קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
ניתוח טכני

ניתוח טכני

ניתוח הטכני מתמקם בניתוח של מגמות גרפיות שמתכללות את מחירי הסחורות לאורך זמן בכדי לנסות ולצפות את השינוי במחירי הסחורות בעתיד הקרוב

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מהו ניתוח טכני?

ניתוח טכני זו שיטת ניתוח של מגמות בשוק הנכסים הפיננסיים – כמו לדוגמא מניות. שיטת הניתוח הטכני מתמקדת אך ורק בניתוח של מגמות גרפיות שמתכללות את מחירי הסחורות לאורך זמן ומסתמכת על ניתוח זה כדי לנסות ולצפות האם מחירה של סחורה מסוימת, כמו מניה, יעלה או ירד בזמן הקרוב.

ייחודה של שיטת הניתוח הטכני הוא שהיא מתעלמת במוצהר מהערך הריאלי של הנכס הפיננסי. מנתח טכני לא יבדוק מה מצבה הכלכלי של החברה שהנפיקה את המניה או האם במדינה מסוימת צפויה מלחמה שתוריד את ערך אגרות החוב שלה. הניתוח הטכני מתעלם במכוון מהנתונים הראליים שמשפיעים בדרך כלל על עולם הסחר הפיננסי בטענה שנתונים אלו אינם מאפשרים וודאות גבוהה מספיק כדי לסחור בהתאם לשינויים בשווי הנכסים הפיננסיים.

בתהליך הניתוח הטכני, האנליסט בוחן לדוגמא את השינויים שעברו על מחיר מניה מסוימת בהיסטוריה שלה, ומנתח את מצבה הנוכחי מתוך הקשר לכל השינויים שעברה עד כה, וכך הוא מסוגל להעריך באופן כללי כיצד היא עתידה "להתנהג". השיטה הטכנית מתבססת על מספר עקרונות סטטיסטיים מפותחים ומסודרים שמנחים את הסוחר כיצד לפעול. כאמור, סוחרי השיטה הטכנית מתמקדים רק בניתוח הנתונים הגרפיים על פי הכלים הסטטיסטיים ומתעלמים לחלוטין מנתונים "ראליים" ממשיים.

יתרונות וחסרונות הניתוח הטכני

שיטת הניתוח הטכני מקובלת מאוד בתחום הסחר הפיננסי ברחבי העולם לצד סחר "מסורתי" יותר באמצעות הערכות ריאליות, אך בישראל השיטה מקובלת במידה פחותה בהרבה. יתרונותיו הברורים הם לדוגמא נטרול המרכיב הסובייקטיבי והרגשי שכרוך בניתוח של מצב ריאלי, הניתוח הטכני ממוקד בנתונים יבשים ומספריים בלבד, ומתנהל לפי כללים ברורים שמנחים את הסוחר כיצד להשקיע.

בנוסף, השיטה חוסכת לסוחר גם תהליכי שקילה מעורפלים של סיכון מול רווח. במסחר פיננסי ריאלי על הסוחר להעריך על פי חוות דעתו מה רמת הסיכון שבמסחר לצד ההחלטה שלו מה מידת הסיכון שסבירה בעיניו. המסחר הטכני מעניק לסוחר הערכה ברורה של פוטנציאל הסיכון מול פוטנציאל הרווח ועליו רק להכריע כיצד עליו לפעול במצב כזה.

אמנם, לניתוח טכני מספר חסרונות. ראשית, הוא מתבסס על ההנחה שהשוק משקלל את מכלול מרכיביו – מדיניות המסחר והסיכון של הסוחרים השונים, שווי הנכסים, מידת היציבות בעולם המסחר וכו' ומבטא את מכלול המרכיבים הללו באמצעות מחיר הנכס הפיננסי. כתוצאה מכך, מסחר טכני דורש התעסקות בלתי פוסקת של הסוחר בקנייה ומכירה של מניות לפי מצבן ומחירן כי עליו להגיב לכל שינוי ב"קו" המגמה של הנכס.

שנית, בשוק שבו ישנם משקיעים רבים שפועלים לפי שיטת הניתוח הטכני, השוק מושפע מתהליך של "נבואה שמגשימה את עצמה" – המשקיעים הרבים פועלים פחות או יותר לפי אותן ההערכות לפי קו המגמה ובכך למעשה מממשים את התחזיות של אותו הקו.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו