קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

תחילתה של מהפכה עולמית? אל סלבדור מכבדת את הביטקוין כאמצעי תשלום מוכר

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

בכנס הביטקוין הבינלאומי שנערך בסוף השבוע האחרון במיאמי, הכריז נאיב בוקלה (Nayib Bukele), נשיאה של מדינת אל סלבדור, הכרזה יוצאת דופן – מעתה המטבע הדיגיטלי ביטקוין יכובד כאמצעי תשלום לכל דבר ועניין במדינתו. בוקלה הכריז בכנס על שיתוף פעולה רוחבי עם חברת Strike, המספקת שירותי ארנק דיגיטלי לצורך אחסון של מטבעות קריפטו. החברה תפתח עבור אל סלבדור תשתית פיננסית ממוחשבת שתאפשר מסחר שוטף בביטקוין ברחבי המדינה.

ג'ק מלרס (Jake Mallers), מייסדה של חברת Strike, הודיע בהתרגשות שצעד מהפכני זה של אל סלבדור הוא יריית הפתיחה עבור האנושות כולה, אשר תחל בהדרגה לאמץ את מטבע הביטקוין כאמצעי תשלום גלובלי וחוצה גבולות, בעיקר עבור מדינות העולם התפתחות. "השינוי הוא שהביטקוין הוא גם הנכס הטוב אי פעם גם למסחר וגם כרשת מוניטארית. האחזקה בביטקוין מספקת הגנה למדינות מתפתחות ממשברי ענק פוטנציאליים ומאינפלציה".

"כבר בשבוע הבא, אשלח לקונגרס את החוק שיהפוך את הביטקוין לאמצעי תשלום מוכר", הכריז בוקלה. צעד זה, אשר לא נראה כדוגמתו בעולם עד כה, יקודם בקונגרס על ידי מפלגת השלטון המחזיקה ברוב בקונגרס New Ideas, בה יש לנשיא בוקלה שליטה מלאה, כך שהחוק לא צפוי להיתקל בהתנגדות משמעותית לקראת החקיקה. המהלך הפיסיקאלי של בוקלה יצמיד את ערך הביטקוין לשל הדולר האמריקאי, המשמש כמטבע הרשמי של אל סלבדור כיום.

 

יחד עם כל ההתרגשות מהצעד המהפכני, יש לציין שלא פחות מכ- 70% מהיקף המסחר באל סלבדור מבוסס על תשלומים במזומן, אשר לא נוגעים לביטקוין, שכן לחלקים גדולים באוכלוסייה המקומית כלל אין חשבונות בנק פעילים. בנוסף, כ- 20% מהתמ"ג במדינה מיוחסים לעבודתם של מהגרי עבודה.

כיום ערכו של הביטקוין עומד על בערך 32,950 דולרים אמריקאים, לאחר ירידה של כ- 5%. האתריום יורד בהתאם ב- 4.2% ועומד על כ- 2,670 דולרים.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו