קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

KuCoin

קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

 

KuCoin היא פלטפורמת מסחר במטבעות קריפטו. הפלטפורמה הושקה באוגוסט 2017, והיא כוללת למעלה מ-200 מטבעות קריפטו שונים. ל- KuCoin ישנה אבטחה איתנה, ממשק נעים לשימוש וידידותי למתחילים ומגוון רחב של שירותי קריפטו, הכוללים מסחר בחוזים עתידיים, שוק P2P (Peer to Peer), אפשרויות רכישת מטבעות קריפטו באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב, וכן שירותי המרה מיידית.

דרך KuCoin ניתן אף להרוויח ולצבור קריפטו על ידי הלוואות או הימור באמצעות שירות ה-Pool-X של הפלטפורמה. באמצעות KuCoin Spotlight, המשתמשים יכולים להשתתף ב-IEOs (Initial Exchange Offerings), הצעות מסחר ראשוניות ביותר בשוק. כמו כן, הפלטפורמה ידועה בעמלות המסחר הנמוכות שהיא גובה ממשתמשים, וכן בנטייה שלה לתמוך מטבעות קריפטו בעלי ערך קטן עם פוטנציאל צמיחה גבוה.

רקע

למרות ש- KuCoin החלה לפעול רק באמצע 2017, צוות המייסדים שלה כבר התנסה והתמקצע בטכנולוגיית הבלוקצ'יין המהפכנית מאז 2011. האדריכלות הטכנית של הפלטפורמות נוצרה בשנת 2013, אך נדרשו שנים של ליטוש בכדי להפיק את חוויית המשתמש הנוחה שמציעה KuCoin כיום.

הכספים לפיתוח ולהרצה של KuCoin גויסו בשיטת גיוס של הנפקת מטבעות קריפטו ראשוניים במערכת הבלוקצ'יין כמעיין נכס להשקעה עבור משקיעים, המכונה ICO (Initial Currency Offering). הגיוס נמשך מה-13 באוגוסט 2017 עד הראשון בספטמבר 2017.

במהלך זמן זה, KuCoin הנפיקה מטבעות קריפטו מקוריים בשם KuCoin (KCS), המשמשים עד היום לקבלת מבצעים מיוחדים, הנחות במסחר, וצבירת אחוזים מרווחי החליפין של הפלטפורמה. גיוס ההמונים זכה להצלחה, שכן KuCoin גייסה ביטקוין בשווי של כמעט 20,000,000 דולר תמורת 100,000,000 KCS, כאשר המחיר ההתחלתי ב-ICO עבור KCS יחיד היה 0.000055 ביטקוין. כיום, מטה החברה ממוקם באיי סיישל, והיא מעסיקה מעל ל-300 עובדים ברחבי העולם.

בפברואר 2019 שדרגה KuCoin את הממשק המשתמשים שלה לפלטפורמה 2.0, הגרסה הנוכחית, מה ששכלל את חוויית השימוש בפלטפורמה. השדרוג כלל גם תכונות נוספות כגון סוגי הזמנות מתקדמים, הוראות מסחר אוטומטיות דרך מפתחות API (Application Programming Interface) ועוד מספר פונקציות מסחר ותשלום.

כחצי שנה לאחר מכן השיקה KuCoin גם את KuMEX, שמותג כעת מחדש ל- KuCoin Futures, קרי, האופציה לסחור בחוזי קריפטו עתידיים דרך KuCoin. בהמשך 2019 הציגה KuCoin גם את מסחר המרווח שלה עם מינוף התחלתי של עד 10:1.

בשנת 2020 הכריזה KuCoin  על השקת שוק המסחר הנזיל, המכונה בפלטפורמה Pool-X, וכן על אופציית ההמרה החד פעמית דרך ה-KuCloud. בפברואר 2020 השיקה KuCoin גם את שירות ההמרה המיידי שלה. בשלב זה הגדילה KuCoin משמעותית את מספר מטבעות הפיאט הנתמכים לרכישת קריפטו באמצעות כרטיסי אשראי. כמו כן, ב-24 ביוני 2020 הכריזה KuCoin כי שוק הקריפטו P2P שלה תומך במכירות ורכישות באמצעות PayPal, כמו גם באמצעי תשלום נוחים יותר במטבעות פיאט.

KuCoin מספקת כיום שירותים ברוב מדינות העולם, כולל טורקיה, הודו, יפן, קנדה, בריטניה, סינגפור ועוד רבות אחרות. יחד עם זאת, הפלטפורמה אינה פתוחה לשימוש בארצות הברית  ואין לה רישיון מסחר בשטחה ולאזרחיה, ככל הנראה בשל ענייני רגולציה.

אימות משתמשים דרך KYC

KuCoin פועלת בהתאם למערכת אימות זהותם של המשתמשים החדשים בה, KYC (Know Your Costumer), וזאת בכדי למנוע מעשים עברייניים והלבנות הון במסגרת הפלטפורמה. יחד עם זאת, KuCoin אינה מחייבת את האימות דרך KYC ומתירה אותו אופציונאלי בלבד עבור משתמשים חדשים הסוחרים בהיקפים מצומצמים.

ועדיין, המשתמשים המאומתים מקבלים הטבות בפלטפורמה כגון הגדלת מגבלות משיכה יומיות או שחזור חשבון במקרה של אובדן סיסמה. בנוסף, KuCoin הכריזה כי בעתיד תפתח מערכת של מסחר ישיר בין מטבעות פיאט לקריפטו, אשר תהיה זמינה רק למשתמשים מאומתים.

מאפייני המסחר של KuCoin

כאמור, ניתן לקנות ולמכור מעל 200 מטבעות קריפטו דרך KuCoin. בנוסף לבונוסים ולהנחות מסוימות שהפלטפורמה מציעה על המסחר בקריפטו, היא גובה עמלה של 0.1% למסחר וכן גם עמלות קטנות יחסית על מסחר בחוזים עתידיים בקריפטו.

ניתן לפיכך לקנות קריפטו עם כל מטבעות הפיאט המובילים, כולל USD, EUR, CNY, GBP, CAD, AUD, ועוד רבים אחרים. KuCoin גם מאפשרת למשתמשים לקנות מטבעות קריפטו באמצעות מסחר פיאט P2P, בכרטיס האשראי או חיוב באמצעות החברות Simplex, Banxa או PayMIR. בנוסף, הפלטפורמה מציעה את השירות Fast Buy, המאפשר רכישות ישירות של ביטקוין, טת'ר, ועוד מטבעות קריפטו מובילים.

דרך שירות ה-P2P של KuCoin ניתן לקנות את כל מטבעות הקריפטו הפופולריים ישירות מסוחרים אחרים וכן גם למכור להם. ה-P2P תומך במגוון אמצעי תשלום, כדוגמת PayPal, העברות בנקאיות, ועוד.

לפלטפורמה יש צוות שירות לקוחות שנחשב למצוין לפי ביקורות משתמשים, אליו ניתן לפנות 24/7 דרך האתר הרשמי, הדוא"ל, וערוצי תקשורת אחרים. בנוסף, ל- KuCoin יש פלטפורמה אינטואיטיבית ומתאימה למתחילים, עם עיצוב נוח ההופך את המסחר לקל ולמהנה.

אבטחת הנכסים של KuCoin נחשבת גם היא ללא פחות ממצוינת. KuCoin משתמשת באמצעי אבטחה רבים, כולל ארנקים למשיכות מיקרו, הצפנה רב שכבתית, אימות מרובה גורמים דינאמי ומחלקות ייעודיות לבקרת סיכונים ופיקוח על פעולות הנתונים השוטפות של המשתמשים על פי תקני אבטחה מחמירים, וזאת בכדי לזהות פעילויות חריגות בזמן אמת.

KuCoin תומכת ומאפשרת מסחר בחוזים עתידיים בקריפטו ובמסחר שוליים (Marginal Trading) בצורת לונג או שורט על מטבעות הקריפטו ביטקוין וטת'ר, עם מינוף מקסימלי של 100:1. ישנן שתי גרסאות של KuCoin Futures – אחת המיועדת למתחילים (גרסת לייט) ואחת מכוונת לסוחרים מנוסים יותר (גרסת פרו).

חשוב לציין בהקשר זה כי המסחר בחוזים עתידיים ובמינוף נחשב לספקולטיבי ולמסוכן, ובמיוחד בשוק הקריפטו ההפכפך. יש להימנע תמיד מלסחור בסכומים גבוהים יותר מתקרת ההפסדים האישית.

עמלות

עמלות המסחר ב- KuCoin הן קבועות ועומדות על 0.1% על כל עסקה שהושלמה דרך הפלטפורמה. העלויות נוטות לרדת בהתבסס על היקף המסחר של המשתמשים בפרק זמן של 30 יום, בכדי למשוך סוחרים בהיקפים גדולים, או ביחס לאחזקות שלהם במניות המטבע KuCoin (KCS), המזכות אותם כאמור בהנחות נוספות על עמלות המסחר.

בנוסף, ישנן גם עמלות על משיכות כספים מהפלטפורמה, הנחשבות לקטנות ביחס לפלטפורמות מתחרות ומשתנות בין כל מטבע קריפטו. כך, למשל, משיכה של ביטקוין מ- KuCoin מהפלטפורמה תעלה כ-0.0004 ביטקוין, בעוד משיכה של אתריום תעלה כ-0.004 אתריום.

העמלות על רכישה של מטבעות קריפטו באמצעות מטבעות פיאט דרך KuCoin עומדות על בין 5% ל-7%, תלוי בדרך הרכישה הנבחרת. כאמור, KuCoin מציעה שלוש חברות דרכן ניתן לבצע את הרכישות, והן ,Simplex, Banxa או PayMIR, או באופן ישיר בין הסוחרים דרך מערכת ה-P2P. Simplex למשל גובה עמלה של 3.5% על ההמרה, בעוד Banxa עשויה לגבות בין 4% ל-6% עמלה. העמלות ב-P2P משתנות מאוד ותלויות באמצעי התשלום הפרטיים של הקונה והמוכר.

סיכום

KuCoin חוותה צמיחה משמעותית מאז הקמתה בשנת 2017 והיא כעת בין השחקנים המובילים בתעשייה מבחינת אבטחה, אמינות, איכות שירות ופונקציות. לפיכך, פלטפורמה זו מתאימה הן לסוחרים חדשים והן למנוסים שרוצים חשיפה למטבעות קריפטו ולנכסים פופולריים, כמו גם לאלו שפחות מוכרים לציבור המשקיעים הרחב.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה