קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
קניית ביטקוין: איך מתחילים?

קניית ביטקוין: איך מתחילים?

איך מתחילים לקנות ביטקויין? מאיפה קונים ? מה צריך לדעת וכמובן ממה חשוב להיזהר? לחצו עכשיו לכל הפרטים על קניית ביטקויין.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אם הגעת לפה סביר להניח שהגעת למסקנה שגם אתה רוצה להצטרף לשוק המטבעות הדיגיטליים העולמי. למעשה, קהילת הביטקוין בישראל נחשבת לאחת הגדולות בעולם ומהווה חלק בלתי נפרד מן המטבע.

על מנת לרכוש ביטקוין עליכם להחזיק בארנק דיגיטלי ייעודי אשר מתאים למטבע הביטקוין, ארנק דיגיטלי הוא בעצם פלטפורמה בה תוכלו לקבל, לשלוח ולברר יתרה בכל הקשור למטבע הוירטואלי שלכם.

לפני הכל: קצת היסטוריה

לפני 10 שנים כשיצא ביטקוין אל העולם הוא היה שווה דולר אחד קרוב ל 3000 ביטקוינים,  כיום עשר שנים אחרי דולר אחד שווה קרוב ל 38 אלף דולר.

המטבע הולך וגדל בקצב מזהיר כאשר כל התחזיות מסמנות אותו כמטבע שנמצא כאן כדי להישאר.

קניית ביטקוין? כדאי שתתחיל מארנק דיגיטלי

לפני שנתחיל לדבר על הדרכים בהם תוכלו לקנות ביטקוין עלינו להתחיל מהשורש, על מנת לרכוש מטבעות ביטקוין עליכם בתור התחלה להתחבר אל תור ארנק דיגיטלי.

כאשר אנחנו מסתכלים על ארנק ביטקוין אנו רואים שני דברים אשר מרכיבים אותו ואבדן של אחד מהם עלול לעלות לנו בכל יתרת הביטקוין שלנו.

מפתח פרטי (Private Key) – זה בעצם "תעודת הזהות" שלכם אל מול ביטקוין. אנו מתייחסים אליו כאל הסיסמה שלכם אל עולם המטבעות הוירטואלים. למעשה, כל מי שמקבל גישה לקוד מפתח פרטי יכול להתחבר אל הארנק שלנו ולגשת אל היתרה שלנו בקלילות.

כתובת העברה – ברגע פתיחת ארנק מקבלים "כתובת ביט-קוין", ממש בדומה לפרטי העברה בנקאית שלכם מטעם הבנק. הכתובת מורכבת מרצף של אותיות ומספרים שונים. דרך הכתובת נעשים כל העברות הביטקוין. אגב, בשונה מהמפתח הפרטי הכתובת פה היא ציבורית לחלוטין. אף אחד לא יכול להשתלט לכם על חשבון הביטקוין כך. אך עדיין אנו ממליצים לשתף רק אנשים שאתם סומכים ומכירים.

יש היום אין ספור סוגים של ארנקים שונים כאשר כל אחד מהם מציע אפשרויות שונות ומגוונות – ארנקי מחשב, ארנקים חמים, ארנקים חמים, ארנקי נייר והרשימה עוד ארוכה.

אנו ממליצים טרם פתיחת ארנק דיגיטלי לקרוא על כל היתרונות והחסרונות של אותו ארנק, כך תוכלו לדעת מה הארנק המתאים ביותר לצרכים שלכם.

איך ניתן לרכוש ביטקוין?

קניית ביטקוין היא מלאכת מחשבת של ממש וכך גם יש להתייחס אליה. עם זאת, ישנם מספר דרכים בהם תוכלו לרכוש ביטקוין בצורה בטיחותית ומהירה.

הכספומט השכונתי

טוב, לא בדיוק השכונתי. בישראל קיים כספומט ביטקוין יחד מסוגו אשר נמצא בשגרירות הביטקוין בישראל. דרך הכספומט תוכלו לקנות ולקבל ביטקוין אל הארנק שלכם. מדובר בתהליך קצר במיוחד אך דורש הגעה פיזית אל השגרירות. רח' אחוזת בית 1 בתל אביב.

חלפנות אישית

זו אחת הדרכים היותר שכיחות לרכישת ביטקוין. אנשים פרטיים רבים מציעים מטבעות ביטקוין למכירה בשוק הפרטי ולפעמים אפשר למצוא מציאות של ממש.

ההמלצה שלנו במקרה הזה היא לבדוק אודות אותו בן אדם, עסקאות קודמות שלו, מוניטין. כמו כן, בהנחה ואתם עושים עסקה כה גדולה היינו ממליצים לקבוע לפגישה פרונטלית בה תתקיים העסקה – כך תוכלו לראות במו עיניכם את יתרת החלפן ולהיות עדים לכל תהליך ההעברה.

זירות מסחר

אנשים רבים בוחרים בחלפנות אישית על פני זירות מסחר על מנת לחסוך בעמלות. (לרוב עמלה של 3-5% מן העסקה)

עם זאת בזירת מסחר אמינה אנו יכולים להיות בטוחים שהכסף שלנו באמת יניב לנו מטבע וירטואלי כדוגמת ביטקוין.

יש לשים לב ששער העסקה אשר תקבלו בפועל יהיה בהתאם לשעת אישור העסקה ולא בעת העברת הכספים אל זירת המסחר.

ישנם מספר זירות מסחר בעלות מוניטין בתחום, ביניהם ניתן למצוא את: Bits Of Gold, Bit2c, BITIN.

כל הכתוב במאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ עם בעל מקצוע.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו