קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
ה-CNN קבע: ביטקוין הוא ההשקעה הכי נכונה של העשור

ה-CNN קבע: ביטקוין הוא ההשקעה הכי נכונה של העשור

CNN סקרה את ההשקעות הטובות ביותר ובלט במיוחד מטבע הביטקוין - "ההשקעה הטובה ביותר של העשור" שקטף את המקום הראשון ברשימת ההשקעות המומלצות

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

בסוף שנת 2019 ורגע לפני שנכנסו לעשור חדש, רשת הטלוויזיה האמריקאית CNN סקרה את ההשקעות הטובות ביותר שהיו באותו עשור. בלט במיוחד מטבע הביטקוין, אותו היא כינתה "ההשקעה הטובה ביותר של העשור", כאשר היא הציבה את המטבע הדיגיטלי בראש הרשימה המחמיאה.

הביטקוין כאמור ניצב בראש רשימת ההשקעות הרווחיות ביותר בעשור הקודם כאשר הוא גובר על השקעות סולידיות יותר כמו אג"ח, מניות, מטבעות פיאט עולמיים ונכסים אסטרטגיים אחרים.

הנתונים שנאספו לצורך המחקר נלקחו מבנק אוף אמריקה, שברשותו כל המידע הפיננסי הרלוונטי, הן למטבעות "רגילים" והן למטבעות קריפטוגרפיים. על פי הנתונים, אם הייתם משקיעים דולר בודד אחד בביטקוין בתחילת 2010, היו לכם היום 90,000 דולר. על פי חישוב פשוט, השקעה של 11.2 דולר תניב לכם מיליון דולר.

קשה לומר שהנתונים, למעשה, מפתיעים אותנו. הביטקוין הפך בשנים האחרונות לשם עולמי ותופס תשומת לב עולמית רחבה והייפ מטורף. למעשה, לפי רשימת ה-CNN, הביטקוין ניצב בפער עצום מההשקעות האחרות. השקעת דולר בודד בשוק המניות האמריקאי בתחילת העשור, למשל, הייתה מביאה לכם כ-3.46 דולר. בהשוואה ל-90,000 דולר שהייתם מקבלים מהביטקוין, זו אפילו לא בדיחה.

כמו כן השקעות מסורתיות כמו אג"ח ארוך טווח היו מביאות תוצאות דומות: השקעה של דולר אחד בתחילת העשור באג"ח לשלושים שנה הייתה מניבה לכם רק כ-2.08 דולר.

תוצאות זהות ואף פחות מרשימות תוכלו למצוא בהשקעה הנחשבת לבטוחה והסולידית ביותר בעולם, הזהב. לפי דו"ח ה-CNN, על כל דולר אחד שהייתם משקיעים בזהב בתחילת 2010, היה לכם היום 1.34 דולר. אילו הייתם משקיעים בנפט, מאידך, הייתם כבר יוצאים בהפסד של 0.26 סנט.

כמו כן, CNN הוציאה רשימה של ההשקעות הגרועות ביותר של העשור, כאשר מי שמככב שם הוא המטבע קייט של מדינת מיינמאר, לשעבר בורמה.

עקב עימותים בלתי פוסקים וחוסר יציבות פוליטית מתמשכת, ההשקעה במטבע הקייט התגלתה כהחלטה גרועה ביותר: עם כל דולר שהייתם משקיעים במטבע הייתם יוצאים היום עם 0.4 סנט בהפסד. כמו כן, השקעה בשוק המניות היווני הייתה מביאה תוצאה עגומה – משבר החוב של המדינה עשה שמות בכלכלת יוון, ואילו הייתם משקיעים דולר אחד בתחילת העשור בשוק המניות היווני, הייתם יוצאים היום עם 0.7 סנטים בלבד.

מצננים את ההתלהבות

לפי הדו"ח של ה-CNN, אף על פי שהביטקוין רשם עליות שערים מדהימות של עשרות אלפי אחוזים והביא את המשקיעים שלו אל רווחים עצומים, עדיין, כהגדרתם, מדובר בהשקעה "ספקולטיבית".

עם זאת, מטבע הביטקוין מקבל יותר ויותר במה עולמית ונכנס אל המיינסטרים במהירות גבוהה. בשנים האחרונות, יותר ויותר חברות ועסקים מחליטים לסחור עם המטבע הדיגיטלי ואף מקבלים אותו כאמצעי תשלום לגיטימי. כמו כן, אנו עדים למספר בתי השקעות, בנקים וגופים פיננסיים גדולים שהחלו להתעניין במטבע.

בתוך כך, מטבע הדיאם (Diem) של פייסבוק, הלא הוא מטבע הליברה (Libra) לשעבר, גרם להתעניינות רבה בקרב משקיעים בתחילת העשור הנוכחי ונראה כי ההתעניינות תשחק תפקיד חיובי גם לביטקוין.

 

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.