קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
אסטרטגיות מסחר

אסטרטגיות מסחר

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

עולם המסחר הוא עולם תחרותי בו גורמים רבים מנסים למקסם את הכלל העתיק: לקנות בזול ולמכור ביוקר. כל גוף רלוונטי מנסה לחזות מה יילד יום (או שעה או דקה) בזירת המסחר ולהפיק מכך את התועלת האישית המיטבית.

כתוצאה מכך התפתחו במשך השנים לא מעט אסטרטגיות מסחר, אשר מנסות להתוות קו אחיד שייטיב עם המשתמשים בהן. ללא קשר לזירת המסחר, יהיה זה שוק נדלן, מניות, סחורות או כל נכס נסחר אחר, אסטרטגיות מסחר הן דרכי פעולה רלוונטיות וכדאי להתחשב בהן.

עולם המסחר הוא עולם מסועף רווי בפריטים ובנתונים טכניים. כתוצאה מכך גם אסטרטגיות המסחר הן עניין מתוחכם שלפעמים נדרש קורס (או אפילו פרק חיים) בשביל ללמוד אותן לעומקן. במאמר הבא ננסה לתת על קצה המזלג שתי דוגמאות לאסטרטגיות רלוונטיות, עם דגש על עולם הקריפטו.

לתת לתוכנות לעבוד בשבילך

ניתוח טכני היא אחת הדרכים היעילות לפתח אסטרטגיית מסחר. מדובר במתודה עתיקה (עדויות לה קיימות עוד מהמאה ה-18) אך היא רלוונטית גם בעבור שוק מטבעות הקריפטו החדש. בגדול, מדובר בשיטה המבוססת על זיהוי מגמות במסחר על פי ניתוח של הרבה פרטים רלוונטיים.

שיטת הניתוח הגרפי נעזרת באינדיקטורים, כלומר אותות מסוימים שאמורים לבשר על שינויי כיוון ועל מגמות חדשות. בנוסף לכך גם תרשימים מסוגים שונים הם כלי חשוב מאוד בשיטת הניתוח הטכני מכיוון שהם מאפשרים ייצוג גראפי נהיר וברור של כלל הנתונים.

באופן טבעי, ההתפתחות הטכנולוגית הובילה לפיתוח של תוכנות שעושות בעבור הסוחרים את העבודה הקשה. לא מעט תוכנות ואפליקציות, חלקן אף חינמיות לחלוטין, מסייעות למשקיעים השונים ומציגות על גבי המסך שלל תרשימים ואינדיקטורים רלוונטיים.

כמעט מובן מאליו שגם עולם הקריפטו מסתמך על אפליקציות מסוג זה, וחיפוש קצר ברשת מניב לא מעט תוכנות מעולות המיועדות למסחר במטבעות מבוזרים. חלקן ספציפיות עבור מסחר במטבעות ואילו אחרות ייעודיות עבור מגוון נרחב יותר של שווקים, ורלוונטיות גם למסחר במטבעות.

תפסת מרובה לא תפסת

אמרה ידועה של הפילוסוף הצרפתי  בלז פסקל הולכת בערך כך – "צרותיהם של בני האדם נובעות מדבר אחד בלבד והוא חוסר יכולתם לשבת במנוחה". במתכוון או שלא, אמרה זו יכולה לשמש לאסטרטגיית מסחר יעילה שתקפה גם בתחום הקריפטו.

ריבוי פעולות הוא לא תמיד דבר טוב בזירות המסחר השונות, אלא אפילו להפך. ריבוי פעולות חושף את המשקיע לתשלום גבוה יותר של מסים ועמלות ובכך הופך את הרווח הנקי שלו למצומצם באופן ניכר. דבר זה נכון על אחת כמה וכמה בשוק הקריפטו, אשר חשוף לתשלומי גבייה רבים בעבור פעולות שונות.

האסטרטגיה להימנע מפעולות מרובות כוללת גם את העצה להימנע מכל טרנד חדש בשוק הקריפטו. שוק זה מוצף בהמצאות חדשות באופן תדיר ולכן בשביל לשמור על יציבות בהשקעה מומלץ לאמץ פלח אחד של השוק ולדבוק בו לזמן ממושך.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.