Ledger - Crypto Beginners Pack

קורס מסחר למתחילים

bitcoin
Bitcoin (BTC) 180,972.82 1.79%
ethereum
Ethereum (ETH) 10,999.82 0.09%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2,120.35 1.27%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2.16 37.14%
xrp
XRP (XRP) 4.73 2.14%
tether
Tether (USDT) 3.28 0.01%
cardano
Cardano (ADA) 4.40 2.03%
polkadot-new
Polkadot (DOT) 121.32 1.46%
uniswap
Uniswap (UNI) 142.26 4.00%
litecoin
Litecoin (LTC) 1,088.71 6.64%

Helium – מטבע קריפטוגרפי ייחודי מעולם ה- IoT

מיזם Helium הוא רשת המיועדת לתקשורת מסוג IOT (Internet of Things, מכשירים המחוברים לרשת האינטרנט ומנהלים תקשורת עצמאית). מי שתורמים לתעבורה ברשת Helium, באמצעות הצטיידות בנתבים ייעודיים, מתוגמלים במטבע HTN, המכונה גם Helium (על שם המיזם שהביא להולדת המטבע הקריפטוגרפי החדש). מסחר בHelium - עשוי להניב תשואה גבוהה, חשוב להבין את תכונותיו הייחודיות של המטבע כדי לקבל החלטות נכונות.

תוכן עניינים

הליאום - מסחר בזמן אמת

שוק הקריפטו הוא קרקע פורייה לנכסים דיגיטליים מסוגים שונים. ישנן תכונות משותפות לרוב המטבעות הקריפטוגרפים, כך למשל ניצול טכנולוגיית בלוקצ'יין כדי שניתן יהיה לתת אמון במטבע, מנגנונים כגון Proof of work או Proof of stake לתגמול באמצעות הקצאת מטבעות חדשים ועוד. לצד קווי דמיון כאלה ישנם מטבעות בעלי מאפיין ייחודי העשוי להיות בעל חשיבות בכל הקשור לאטרקטיביות של המטבע כנכס דיגיטלי להשקעה. בסוף יולי 2019 נכרה מטבע ראשון מסוג HNT, מטבע קריפטוגרפי שמוענק במסגרת מיזם ליצירת רשת המכונה Helium, רשת שמיועדת לשמש לתקשורת IoT (Internet of Things או בעברית – האינטרנט של הדברים). בתחילת הדרך לא היה ברור אם פרויקט Helium יישא פרי. לקראת סוף שנת 2020, שנה וחצי מאז השקתו, נראה שרשת Helium מכה שורש ומעמדו של מטבע HNT הולך ומתבסס בהתאם.

רשת Helium ומטבע HTN כאפיקי השקעה

נכון לאמצע אוקטובר 2020 שערו של מטבע HNT, המכונה גם  Helium (על שם המיזם שהוא משמש כנכס הקריפטוגרפי בו), עומד על כ- 1.4 דולרים אמריקנים לכל יחידת HNT. המטבע נסחר בזירות מסחר מקוונות מובילות בנכסים קריפטוגרפים בהיקף מסחר יומי כולל של כ- 3.5 מיליון דולרים. קצב הכרייה של ה- HTN הוא כ- 5,000 יחידות בחודש, אין מגבלת כמות סופית של מטבעות ונכון לאמצע אוקטובר 2020 כמות המטבעות בסירקולציה היא כ- 50,000.

לאור ההישגים של מיזם Helium, יותר ויותר משקיעים מנסים להבין עד כמה אטרקטיבית עשויה להיות השקעה ב- Helium ובמטבע HNT. לפניכם סקירה תמציתית שבכוחה לסייע לכם להחליט אם מדובר באפיק השקעה מתאים עבורכם.

דברים שחשוב לדעת לפני שקונים HTN

מי שמטבע Helium, HTN, תפס את תשומת ליבם כדאי שידעו שמדובר במטבע ייחודי, מטבע שיחידות חדשות ממנו נוצרות ככל שתעבורה ברשת Helium גדלה. ניתן לרכוש HTN בזירות מסחר מובילות במטבעות קריפטוגרפים, ניתן גם לקבל HTN כגמול על חיבור נתבים ייעודיים (שניתן לרכוש דרך אתר פרויקט Helium) ומסירתם לשימוש הכלל.

תחום ה – IoT נמצא בתנופה, קשה לצפות באיזה קצב יגדל השימוש בחפצים הנמצאים במצב מקוון דרך קבע ומנהלים תקשורת עצמאית ברשת האינטרנט. מיזם Helium הוא חדשני, יש אחרים דומים לו אולם שנה וחצי לאחר השקתו ניכר שהוא צובר תאוצה. שערו של מטבע HTN עלה מעשרה סנט באמצע 2019 למעל שני דולרים באמצע 2020. התנודתיות המאפיינת שעריהם של מטבעות קריפטוגרפים רבים לא פסחה על Helium וחודשים ספורים לאחר שהגיע לשיא שערו צנח ל- 1.4 דולר בלבד.

בטווח הקצר- השקעה ספקולטיבית עם פוטנציאל גבוה לרווח

שוק הקריפטו יוצר הזדמנויות להפקת רווחים גדולים בתוך זמן קצר כאשר לצד הפוטנציאל יש להשלים עם רמת סיכון גבוהה, לפחות כל עוד מדובר במהלכים קצרי טווח. אין ספק שמטבע HeliumHTN הוא נכס קריפטוגרפי שראוי לתשומת לב. ייתכן מאוד שהשקעה בו לטווח ארוך תניב תשואה נאה. מי שמוצא עניין בפרויקט  Heliumיכול לשקול לקחת בו חלק, לרכוש נתבים, לפעול להגדלת נפח התעבורה ברשת, ולקבל גמול על תעבורה דרך נתבים אלה במטבע HTN שערכו בהחלט עשוי להמשיך לטפס ככל שרשת Helium עבור IoT ממשיכה להתבסס.

אולי יעניין אותך

Ledger - Crypto Beginners Pack

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך