קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
Ethereum (ETH) - מדריך מלא לאתריום

Ethereum (ETH) – מדריך מלא לאתריום

אתריום היא פלטפורמת קוד-פתוח המבוססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין ("שרשרת בלוקים"). היא מאפשרת כריתת חוזים חכמים ושימוש ביישומים מבוזרים. זהו ללא ספק המטבע המבוזר הנפוץ השני מבחינה טכנולוגית. הוא נוצר בסוף שנת 2013 על-ידי ויטליק בוטרין, חוקר ומתכנת קריפטוגרפי.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
אתריום היא פלטפורמת קוד-פתוח המבוססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין ("שרשרת בלוקים"). היא מאפשרת כריתת חוזים חכמים ושימוש ביישומים מבוזרים. זהו ללא ספק המטבע המבוזר הנפוץ השני מבחינה טכנולוגית. הוא נוצר בסוף שנת 2013 על-ידי ויטליק בוטרין, חוקר ומתכנת קריפטוגרפי.
תוך זמן קצר לאחר הופעתה של טכנולוגיית בלוקצ'יין בוצעו בה חידושים משמעותיים. החידושים הללו הם הבסיס של המטבע המבוזר הפנומנלי בשם אתריום. גם אתריום מבוסס על פלטפורמת בלוקצ'יין. משמעות הדבר היא שהוא מבוזר לחלוטין. אתריום היא למעשה פלטפורמת קוד פתוח, מה שמאפשר למפתחים לתרום לקוד המקור שלו. אנו מקווים מאוד שהמאמר הזה עם מדריך לאתריום למתחילים יגלה לכם דברים חדשים, ואחרי קריאתו תדעו יותר ותבינו את העקרונות הבסיסיים של אתריום.

ETH - נתוני מסחר בזמן אמת

אתריום הוא החידוש המשמעותי השני בתחום של מטבעות מבוזרים, אחרי השקת ביטקוין.

ההבדל העיקרי בין הביטקוין לאתריום הוא שהביטקוין נתפס כמטבע דיגיטלי, ואילו אתריום היא פלטפורמה מבוזרת המעניקה למתכנתים בסיס שמאפשר ליצור כסף דיגיטלי, בו ניתן להשתמש במערכת סליקה כאמצעי לתשלום עבור מוצרים ושירותים.

אמנם גם האתריום וגם הביטקוין מנצלים את העוצמה של טכנולוגיית יומן מבוזר כדי לשמור על האופי המבוזר שלהם, על שקיפות ועל אבטחה, אבל יש הבדלים טכניים רבים ביניהם.

בואו נראה במה האתריום שונה מהביטקוין.

ההבדלים בין אתריום לביטקוין

ברמת העיקרון, גם ביטקוין וגם אתריום הם מטבעות מבוזרים, אבל הם פותחו מתוך מטרות שונות.  


ביטקוין הוא מערכת להעברת מזומנים אלקטרונית בשיטת "עמית לעמית" שנועדה במיוחד לביצוע תשלומים או לשימוש כאפיק השקעה רווחי. ואילו אתריום היא פלטפורמה רב-תכליתית שנועדה לקדם חוזים חכמים ויישומי רשת מבוזרים.

אבל מה אופק הצמיחה של אתריום? בואו נראה.

ETH - מחשבון המרה

סקירה כללית של אתריום

אם אתם מעוניינים לפתח יישומים מבוזרים תוך ניצול הפוטנציאל של טכנולוגיית בלוקצ'יין, אתם זקוקים לפלטפורמת הפצה ממוחשבת המבוססת על בלוקצ'יין עם קוד פתוח. וכאן העוצמה של אתריום נכנסת לתמונה.

לפני הופעתו של אתריום היו ליישומים מבוססי בלוקצ'יין מעט מאוד שימושים בעולם האמיתי. ביטקוין וכל המטבעות המבוזרים האחרים יכולים לשמש רק בתור אמצעי תשלום, לעומת כסף הפיאט המסורתי.

ויטליק בוטרין הגה את הרעיון של אתריום כדי לאפשר למפתחים לכתוב תוכנות מחשב יעילות מאוד תוך שימוש בטכנולוגיית בלוקצ'יין. הוא השתמש באותם הפרוטוקולים של בלוקצ'יין ששימשו בפיתוח ביטקוין, כדי לענות על הצרכים של אנשים רבים ככל האפשר, מעבר להנפקת מטבעות.

חוזים חכמים

בפשטות, חוזה חכם הוא חוזה ממוחשב בין שני עמיתים. זהו חוזה המתבצע באופן אוטומטי לאחר שמתקיים התנאי שנקבע. נוסף על כך, החוזה החכם מטפל בכל הקשור לאכיפה, לניהול, לביצועים ולתשלום.

 

כדי לבצע חוזים חכמים ולעסוק בסחר צריך להצטייד באסימון. מיותר לציין כי אתריום חסר ערך ללא מטבע מבוזר.

המטבע המבוזר אתריום

אתריום מבוסס על האסימון המובנה שלו, בו ניתן להשתמש לשתי מטרות עיקריות:

  • על מנת לבצע פעולות ביישומים מבוססי אתריום ולשמור על אבטחת הפלטפורמה מפני תוכנות ופעולות זדוניות, חובה לשלם באת'ר (מטבע וירטואלי קריפטוגרפי).
  • פלטפורמת אתריום משתמשת באותו מנגנון התגמול כמו הביטקוין. היא מציעה לכורים שתורמים לפעילות הרשת אתריום תמריץ בצורה של המטבע שלה, האת'ר.

 

כדי לבצע חישובים בהצלחה, אתריום משתמשת במנגנון תמחור המבוסס על "גז" ("דלק") שנצרך לאחר ביצוע חוזה.

גז באתריום

צריך לשלם על כל פעולה שמתבצעת בבלוקצ'יין של אתריום. אם מחיר הגז נקוב באת'ר, אז הכורה יגבה את הסכום הנקוב כמחיר הגז עבור ביצוע העסקה.

סיכום

בהתחשב בפריצות הדרך הטכנולוגיות האחרונות בתחום הבלוקצ'יין, ניתן לסכם כי יש לאתריום פוטנציאל צמיחה מבטיח מאוד בעתיד הנראה לעין.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.