קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

את׳ריום לונדון – מה היא המשמעות של פיצול הקוד

ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

בחמישי באוגוסט הופעל המזג הקשה (Hard Fork) "לונדון" של מערכת הבלוקצ'יין אתריום. החדשות אודות הצלחתו תוך התפצלות נקייה מן המערכת הישנה של האתריום התבטאו בעליית שוויו של המטבע אתר (ETH), המטבע המקורי של אתריום. שוויו של האתר עמד ברגע זה על 2,620 דולרים אמריקאים, תוך עלייה של 3.9% ב-24 שעות.

מזלג קשה הוא פיצול הקוד הבסיסי של המערכת שלוקח אותה לכיוון אחר. זה מעיין סט קוד חדש שמתווסף מבלוק מסוים ואילך. לאחר שהבלוק הספציפי הזה תקף, כל העסקאות עוקבות אחר סט הכללים החדש, מה שמייצר למעשה מערכת בלוקצ'יין חדשה שמתפצלת מהישנה.

מזלגות נפוצים למדי בעולם הבלוקצ'יין. מזלג קשה מאפשר לקבוצה בעלת טכנולוגיה וחזון חדש לקחת מערכות לכיוון אחר מהחזון של המייסדים. באתריום, כורים ומשתמשים מצביעים אם לאשר את המזלג. המשמעות היא שכורים זוכים לבחור באיזו גרסה של מטבע האתר הם ימשיכו לתמוך.

ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.

המזלג הקשה "לונדון" נועד לתקן רבות מהבעיות הללו על ידי הרס או "צריבה" של מטבעות אתר ושינוי אופן הפעולה של דמי העסקה כך שיהיו צפויים יותר למשתמשים. הרעיון הוא שכמו העיר הפקוקה לונדון, למערכת של אתריום נוספו מספר נתיבים חדשים בכדי להפחית את העומס ולהוריד את מחירי האגרה.

שינוי זה בקוד סולל את הדרך לאתריום 2.0, שדרוג ושיפוץ כולל של המערכת, שנמצא בעבודות בשנים האחרונות. מערכת זו תעביר את הרשת ממערכת הכרייה שואבת האנרגיה "הוכחת עבודה", שבה כורים פותרים משוואות מתמטיות קשות ליצירת מטבעות חדשים, למערכת של "הוכחת הימור", בה משתמשים ילוו למינוף את האתר הקיים שלהם כאמצעי לאמת עסקאות ולהנפיק מטבעות נוספים. שינוי זה יהיה עצום לא רק עבור אתריום, אלא עבור עולם הקריפטו כולו.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה