קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
סיפור סינדרלה דיגיטלי: דוג'קוין מזנק מעל לכל הציפיות ומגיע לשיא כל הזמנים

סיפור סינדרלה דיגיטלי: דוג'קוין מזנק מעל לכל הציפיות ומגיע לשיא כל הזמנים

דוג'קוין מזנק מעל לכל הציפיות ומגיע לשיא כל הזמנים - מה הפך את המטבע שחלק כבדיחה לאפיק השקעה ריווחי כל כך? לחצו עכשיו לפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

שוק המטבעות הדיגיטליים כמרקחה: Dogecoin, מטבע הקריפטו שהתחיל כזכור בתור בדיחת רשת, הפך למושא קנאה עבור מחזיקיו כאשר רשם זינוק משמעותי של 40% ביממה, והגיע למחיר דולרי של 68.5 סנט למטבע.

כזכור, ב-2013 הושק מטבע הדוג'קוין כפראדויה לשוק המטבעות הדיגיטליים ובראשן הביטקוין. בשנים האחרונות המטבע התחיל לצבור תאוצה כאשר רבים החלו לרכוש אותו עבור דולרים אמריקנים. בתוך כך, בורסת הקריפטו האמריקנית Gemini הודיעה כי בכוונתה לאפשר לסוחריה לסחור במטבע הדוג'קוין ואף תשיק עבורם פלטפורמה לאחזקת דוג'קוין.

בכל הקשור לשימושי מסחר, תשלום ומקח וממכר, נראה כי מטבע הדוג'קוין אינו נוחל הצלחה. לבד מהביטקוין, בודדים המטבעות שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית ולהתקרב למיינסטרים. עם זאת, אנו עדים לתופעה מוזרה בה משקיעים רבים מביעים עניין בדוג'קוין, ככל הנראה עקב התנודתיות הגבוהה של שער הדולר שאנו עדים לה בחודשים האחרונים. כמו כן, לדו'גקוין קבוצת רדיט (Reddit) ייעודית המושכת אליה מספר רב של מתעניינים, כאשר נכון להיום היא מונה כ-1.6 מיליון משתמשים.

סיבה נוספת להתחזקותו של הדוג'קוין היא, איך לא, מייסד ומנכ"ל טסלה, המיליארדר אילון מאסק: מאסק מקפיד לצייץ על המטבע באופן מחמיא ונדמה כי ציוציו תורמים לראלי שעובר על המטבע בזמן האחרון. כמו כן, המיליארדר והבעלים של דאלאס מבריקס מהNBA, מארק קובן, הביע גם הוא עניין ותמיכה במטבע כאשר אמר עליו בתכנית האירוח של אלן דג'נרס שהמטבע הוא "טוב יותר מכרטיס הגרלה של לוטו".

הדוג'קוין בזירה הדיגיטלית

מתחילת השנה זינק הדוג'קוין בכ-11,600%, מה שהביא אותו למקום הרביעי בשוק המטבעות הדיגיטליים. שווי השוק של הדוג'קוין נאמד ביותר מ-85 מיליארד דולר, כאשר הוא עוקף מטבעות מתחרים כמו XRP עם שווי של 71 מיליארד דולר ותת'ר שנהנה משווי של 53 מיליארד דולר.

במקום הראשון ברשימה ניצב, איך לא, הביטקוין עם שווי שוק של יותר מטריליון דולר – כמעט מחצית מהשווי הכולל של כל שוק המטבעות הדיגיטליים. אחריו מגיע מטבע האת'ר, השייך לבלוקצ'יין את'ריום, עם שווי של 390 מיליארד דולר והמטבע BNB עם שווי של כ-100 מיליארד דולר.

לפי אתר המטבעות CoinMarketCap, שוק הקריפטו כולו מונה 9,576 מטבעות דיגיטליים שונים ושוויו מגיע ל-2.3 טריליון דולר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה