קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
CFDs מדדים

CFDs מדדים

מעוניינים להשקיע במדד במינוף גבוה?  אחת הדרכים הנוחות ביותר לעשות זאת היא באמצעות חוזה הפרשים, או CFD. לחצו עכשיו לפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מעוניינים להשקיע במדד במינוף גבוה?  אחת הדרכים הנוחות ביותר לעשות זאת היא באמצעות חוזה הפרשים, או CFD. מהו חוזה CFD, ומהן יתרונותיו ביחס למסלולי השקעה אחרים במדדים? אנחנו כאן עם התשובות.

מהו חוזה CFD, ומדוע הוא שונה ממסחר רגיל במניות?

במסחר רגיל יש קונה ומוכר, והם פשוט מעבירים מנייה מאחד לשני. במסחר בCFS אתם לא קונים מנייה ממוכר, אלא חותמים על עסקה עם זירת סוחר, או ברוקר. כשאתם עושים חוזה CFS על מנייה מסויימת, אתם לא באמת מחזיקים במנייה, אלא בחוזה על השווי שלה. אם המחיר של המנייה יעלה שווי החוזה שקניתם יעלה בהתאם, ולאחר מכן תוכלו למכור את החוזה בחזרה לברוקר ברווח.

חוזה CFS, בשונה ממסחר רגיל במניות, הוא משחק סכום אפס. במסחר רגיל, אתם יכולים לקנות מנייה בשווי 1000 דולר, ולמכור אותה ב- 1100 דולר ברווח. הקונה יכול למכור אותה לאחר מכן ב- 1200, ושניכם הרווחתם, משום שהשוק צמח וביצועי החברה השתפרו.
בחוזה CFS לעומת זאת, אתם מרוויחים את מה שהברוקר שלכם מפסיד, כיוון שלא קניתם מנייה ממש אלא חוזה על המנייה. כך שאם קניתם חוזה ב- 1000 דולר מברוקר שלכם, ולאחר שהמנייה הגלומה בחוזה עלתה ב- 10% מכרתם את החוזה לברוקר ב- 1100, אתם הרווחתם 100 דולר והברוקר הפסיד 100 דולר. לכן בדרך כלל ברוקרים משדלים לקזז את המכירות שלהם, כך שאם הברוקר מוכר לכם CFS על מנייה מסוימת הוא גם יקנה את אותה המנייה, וכך החשיפה שלו למנייה מתקזזת.

מהן היתרונות של חוזה CFD?

היתרון המרכזי של חוזה CFD הוא שניתן לקנות אותו במינוף עצום. כשאתם קונים מנייה רגילה, אתם תרוויחו כסף בהתאם לעלייה וירידה בשווי המנייה. כך שאם קניתם מנייה ב- 1000 דולר והיא עלתה ב- 1%, אתם תרוויחו 10 דולר.

לעומת זאת בחוזה CFD הברוקרים לרב מציעים מינוף גבוה של העסקה, של לפחות פי 10, ובתנאים מסוימים ובהתאם לביטחונות שלכם המינוף יכול להגיע אפילו לפי 100. כך, שאם קניתם חוזה על מנייה ב- 1000 דולר במינוף פי 100, והמנייה עלתה ב- 1%, אתם תרוויחו תשואה של 100%, כלומר 1000 דולר. מנגד, אם המנייה תרד ב- 1%, אתם תפסידו את כל ההשקעה. בדרך כלל הברוקרים לא יאפשרו למצב כזה להתרחש, ויסגרו לכם את החוזה מעט לפני.

מהו חוזה CFD על מדד?

חוזה CFD על מדד הוא למעשה אותו הדבר כמו חוזה על מנייה. אתם קונים חוזה על המדד בתקווה שהוא יעלה, וכך תוכלו למכור את החוזה בחזרה לברוקר ברווח. כך לדוגמא אם קניתם חוזה על מדד ה- S&P500 ב- 1000 דולר במינוף של פי 10, והמדד עלה למחרת ב- 2%, אתם תוכלו לסגור את החוזה ברווח של 20%, כלומר 200 דולר.

שורה תחתונה

כפי שניתן להסיק מהאמור, מסחר בחוזה CFD רלוונטי בעיקר להשקעה בטווחים קצרים, ומתאים אך ורק למי שמוכן לקבל סיכונים ומוכן להפסיד את כל כספו. סוחרים מתחילים שמעוניינים לעסוק ב- CFD מוכרחים להכיר בכך שהם עלולים לספוג הפסדים כבדים.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו