמשת כשרת הבלעדי שלה, היא מאפשרת פעילויות עסקיות באינטרנט בצורה בטיחותית ביותר ויחסית מוגנת מפני האקרים וכדומה.
בשרשרת הבלוקים של דוג'קוין, בכל דקה לערך נוצר בלוק חדש, אשר הגמול עליו הינו 10,000 מטבעות חדשים.

מאפייני המטבע

מטבע הדוג'קוין נחשב למיוחד בשוק המטבעות הדיגיטליים מכמה בחינות.
הראשונה היא שעצם השקתו התחילה בתור בדיחה. מייסדיו של המטבע, שביניהם נמנים בילי מרקוס, שהיה מהנדס תוכנה בחברת IBM, וג'קסון פלמר, מהנדס בחברת ADOBE, רצו ליצור מטבע חדש בתור בדיחה על המטבעות הדיגיטליים הרבים אשר קמים בקצב מסחרר ושווי השוק שלהם מגיע למספרים מגוחכים ומנופחים.
השניה היא כניסתו לשוק, אשר לא התרחשה באמצעות הנפקה ראשונית של מטבעות והשקתם בשוק במטבעות הדיגיטליים, כפי ששאר המטבעות מושקים בדרך כלל, אלא כניסתם של המטבעות לסירקולציה באמצעות כרייה שלהם על ידי מייסדיו של המטבע, שעשו זאת בעזרת מחשב גיימינג אישי בשנת 2013.
הדוג'קוין נוצר בתור מזלוג של המטבע "לאקי קוין", שהוא עצמו הינו מזלוג של המטבע "לייטקוין", ולכן לדוג'קוין מאפיינים אשר דומים באופן חלקי ללייטקוין.
על מנת לאשר העברות המתבצעות ברשת זו, יש צורך בפרוטוקול הוכחת עבודה, הדורש ביצוע של כרייה.
הכרייה דורשת מזל רב שכן על כורי המטבע לנסות לנחש מהו הקוד אותו קיבל הבלוק האחרון בבלוקצ'יין, עד שהראשון שמצא את הקוד הנכון מקבל את התגמול עבורו – 10,000 מטבעות דוג'קוין חדשים.
מכיוון שבתחילת דרכו היה חשוף המטבע למתקפת 51%, מייסדיו יזמו פעילות כרייה משותפת עם מטבע הלייטקוין הוותיק יותר, מה ששיפר את הביטחון של הרשת.
המטבע נחשב מאוד אינפלציוני, שכן ערכו יכול לעלות ולרדת בהתאם להייפ סביבו, ולכן הוא נשאר נגיש וזול יחסית, אך עלול להגיע לצניחת מחירים משמעותית.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.