קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
Crypto – Huobi

Crypto – Huobi

שוק הקריפטו, - ה-"Wild West" - כמות האדירה של מטבעות ופלטפורמות הקיימות בשוק. הפעם נתעמק ב- Crypto - Huobi - פלטפורמת מסחר וגם מטבע מבוזר.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

שוק מטבעות המבוזרים צובר תאוצה בשנים האחרונות בקצב מסחרר. מדובר בעולם סבוך ובלתי צפוי עבור רובנו, ויש האומרים כי שוק הקריפטו מזכיר במאפייניו את ה- "Wild West". הכוונה כמובן לכמות האדירה של מטבעות, פלטפורמות ואופציות מסחר הקיימות בשוק. במאמר זה נתעמק ב- Crypto – Huobi, המשמשת גם פלטפורמת מסחר וגם מטבע מבוזר.

היסטוריה

בשנת 2013 חברת Huobi נוסדה על ידי לאון לי, מהנדס מחשבים סיני. כבר באותה שנה החברה גדלה באופן משמעותי לאחר השקת פלטפורמת מסחר ל- BitCoin. בסוף השנה, הפכהHuobi  רשמית לפלטפורמת המסחר הגדולה בעולם לנכסים ומטבעות דיגיטליים. ב- 2016, פלטפורמת המסחר של Huobi הייתה אחראית ליותר מ- 60% מפעולות הסחר ב- BitCoin. ב- 2017, הוציאה ממשלת סין איסור על סחר ב- BitCoin, מה שהכריח את Huobi להתרחב אל מחוץ לסין. כיום פועלת Huobi בהונג-קונג, יפן, דרום-קוריאה וארה"ב.

Huobi Global

Huobi Global הינה פלטפורמת המסחר של חברת Huobi בנכסים ומטבעות דיגיטליים. הפלטפורמה מכילה את נפח המסחר השני בגודלו בעולם בתחומה. מאז הקמתה, החברה מחדשת לעתים קרובות את פלטפורמת המסחר שלה, יותר מרוב מתחרותיה. מגוון האופציות לסוחר הוא גדול מאוד, כגון:  spot trading, margin trading ו- future contracts. מבחינת אבטחה, נכון להיום פלטפורמת Huobi Global  לא נפרצה אף לא פעם אחת – דבר נדיר עד מאוד בתעשייה. המערכת מבצעת אימות רב גורמי בעת כניסת משתמשים (קבלת SMS, אימייל וסיסמא). בנוסף, החברה השקיעה הון משמעותי בבדיקות מגוונות המסייעות לשדרוג מערכת האבטחה וזיהוי חולשות.

Huobi Token

Huobi Token (HT) הינו מטבע מבוזר שהונפק במהלך שנת 2018. ההיצע הכולל של המטבעות שהונפקו היה 500 מיליון. השקת המטבע גרמה לרווחים משמעותיים לחברת Huobi, שהייתה זקוקה לכך נואשות לאחר המכה שהנחיתה עליה ממשלת סין עם איסור המסחר ב- Bitcoin ב- 2017. הרעיון המרכזי העומד מאחורי המטבע, שהוא גם המניע העיקרי של המשתמש להחזיק בו, הינו ההנחות אשר מקנה בסחר בפלטפורמת Huobi Global. מדובר בחיסכון משמעותי עבור המשתמש, כאשר עמלת המסחר הסטנדרטית עומדת על 0.2% מהעסקה, והחזקה של כמות גדולה של מטבעות ומסחר אקטיבי יכולה לגרום לחיתוך העמלה כמעט בחצי.

 שמירה על ערך מטבע עולה

אסטרטגיה מעניית בה נוקטת חברת Huobi באשר לשימור עליית הערך של מטבע ה- HT היא "רכישה חוזרת והשמדה". מהות האסטרטגיה היא להקצות 20% מכלל ההכנסות של חברת Huobi לרכישה ושריפת מטבעות HT. כך, החברה מקטינה את היצע ה- HT באופן שיטתי, מה שמעלה את ערכו של כל מטבע בודד בהתאם.

סיכום

Crypto – Huobi, היא כוח עולה בשוק הקריפטו בעיקר הודות למגוון האדיר ולחידושים הבלתי פוסקים בפלטפורמת המסחר שלה, היציבות הרלטיבית של ה- HT (שהגיע בשיאו ל- $23.8) ומוניטין האבטחה הנוצץ שלה. עם זאת, השימוש בפלטפורמה מוגבל לאזרחים ממספר מדינות מצומצם, ביניהם סין וארה"ב, מה שמפחית מערכה במעט. בהנחה שמדובר במכשול זמני בלבד, כלל סך מאפייניה הופכים את Huobi Global לפלטפורמת מסחר אידאלית עבור סוגים שונים של משקיעים.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.
האפשרות שאמזון עתידה לקבל תשלום בביטקויין - כבר בסוף השנה, לפי דיווחים מסוימים, הביאה להאמרה במחירו של הביטקויין לשיא של שלושה חודשים - 42000 אלף דולר. ישנן אפילו שמועות שענקית האינטרנט עשוייה לפתח מטבע משל עצמה, או לקבל מטבעות אלטרנטיביים דוגמת את'ריום.