קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
סיפור סינדרלה דיגיטלי: דוג'קוין מזנק מעל לכל הציפיות ומגיע לשיא כל הזמנים

סיפור סינדרלה דיגיטלי: דוג'קוין מזנק מעל לכל הציפיות ומגיע לשיא כל הזמנים

דוג'קוין מזנק מעל לכל הציפיות ומגיע לשיא כל הזמנים - מה הפך את המטבע שחלק כבדיחה לאפיק השקעה ריווחי כל כך? לחצו עכשיו לפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

שוק המטבעות הדיגיטליים כמרקחה: Dogecoin, מטבע הקריפטו שהתחיל כזכור בתור בדיחת רשת, הפך למושא קנאה עבור מחזיקיו כאשר רשם זינוק משמעותי של 40% ביממה, והגיע למחיר דולרי של 68.5 סנט למטבע.

כזכור, ב-2013 הושק מטבע הדוג'קוין כפראדויה לשוק המטבעות הדיגיטליים ובראשן הביטקוין. בשנים האחרונות המטבע התחיל לצבור תאוצה כאשר רבים החלו לרכוש אותו עבור דולרים אמריקנים. בתוך כך, בורסת הקריפטו האמריקנית Gemini הודיעה כי בכוונתה לאפשר לסוחריה לסחור במטבע הדוג'קוין ואף תשיק עבורם פלטפורמה לאחזקת דוג'קוין.

בכל הקשור לשימושי מסחר, תשלום ומקח וממכר, נראה כי מטבע הדוג'קוין אינו נוחל הצלחה. לבד מהביטקוין, בודדים המטבעות שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית ולהתקרב למיינסטרים. עם זאת, אנו עדים לתופעה מוזרה בה משקיעים רבים מביעים עניין בדוג'קוין, ככל הנראה עקב התנודתיות הגבוהה של שער הדולר שאנו עדים לה בחודשים האחרונים. כמו כן, לדו'גקוין קבוצת רדיט (Reddit) ייעודית המושכת אליה מספר רב של מתעניינים, כאשר נכון להיום היא מונה כ-1.6 מיליון משתמשים.

סיבה נוספת להתחזקותו של הדוג'קוין היא, איך לא, מייסד ומנכ"ל טסלה, המיליארדר אילון מאסק: מאסק מקפיד לצייץ על המטבע באופן מחמיא ונדמה כי ציוציו תורמים לראלי שעובר על המטבע בזמן האחרון. כמו כן, המיליארדר והבעלים של דאלאס מבריקס מהNBA, מארק קובן, הביע גם הוא עניין ותמיכה במטבע כאשר אמר עליו בתכנית האירוח של אלן דג'נרס שהמטבע הוא "טוב יותר מכרטיס הגרלה של לוטו".

הדוג'קוין בזירה הדיגיטלית

מתחילת השנה זינק הדוג'קוין בכ-11,600%, מה שהביא אותו למקום הרביעי בשוק המטבעות הדיגיטליים. שווי השוק של הדוג'קוין נאמד ביותר מ-85 מיליארד דולר, כאשר הוא עוקף מטבעות מתחרים כמו XRP עם שווי של 71 מיליארד דולר ותת'ר שנהנה משווי של 53 מיליארד דולר.

במקום הראשון ברשימה ניצב, איך לא, הביטקוין עם שווי שוק של יותר מטריליון דולר – כמעט מחצית מהשווי הכולל של כל שוק המטבעות הדיגיטליים. אחריו מגיע מטבע האת'ר, השייך לבלוקצ'יין את'ריום, עם שווי של 390 מיליארד דולר והמטבע BNB עם שווי של כ-100 מיליארד דולר.

לפי אתר המטבעות CoinMarketCap, שוק הקריפטו כולו מונה 9,576 מטבעות דיגיטליים שונים ושוויו מגיע ל-2.3 טריליון דולר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.