קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
חוזים עתידיים על מדדים

חוזים עתידיים על מדדים

ישנם מגוון דרכים להשקיע במדדים, ובמאמר זה נעסוק בהשקעה בהשקעה במדדים באמצעות חוזה עתידי. לחצו עכשיו לפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אחד מאפיקי ההשקעה הפופולאריים ביותר הוא השקעה במדד מניות. השקעה במדד רחב, דוגמת ה- s&p500 או הנאסד"ק 100 נחשבת להשקעה בטוחה, וסולידית המפיקה לרב תשואה נאה. ישנם מגוון דרכים להשקיע במדדים, ובמאמר זה נעסוק בהשקעה בהשקעה במדדים באמצעות חוזה עתידי.

מהו חוזה עתידי?

חוזה עתידי אחד מכלי ההשקעה הוותיקים ביותר, נולד לא מעט אחרי השקעה המניות. בתחילה עסקו בו במיוחד חקלאים שרצו לגדר את עצמם מפני ירידות במחיר היבול: חקלאים שהתחילו לגדל את יבולם הציעו אותו למכירה במחיר שלו כעת (בעת זריעת היבולים), וכך אף אם מחיר היבול ירד בעת הקציר, החקלאי לא מפסיד משום שהסחורה כבר נמכרה. הקונה של החוזה העתידי קיווה שמחיר הסחורה יעלה עד שעת הקציר, וכך לגזור רווח בקניית סחורה במחיר זול.

כיום החוזה עתידי נשאר אפיק השקעה פופולארי, וכעת ניתן לקנות חוזה עתידי לכל סוגי הסחורות וכן על מדדים, מט"ח, קריפטו ועוד.

מהו חוזה עתידי על מדד?

חוזה עתידי על מדד הוא בעצם מחקה את המדד. כפי שהקונה חוזה עתידי על סחורה מהחקלאי מקווה לגזור רווח מעליית שוויו של הגידול החקלאי, כן הקונה חוזה עתידי על מדד מקווה לגזור רווחים מעליית ערכן של המניות במדד.

ישנם חוזים לטווחי זמן שונים, לדוגמא שלוש חודשים, חודש, או יום. בעת פקיעת החוזה אתם חייבים למכור אותו, בתקווה שהוא אכן עלה. ניתן כמובן למכור את החוזה אף לפני פקיעתו.

מהן היתרונות של מסחר במדד בחוזה עתידי?

כאמור ישנם מגוון כלים באמצעותם ניתן להשקיע במדד, לדוגמא תעודות סל, קרן מחקה ועוד. אם כן מהן היתרונות של מסחר באמצעות חוזה עתידי? למעשה ישנן שני יתרונות מרכזיים:

ראשית, החוזה נסחר 24 שעות ביממה, בשונה מהמדד עצמו שנסחר רק בעת שהבורסה פתוחה (כ-7 שעות). המשמעות היא שניתן למכור ולקנות את החוזה אף שלא בשעת המסחר. לדוגמה, נניח אתם סוחרים בחוזה עתידי על מדד ה- s&p500 האמריקאי, וב3 בלילה נרשמות ירידות בבורסות באסייה (בעת שהבורסה האמריקאית סגורה), והערכתכם היא שמדד ה- s&p500 ירד בעקבותיהן. אתם יכולים למכור את החוזה מיד, בלי להמתין לפתיחת הבורסות בארה"ב למחרת. זאת בשונה מהשקעה בתעודות סל וקרן מחקה, בהן תאלצו לספוג את הנפילות אם הן אכן יתרחשו.

שנית, במסחר בחוזה עתידי הברוקרים מציעים מינוף עצום על ההשקעה, כלומר אתם יכולים לבצע עסקאות גדולות עם מעט כסף, כך שהרווח או ההפסד יכולים להיות גדולים מאוד ביחס להשקעה שלכם. כך לדוגמא ניתן באמצעות 500 דולר לקנות חוזה עתידי על מדד ה- s&p500 בשווי בערך 10000 דולר, כך שאם המדד יעלה ב- 5% הרווחתם 500 דולר, כלומר תשואה של 100%. מנגד, אם המדד ירד ב- 5%, אתם תפסידו את כל ההשקעה. ככל שהחוזה לטווח קצר יותר, כך המינוף שיציעו לכם הוא גבוהה יותר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו