קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
שוק מטבעות הקריפטו רותח: פייפאל מאפשרת תשלומים ומסחר באמצעות מטבעות דיגיטליים

שוק מטבעות הקריפטו רותח: פייפאל מאפשרת תשלומים ומסחר באמצעות מטבעות דיגיטליים

לפני כחצי שנה הודיעה פייפאל, ענקית התשלומים הבינלאומית, כי היא תאפשר ללקוחותיה לקנות, למכור ולשלם באמצעות מטבעות דיגיטליים. לחצו למידע נוסף

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

לפני כחצי שנה הודיעה פייפאל, ענקית התשלומים הבינלאומית, כי היא תאפשר ללקוחותיה לקנות, למכור ולשלם באמצעות מטבעות דיגיטליים. בעקבות הודעתה נצפה זינוק משמעותי בערך הביטקוין שעמד אז על 12,000 דולר.

כבר בתחילת השנה הקודמת החלטה פייפאל להתעניין ולפלרטט עם המטבעות הדיגיטליים, כאשר בחודש מרץ שלחה מכתב לנציבות האירופית בו היא מביעה את סקרנותה ופעילותה עם שוק הקריפטו. בסמוך למכתב, דווח כי פייפאל תאפשר ל-300 מיליון משתמשיה לסחור במטבעות דיגיטליים, ואף חשפה החברה בעצמה שהיא בודקת ומנתחת את שוק מטבעות הקריפטו ושהיא "נוקטת צעדים להמשך פיתוח יכולותיה בתחום״. נראה כי הדיווחים היו נכונים בהחלט. על פי הדיווחים החדשים, הטכנולוגיה שתאפשר – הן מבחינה חוקית והן מהבחינה הטכנולוגית – את קיום הפעילות הזאת מגיעה כתוצאה משיתוף פעולה עם חברת Paxos, העוסקת בבניית מערכות פיננסיות דיגיטליות.

בשלב הראשון, פייפאל תאפשר קנייה, מכירה ותשלומים של שני המטבעות הדיגיטליים המובילים כיום – ביטקוין ואת'ריום – וכן של כמה נוספים. בהמשך החברה צפויה להרחיב את השירות גם לאפליקציית התשלומים Venmo השייכת לפייפאל, ובכך למעשה תצטרף אל רשימה ארוכה של אפליקציות תשלומים המאפשרות כבר עכשיו מסחר במטבעות דיגיטליים.

לפי נשיא ומנכ"ל פייפאל, דן שולמן, הוא מקווה שהצעד הזה יביא להתקדמות ויעודד שימוש במטבעות הדיגיטליים, ושהוא מקווה לראות מטבעות דיגיטליים חדשים בזמן הקרוב, שיתוכנתו על ידי בנקים וגופים פיננסיים גדולים.

כיום, לקוחות פייפאל ובעלי חשבונות פייפאל בארה"ב בלבד יכולים לסחור ולהחזיק במטבעות דיגיטליים בארנקים הדיגיטליים שלהם, אולם כבר במהלך החודשים הקרובים פייפאל צפויה לאפשר את הפעילות הזו למדינות רבות נוספות בעולם.

בכל העולם פועלים יותר מ-26 מיליון עסקים המקבלים תשלום באמצעות פייפאל, והמשמעות היא שבקרוב נוכל לשלם באמצעות מטבעות דיגיטליים בעסקים האלו.

בתוך כך, לפי דיווחי החברה פעולת הסליקה של מטבעות הדיגיטל תתבצע באמצעות מטבעות פיאט, וזאת על מנת שמקבלי התשלום יקבלו מטבע מקומי ולא ביטקוין.

כאמור, פייפאל מצטרפת לשורה ארוכה של אפליקציות וחברות המאפשרות מסחר במטבעות דיגיטליים. אחת הבולטות שבהן היא ספקית התשלומים הסלולריים Square ואפליקציית המסחר בבורסה המפורסמת Robinhood. אולם עקב גדולה, השפעתה ועוצמתה יוצאת הדופן של פייפאל – עם מחזור של 222 מיליארד דולר ברבעון (!) – מדובר בלא פחות מאשר הטלת פצצה.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה