קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

HitBTC – פלטפורמה למסחר

הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

HitBTC היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו אשר הוקמה בשנת 2013 על ידי החברה Hit Soultions LTD בהונג קונג. הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.

אמינות מפוקפקת

זוהי פלטפורמה המעניקה נזילות כספים רבה יחסית לסוחרים בה, אשר אינה דורשת שלבי אימות קפדניים לפי שיטת ה-KYC (Know Your Costumer), וזאת בניגוד לפלטפורמות מסחר גדולות אחרות. בהקשר זה, חשוב לציין כי HitBTC אכן מאפשרת למשתמשים בה לבצע אימות של זהותם, אך היא אינה מחייבת זאת, מה שעלול לאפשר למשתמשים מזויפים לסחור דרכה, ואף להלבין כספים.

יחד עם זאת, HitBTC אכן פועלת לפי הדרישות הרגולטוריות הנוגעות להלבנת כספים, ה-AML (Anti-Money Laundering), אך אין שום גוף רגולטורי שאכן מפקח עליה באופן ממשי.

חשדות נוספים נוגעים לעובדה ש- HitBTC פועלת במרחב שאינו מפוקח רגולטורית. הפלטפורמה ממוקמת במדינת צ'ילה, שנחשבת למקלה וללא קפדנית מבחינה רגולטורית בהשוואה למדינות המתקדמות בתחום כמו ארצות הברית, קנדה או יפן.

בנוסף, ישנה עמימות כללית בקשר לזהותם של מנהלי הפלטפורמה. האתר של HitBTC מציג את המנהלים כאדריכלי מערכת מנוסים, מהנדסי טכנולוגיה ומומחים פיננסיים, אם כי רוב צוות HitBTC נשאר אנונימי, מה שמצטייר כדגל אדום גדול עבור חלק מהמשתמשים.

 ישנם גם דיווחים שונים של משתמשים שלא הצליחו למשוך את כספיהם מהפלטפורמה לחשבונם הפרטי, מה שמעמיד בספק את האמינות של בורסת מסחר זו. מלבד זאת, יש לציין כי הרוב המוחץ של הסוחרים משתמשים ב- HitBTC ללא בעיה, וכי ניתן לוודא את בטיחות המידע אם עונים על כל סעיפי אימות הזהות בעת ההרשמה לפלטפורמה.

יתרונות מול חסרונות

כאמור, היתרונות המשמעותיים ביותר של HitBTC הם המגוון הרחב של מטבעות הקריפטו בהם היא תומכת, הנוחות היחסית בשימוש התדיר בפלטפורמה וכן העובדה שהיא אינה מחייבת את המשתמשים החדשים בה לעבור את כל שלבי האימות של ה-KYC. בנוסף, עמלות השימוש בפלטפורמה זו נחשבות לנמוכות יחסית.

HitBTC מאפשרת לפתוח חשבון דמו עבור משקיעים מתחילים, בו ניתן לתרגל מסחר ולהשתפר מבלי להשקיע כספים ממשיים ומבלי לספק שום מידע למערכת. ניתן לפיכך לפתוח חשבון דמו מבלי להפקיד שום הפקדה ראשונית.

החסרונות המשמעותיים ביותר נוגעים קודם כל, כאמור, לאמינות הכללית של הפלטפורמה, במיוחד בכל הקשור לזהותם של המנהלים. בנוסף, הפלטפורמה אינה מפוקחת רגולטורית ביחס לגודלה. על-כן, במידה ואכן מדובר בהונאה, לא ניתן לסמוך על גוף חוקתי שידע להעניש את HitBTC ולפצות את המשתמשים המרומים, מה שמעלה את הסיכון הכללי למסחר בפלטפורמה זו. לבסוף, יש להדגיש כי HitBTC לא נחשבת לכדאית לסוחרים מתחילים שאינם מנוסים דיים בטבעו ההפכפך של שוק הקריפטו.

יחד עם כל אלו, HitBTC בולטת בעובדה שהיא אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם שעדיין לא חוותה פריצה של האקרים, מה שמצביע על יכולות האבטחה הגבוהות של הפלטפורמה.

אפשרויות מסחר ב- HitBTC

HitBTC מציעה מסחר ביותר מ-380 מטבעות קריפטו, מה שנחשב לאחד ממגווני המטבעות הגדולים בענף. בנוסף, HitBTC היא אחת מהפלטפורמות הראשונות ששילבה מטבעות קריפטו בהרצה ובהפצה ראשונית, מה שמאפשר לסוחרים להמר על מטבעות חדשים ואקזוטיים אליהם אין גישה לרוב המשקיעים.

HitBTC מאפשרת מסחר ישיר בין מטבעות הקריפטו השונים, כך שאין צורך להמיר את הקריפטו למטבע פיאט ובאמצעותו לקנות מטבע קריפטו אחר. ניתן לפיכך לרכוש מטבעות קריפטו באמצעות מטבעות קריפטו אחרים, דרך יותר מ-800 צמדי קריפטו קבועים (Cryptocurrency Pairs).

מלבד למגוון הרחב של מטבעות הקריפטו, HitBTC היא פלטפורמת מסחר הפתוחה להוראות מסחר אוטומטיות באמצעות בוטים, המאפשרים לסוחרים לבצע הוראות קבועות של קנייה, גידור ומכירה באמצעות מפתחות API (Application Programming Interface).

ישנם מספר בוטים למסחר אוטומטי דרך HitBTC, אשר השימוש בחלקם הוא חינמי ובחלקם בעלות. הבוטים המשמעותיים ביותר בתשלום דרך HitBTC הם Bitsgap, 3Commas ו-Cryptohopper, בעוד הבוט החינמי הפופולארי ביותר הוא TradeSanta.

עבור סוחרי קריפטו בלתי מנוסים, הניווט באתר HitBTC הוא חוויה מסחררת בהתחלה. זאת כאמור מתוך ההתמקדות של HitBTC בסוחרים מנוסים או קמעונאיים, הזקוקים למירב הפונקציות האפשריות שיש למסחר בקריפטו להציע.

 

עם זאת, המכניקה הממשית של האתר היא דיי פשוטה. משתמשים משלימים עסקאות על ידי הפקדת מטבע קריפטו בארנק הדיגטלי של HitBTC, ומעבירים כספים מן החשבונות הפרטיים שלהם למסחר. הסוחרים משתמשים במטבעות הקריפטו שהפקידו בכדי לרכוש מטבעות אחרים עד שהם מבקשים למשוך את כספם לארנק חיצוני מהפלטפורמה. לפיכך, המסחר ב-HitBTC עשוי להיות לא קשה מדי אפילו למשקיעים מתחילים.

עבור משתמשים הרוצים להפקיד מטבעות קריפטו ישירות ל-HitBTC באמצעות מטבעות פיאט, ל- HitBTC ישנה אינטגרציה יעילה של Changelly באתר שלה. באמצעותה ניתן לרכוש קריפטו באמצעות כרטיס בנק מסוג ויזה או מאסטרקארד ולשלוח אותם ישירות לארנק הדיגיטלי של HitBTC.

בנוסף, ניתן להשתמש באפליקציית HitBTC לנייד למכשירי iOS ו-Android. האפליקציה זמינה בחנות Google Play וב-App Store של אפל.

HitBTC מציעה גם שירותי מסחר OTC (Over The Counter) מותאמים אישית לסוחרים קמעונאיים הפועלים בהיקפים גבוהים. ה-OTC מתאפשר כתוצאה משיתוף פעולה עם אתר ניתוח שוק הקריפטו TrustedVolumes.com.

כדי להיות זכאי לשירות OTC של HitBTC, יש להפקיד מעל 100,000 דולר לכל עסק. כל עסקה בשירות OTC מחויבת בדמי עסקה של 0.1% בלבד.

עמלות

מסחר במטבעות קריפטו ב-HitBTC מגיע עם מבנה עמלות פשוט יחסית. הפלטפורמה אינה גובה עמלות עבור הפקדות של מטבעות קריפטו, אך ישנה עלות לביצוע הזמנות ומשיכת כספים מהפלטפורמה.

דמי המסחר של HitBTC הם מהנמוכים בענף. משתמשים לא מאומתים משלמים 0.1% עבור עסקאות קמעונאיות וכ-0.2% עבור מסחר ביניים. משתמשים מאומתים נכנסים למערכת העמלות השכבתית של HitBTC, הקובעת דמי מסחר בהתבסס על נפח המסחר של המשתמש במהלך 30 הימים האחרונים.

כאשר המסחר של משתמש עולה על כ-500,000 ביטקוין במשך חודש אחד, HitBTC מתחילה לשלם לו 0.01% עבור כל עסקה מושלמת שהוא ביצע דרך הפלטפורמה, וזאת בכדי למשוך סוחרים בהיקפים הגדולים ביותר.

ישנם גם הבדלי עמלות משמעותיים בין משתמשים מאומתים דרך KYC ומשתמשים שאינן מאומתים, כך שמשתלם יותר לאמת את החשבון ב- HitBTC.

יחד עם זאת, על אף שכאמור אין עמלה על הפקדות ב- HitBTC, ישנן בהחלט עמלות על משיכת רווחים לארנקים חיצוניים, הנחשבות למבין העמלות הגבוהות ביותר בענף. עמלת המשיכות מתייחסת לכל מטבע קריפטו בנפרד, כך למשל משיכה של ביטקוין תעלה כ-0.0015 ביטקוין למערכת, בעוד משיכה של אתריום תעלה כ-0.0428 של מטבע אתריום, וכך הלאה.

סיכום

HitBTC מציעה את אחד ממבחרי מטבעות הקריפטו הנרחבים בענף כולו, ודמי המסחר שלה הם גם מהנמוכים ביותר. הבורסה מאובטחת יחסית וקלה לשימוש אך מתאימה יותר לסוחרים מנוסים.

עם זאת, עמימות כללית וחסך משמעותי בעין רגולטורית אכן מושכים, ובצדק, ביקורת חריפה לפלטפורמה. כתוצאה מכך, לפלטפורמה מסתורית כמו HitBTC תמיד יהיו תומכים רבים שמרוצים משירותיה, כמו גם מבקרים רבים שמתאכזבים מחוסר השקיפות שלה.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה