קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
טיפים להשקעות נכונות

טיפים להשקעות נכונות

איך נכנסים לעולם ההשקעות ? מה חשוב לדעת וממה צריך להיזהר? ומה כדאי לעשות כדי להקטין סיכונים? לחצו עכשיו וקבלו מגוון טיפים להשקעות נכונות.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ישנם יתרונות משמעותיים להשקיע באופן עצמאי: החיסכון של העמלות, השליטה המוחלטת שמתאפשרת לכם בכסף שלכם ללא תיווך, ועוד… אולם, על מנת לעשות זאת באופן מוצלח שיניב רווחים מקסימליים יש לעשות זאת באופן נבון ומחושב. בנוסף, יש דברים רבים שעליכם ללמוד לשם כך- הבנה מעמיקה של השווקים איתם אתם מתעסקים, מהם רמות הסיכון אליהם אתן נחשפים, ומהי ההתנהלות הנכונה לכם באופן אישי אל מול סיטואציות משתנות שאינן תמיד לחלוטין בשליטתכם. לשם כך מצורפים להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון יותר ובתקווה להרוויח יותר מהכסף שלכם.

הבינו מהי הדרך המתאימה ביותר בשבילכם

לשם מציאת הדרך הרווחית ביותר בעבורכם, עליכם להתחשב גם בנטיותיכם האישיות ולא רק בנתונים יבשים. ההבנה הראשונה שעליכם להגיע אליה היא האם באמת השקעה עצמאית היא הדרך הנכונה בעבורכם. ייתכן שסל היכולות והכישורים שלכם יתממש באופן טוב יותר במרחבים אחרים, ודווקא תחום זה הוא לא שיקוף של נקודות החוק שלכם. במקרה כזה יהיה עדיף לתת למישהו אחר להשקיע בעבורכם מתוך הבנה שכנראה זה יהיה רווחי יותר גם לאחר הורדת עמלות וכו'.

באם החלטתם שהדרך הנכונה בעבורכם היא להשקיע בעצמכם, עליכם להחליט מהו התחום הספיציפי בו ברצונכם להשקיע. ישנם תחומים רבים: ממניות, מטבעות דיגיטליים, ועד נדל"ן וקרנות שונות. עליכם לבחור את התחומים בהם תתמקדו, לפי נטיה אישית, סכומים זמינים להשקעה, גמישות, טווח הזמן וכו', ולפיכך לבחור את מסלולי ההשקעה הנכונים לכם ביותר. אין לכם יכולת להתמקצע ולהבין את כל השווקים, עליכם לבחור ולהתמקד בטווח מסויים בו תתמחו.

לפזר את הביצים

גם לאנשים שמותאמים ללקיחת סיכונים גבוהים, אף פעם לא מומלץ לשים את כל הביצים בסל אחד. כאשר אנו משקיעים ישנה תמיד רמת סיכון מסויימת. כמובן שישנם מסלולים בעלי סיכון נמוך מאוד, אך גם בהם ישנו כזה, וכנראה שגם הרווח בהם יהיה מינימלי. לכן, כאשר אתם מבצעים השקעה מומלץ ביותר לבחור מספר מקומות בהם משקיעים ולפזר את הסכומים ביניהם. במקרה כזה, גם אם אחת ההשקעות מתבררת כהחלטה שגויה למפרע, הרווחים מההשקעות האחרות מפצים עליה.

להבין מה מסריח

כמו בכל דבר יש להבין גם מה לא לעשות, מאיזה דברים אנחנו רוצים להתרחק. יש להיזהר משרלטנים וממפזרי הבטחות- אם הרווח שמוצע לכם הינו טוב מידי, כנראה יש פה משהו שגורם להם להציע זאת. זה יכול להיות סתם רמאות, או מצב כלכלי דחוק במיוחד שיגרום להם להיות נואשים למשקיעים. בנוסף, מומלץ מאוד להתרחק מכאלו שנפלו בעבר. מי שנפל כבר, הסיכויים שיבצע החלטות שגויות בשנית הינן גדולים יורת, וכמובן אם הנפילה לא הייתה חד פעמית…

השקעה היא גם עבודה

שיעור חשוב שכדאי ללמוד הוא שאין מתנות חינם. כסף לא צומח על העצים. על מנת להרוויח כסף יש לעבוד והרבה… זה תמיד נכון.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.