קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
USD to NIS - שער המרה

USD to NIS – שער המרה, עמלות על המרה, שירותי המרה שונים ועוד

צמד מטבעות הפיאט הנפוץ ביותר בעולם הקריפטו בארץ הוא כנראה שקל לדולר אמריקאי. מעבר לפעולת מסחר במט"ח לצרכי רווחים או כדי להשתמש בדולרים בארץ או מחוץ לה, גם בעיסקאות קריפטו עולה הרבה פעמים הצורך להחזיק דווקא דולרים, מכיוון שגם המסחר בקריפטו מוגבל לצמדי מטבעות אפשריים ומעטות מאוד פלטפורמות הסחר המאפשרות מסחר בצמדים המכילים שקל חדש. יש מגוון פלטפורמות מקוונות, כמו גם בנקים וחלפנים, המציעים שירות המרת USD to NIS ולהיפך. ככל שהסכום שממירים גדול יותר כך חשוב לשקול ביתר קפידה באלו מאפשרויות כדאי לבחור.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

המרות דולר לשקל ושקל לדולר מבוצעת מדי יום בהיקף של מאות מיליוני שקלים. אנשים פרטיים, בתי עסק, בנקים ובתי השקעות סוחרים במטבע חוץ בצמד המטבעות USD/NIS. בנק ישראל עשוי לבחור לבצע רכישות בסכומים בני תשע ספרות של דולרים תמורת שקלים או להמיר USD to NIS בסכומים כאלה, זאת במטרה להשפיע על ערכו של השקל.

כולנו רוכשים מדי פעם דולרים. אפילו אם אנחנו לא סוחרים בשוק הפורקס (Foreign Exchange– מסחר במטבע חוץ) אזרחי ישראל ובתי עסק בארץ נדרשים מדי פעם לבצע תשלום בדולרים וממירים שקל לדולר לשם כך. מי שמקבלים תשלום בדולרים,  מלקוח בחו"ל למשל, עשויים להמיר דולר לשקל כדי להפקיד את הסכום בחשבון העובר ושב.

בעולם המסחר במטבעות קריפטו, השימוש בדולרים אמריקאים הוא נפוץ, מכיוון שבהמרה בין מטבעות פיאט למטבעות קריפטו – המטבע הנפוץ לשימוש הוא הדולר האמריקאי. זה אומר שבמרבית הפלטפורמות למסחר במטבעות קריפטו תוכלו לקנות מטבע כמו ביטקוין, בייננס, או אחרים בתמורה לדולרים – ובדרך כלל לא תוכלו לבצע את העסקה בשקלים. על כן, בדרך כלל תידרשו להמיר שקלים לדולרים ורק לאחר מכן לבצע עסקאות רכישת מטבעות קריפטוגרפיים.

מכיוון שהמרת USD to NIS ולהיפך היא כה נפוצה חשוב מאוד להבין איך נקבע שער המרת מטבע בכלל ודולר שער חליפין בפרט. עוד כדאי לדעת מהו דולר שער יציג? איך מזהים אם שער חליפין המוצע לכם הוא משתלם? אלו עמלות ייתכנו על המרת מטבע כאשר מדובר בצמד USD/NIS? מי מספקים שירותי המרה כאלה? מה היתרונות והחסרונות של האפשרויות השונות לביצוע ההמרה הנחוצה לכם? ועוד.

דולר שער יציג והמרת USD to NIS

כדי לבצע המרת מטבע בדרך משתלמת, במיוחד אם רוצים לעסוק במסחר במטבע חוץ לצרכי הפקת רווח, חשוב להבין מהו שער חליפין יציג וכיצד הוא נקבע. שער יציג של מטבע זר אל מול מטבע מקומי נקבע על ידי הבנק המרכזי של המדינה. כך למשל שערו היציג של הדולר מול השקל נקבע על ידי בנק ישראל פעם ביום (בשעות משתנות) למעט בימי שבת, ראשון, בימי שבתון בישראל, בחג המולד, בראש השנה האזרחית ובחג הפסחא.

שערו היציג של הדולר, כפי שהוא נקבע על ידי בנק ישראל, משמש בסיס לקביעת שערי חליפין בזירות מסחר בפורקס כמו גם אצל חלפני כספים, בנקים מסחריים ועוד. דולר שער יציג מחושב לפי ממוצע של שערים בהם נסחר הדולר בין בנקים בזמן שחלף מאז נקבע דולר שער חליפין קודם.

עוד חשוב לדעת ששערי חליפין של מטבעות אחרים (מלבד הדולר האמריקני) מול השקל מחושבים לפי דולר שער יציג מול השקל ושערי חליפין של המטבע השלישי מול הדולר (כפי שאלה נקבעים על ידי הבנקים המרכזיים של המדינות להן שייך כל מטבע).

המרת מטבע- דרכים משתלמות

ראשית אל תתפלאו שהמרת USD to INS לא תוכלו לבצע לפי שער יציג אלא לפי שער נמוך יותר, ההפרש בין השער שתקבלו לשער היציג הוא התשלום שגובה מי שמעניק לכם שירות המרת מטבע. יוצא איפה שיש טווח של שערים אפשריים ומציאת שער טוב פירושה רווח נקי העשוי להסתכם בסכום משמעותי כאשר ממירים סכומים גדולים של דולר לשקל או שקל לדולר.

ניתן לבצע המרת USD to INS בזירות מסחר בפורקס, בבנקים, בבנק הדואר ואצל חלפני כספים. מומלץ לא להיחפז, לברר דולר שער יציג ולערוך סקר שוק כדי למצוא היכן ניתן לקבל שער טוב במיוחד. עוד כדאי לדעת שלעיתים ניתן להתמקח על שער החליפין או על גובה עמלות הנגבות בגין ההמרה.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה