קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
את'ריום ממשיך לזנק. המייסד בוטרין כבר יכול לצאת לפנסיה מוקדמת

את'ריום ממשיך לזנק. המייסד בוטרין כבר יכול לצאת לפנסיה מוקדמת

מתחילת השנה הכפיל האת'ריום את שוויו ביותר מפי 4 - מדובר בזינוק של יותר מ-340% מתחילת השנה והמגמה, כך נראה, לא הולכת להאט.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

המטבע את'ר (ETH) של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום ממשיך לרשום זינוקים חדים בחודשים האחרונים, לעתים של עשרות אחוזים בשבוע. המטבע, הגדול ביותר בשוק מטבעות הקריפטו ושני רק לביטקוין, עומד כעת על מחיר של 2,670 דולר ושווי שוק של 306.44 מיליארד דולר. ניתן לומר שאנו עדים לראלי רותח ומטורף של המטבע הדיגיטלי, כאשר כמעט 16% מסך כל שווי שוק הקריפטו – שייך לאת'ר.

מתחילת השנה הכפיל האת'ריום את שוויו ביותר מפי 4, כאשר ב-1 בינואר נסחר לפי 737 דולרים בלבד למטבע. מדובר בזינוק של יותר מ-340% מתחילת השנה והמגמה, כך נראה, לא הולכת להאט.

כאשר נשווה את מחיר האת'ר אל מחיר הביטקוין נגלה שעל כל מטבע את'ר אפשר לרכוש 0.049 ביטקוין, ומדובר כאמור בזינוק משמעותי שכן בתחילת השנה מטבע את'ר בודד היה יכול לרכוש כ-0.024 ביטקוין בלבד. מול הביטקוין, מדובר בזינוק של כ-120%.

ובאשר לשער הביטקוין, נכון להיום (20.5) הביטקוין נסחר לפי רמה של 39,973 דולר, ומדובר בירידה של יותר מ-1% מהיום האחרון ונמוך בכ-28% משיא כל הזמנים אליו הגיע ב-14 באפריל, שעמד אז על 64,863 דולר. נכון להיום, שווי השוק של הביטקוין עומד על 748 מיליארד דולר, והוא תופס נפח של למעלה מ-44% מכלל שוק הקריפטו, העומד על קצת יותר מ-1.69 טריליון דולר.

משקיעי האת'ריום מאושרים

המשקיעים הגדולים במטבע האת'ר נראים מאושרים במיוחד על רקע הזינוק במחירו בימים האחרונים. בולט במיוחד הוא מייסד המטבע, ויטליק בוטרין בן ה-27, שהפך להיות אחד האנשים העשירים בעולם הקריפטו, לפחות על הנייר. על-פי דיווחיו של בוטרין, בבעלותו ארנק דיגיטלי המחזיק מטבעות את'ריום בשווי כולל של כמעט 900 מיליון דולר. לדבריו, מלבד לארנק הדיגיטלי הזה, הוא מחזיק בעוד כמה כתובות קטנות יותר של מצבורי את'ריום.

נכון להיום, בוטרין מחזיק ב-333,520 מטבעות את'ר, המתורגמים לשווי של 894.5 מיליון דולר. מדובר ברווח עצום אך עם זאת גם בהפסד – בשיא השווי של האת'ריום, כמות זהה של מטבעות הייתה שווה לבוטרין יותר מ-1.5 מיליארד דולר.

בוטרין נחשב לדמות דומיננטית מאוד בשוק הקריפטו ורבים עוקבים אחר פעולותיו מתוך כוונה ללמוד ולהעתיק את מעשיו. כך, לדוגמא, באוגוסט שנה שעברה דיווח בוטרין כי מכר 13,333 מטבעות את'ריום שהיו בבעלותו, לפי שווי של 390 דולר למטבע, ובכך שלשל לכיסו סכום של 5.2 מיליון דולר.

למרות היותו מייסד המטבע, בוטרין למעשה נמצא רק במקום ה-22 בעולם מבחינת החזקת מטבע האת'ריום. לפניו נמצאות בורסות קריפטו גדולות, תאגידי ענק וגופים פיננסיים גדולים שמחזיקים בכמויות גדולות בהרבה של את'ריום, או שהנפיקו בעבר מטבעות כאלה – כך עולה מנתוני אתר Etherscan העוקב אחר פעולת האת'ריום בשוק הקריפטו.

עוד עולה מנתוני האתר שהארגון הממונה על פיתוח הטכנולוגיה ופלטפורמת הבלוקצ'יין של את'ריום, האת'ריום פאונדיישן (Ethereum Foundation), מחזיק כיום כ-430,141 מטבעות בשווי כולל של 1.149 מיליארד דולר.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.