קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים

תוכנות מסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים

משקיעים בשווקים קונבנציונאלים יותר כבר מזמן משתמשים בתוכנות מתקדמות למסחר אוטומטי. שוק המטבעות הקריפטוגרפים פיגר מאחור, בעיקר מפני שמדובר בשוק חדש ותנודתי. לאחרונה מצטמצם הפער, וכיום יש היצע של רובוטים למסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים שכבר הוכיחו את עצמם כיעילים. סוחרים שצברו די ניסיון יכולים להפיק תועלת מהעברת חלק מכספי ההשקעה לחשבון נפרד שהמסחר בו ינוהל אוטומטית על ידי רובוט מתוחכם בעל אינטליגנציה מלאכותית.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram
המטבע הקריפטוגרפי השימושי הראשון, הביטקוין, הושק ב- 2007 ועסקאות ראשונות בו בוצעו במהלך 2008. בתוך 12 שנים הביטקוין הספיק לטפס לערך שיא של 20,000 דולרים ומאות מטבעות קריפטוגרפים נוספים הושקו ומשמשים, לצד המטבע הוותיק שממשיך להוביל את הזירה, כאמצעי תשלום להעברת כספים וכמוצרים פיננסיים להשקעות. זירות מסחר במטבעות קריפטוגרפים פועלות ברשת 24/7, היקף המסחר היומי בזירות כמו בייננס או קוינבייס מגיע בקלות למעל מיליארד דולרים. ההתפתחות המטאורית של תחום המטבעות הקריפטוגרפים והגידול המהיר בהיקף המסחר בהם יצרו פער בין האופן בו משקיעים בשווקים קונבנציונאליים מנצלים אלגוריתמים למסחר אוטומטי לבין השימוש באלגוריתמים כאלה לצרכי מסחר בנכסים קריפטוגרפים. פער זה הולך ומצטמצם, ההיצע של פלטפורמות למסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים מתרחב והן מספקות יתרונות משמעותיים למשקיעים שיודעים להשתמש בהם היטב. ההערכה היא שכ- 75% מהמסחר בשווקים קונבנציונאליים (בורסות למסחר בניירות ערך, מסחר במטבע חוץ ועוד) מתנהל תוך שמשקיעים מאפשרים לתוכנות מסחר אוטומטי, שנקראות גם "רובוטים למסחר", לבצע עבורם מהלכים. אין פלא, אם כך, שגם בשוק החדש והתוסס של מסחר במטבעות קריפטוגרפים רובוטים למסחר אוטומטי צוברים קהל משתמשים גדל והולך. יתרון אחד ברור למסחר אוטומטי הוא העובדה שתוכנות המסחר עוקבות אחר ההתפתחויות בשוק ממש מסביב לשעון, תכונה חשובה במיוחד בשוק המטבעות הקריפטוגרפים שבו הפעילות לא מפסיקה לרגע. רובוט למסחר אוטומטי הוא למעשה תוכנה שמתממשקת לזירת המסחר, והוא יכול לבצע עבור המשקיע מהלכים של פתיחה וסגירת פוזיציות (פקודות רכישה ופקודות מכירה). מובן שפעולות כאלה מתאפשרות רק לאחר קבלת הרשאה מתאימה מצד המשתמש. חשוב לציין שניתן לשלוט במידת חופש הפעולה המוענק לרובוט ובוודאי שאפשר לעקוב אחר המהלכים המבוצעים, לאשר או לדחות החלטות כאלה ואחרות, להתערב בכל רגע, לשנות הגדרות, להוסיף מנגנוני ניהול סיכונים ועוד. בין הרובוטים המובילים בשוק המטבעות הקריפטוגרפים ישנם גם כאלה שמספקים מענה לצרכיהם של משקיעים מתחילים. פלטפורמות אחרות, מתוחכמות יותר, מתאימות למשקיעים שכבר צברו ניסיון. כדי לבחור נכון ולהתחיל ליהנות מהיתרונות של מסחר אוטומטי, חשוב להכיר את עקרונות הפעולה של תוכנות כאלה, האלגוריתמים שעומדים בסיס המהלכים שהרובוט מבצע עבורכם והתכונות שכדאי שתהיינה לרובוט כזה. לאחר שהכרתם את תחום המסחר האוטומטי במטבעות קריפטוגרפים, ניתן לבדוק אלו רובוטים קיימים ולבחור את זה המתאים ביותר לצרכינו. מה אפשר לעשות באמצעות רובוט למסחר אוטומטי? אילו רובוטים מובילים קיימים? איך בוחרים את הרובוט הטוב ביותר עבורנו? מה היתרונות במסחר אוטומטי? באלו אמצעי זהירות כדאי לנקוט אם בוחרים להשתמש בתוכנת מסחר אוטומטי? תשובות לשאלות אלה ולפניכם – במדריך שלפניכם.

ממשק API, אינטליגנציה מלאכותית וניתוח בלתי פוסק של מידע רלוונטי

רובוטים למסחר אוטומטי, בכל שוק, הם תוכנות שנבנו במיוחד לצורך העניין. ממשק API (Application Program Interface) מאפשר לרובוט להתחבר לזירת המסחר, לארנק הדיגיטלי שלכם ולמקורות נוספים ברשת שאפשר לשאוב מהם מידע שעשוי להשפיע על ערכו של מטבע קריפטוגרפי כזה או אחר.

התנודתיות הגבוהה המאפיינת את הערך של מטבעות קריפטוגרפים הציבה אתגר גדול בדרכם של מי שביקשו לפתח רובוט יעיל למסחר אוטומטי בשוק זה. הביצועים של רובוטים ראשונים שיצאו אל שוק המסחר לא היו טובים מספיק כדי לרכוש את אמון ציבור המשקיעים, ורק בשנתיים האחרונות הושקו רובוטים שאכן סיפקו ערך מוסף למי שבחרו להשתמש בהם. רובוטים אלה לא רק עוקבים אחר השינויים בערכם של המטבעות הנסחרים אלא גם אוספים מידע ממקורות נוספים, לומדים את השוק ומפיקים תחזיות שיכולות לספק הזדמנויות ליצירת רווח עבור משקיעים המשתמשים בהם.

בינה מלאכותית, המכונה גם אינטליגנציה מלאכותית (AI–Artificial Intelligence) היא טכנולוגיה מתפתחת המעניקה לתוכנות מחשב, רובוטים למסחר אוטומטי ביניהן, יכולת למידה מתוך ניסיון. תוכנות מתקדמות למסחר אוטומטי בשוק המטבעות הקריפטוגרפים מצויידות במנגנונים מתקדמים של בינה מלאכותית ובזכותה כישורי המסחר של הרובוטים משתפרים ככל שהם צוברים ניסיון.

סוגים שונים של רובוטים למסחר אוטומטי

כיום יש היצע גדול של רובוטים למסחר אוטומטי בשוק המטבעות הקריפטוגרפים. זירות מסחר רבות מציעות אפשרויות מסחר אוטומטי מובנות כדי להפוך את עצמן אטרקטיביות יותר למשקיעים שמחפשים שירות כזה. אפשר למצוא רובוטים להורדה אל המחשב האישי או אפליקציות להורדה אל הסמארטפון. חלק מתוכנות המסחר האוטומטי הן חינמיות ועבור אחרות תתבקשו לשלם. חשוב לדעת שייתכנו הבדלים גדולים בכישורי המסחר של רובוטים שונים ויש אפילו כאלה ששימוש בהם, כמעט בטוח שיביא להפסדים.

מי שמתנסים לראשונה במסחר באמצעות רובוטים, וודאי לא ימהרו לשלם עבור רובוט יקר. בחירה ברובוט חינמי (או כמעט חינמי) של זירת המסחר עצמה היא דרך טובה להתחיל. רובוטים כאלה מגיעים עם מגוון תכונות שיאפשרו לקבוע את מידת החופש של הרובוט, כך למשל תוכלו להגדיר סכומים מקסימליים להשקעה בכל פוזיציה, לקבוע מנגנוני ניהול סיכונים כמו הגבלת גודל הפוזיציה ויחס רווח / הפסד, להציב דרישה לקבלת הרשאה מכם לפני כל פקודת רכישה, ועוד.
הרובוטים של זירות המסחר נועדו לתמוך בפעילות המסחר שלכם ולאפשר לכם לנצל הזדמנויות שהייתם עלולים לפספס, פשוט מפני שאף אחד לא יכול לעקוב אחר המתרחש בשוק שהמסחר בו נמשך סביב לשעון ללא הפסקה.

במהלך 2020 ניכר שמשקיעים בשוק המטבעות הקריפטוגרפים מעדיפים להיעזר ברובוטים למסחר אוטומטי המאפשרים רמה גבוהה של שליטה ובקרה. החשש הוא שבשלב זה הרובוטים עדיין אינם בנויים להתחשב במאורעות מחוץ לזירות המסחר עצמן ועלולים לבצע מהלכים לא מוצלחים שהמשקיע היה יודע להימנע מהם. הצפי הוא שעם חלוף הזמן חלק מהרובוטים יוכיחו את עצמם ככאלה שמייצרים, בסבירות גבוהה, תשואות גבוהות לקהל המשתמשים בהם. ככל שיהיו יותר רובוטים שנחשבים מוצלחים וראויים לאמון, כך תגבר הנכונות בקרב המשקיעים לאפשר לרובוטים לנהל את המסחר עבורם.

יתרונות מרכזיים לשימוש בתוכנות מסחר אוטומטי

משקיעים רבים בשווקים השונים נעזרים בתוכנות ואלגוריתמים לטובת ניתוח מגמות, גיבוש תחזיות, זיהוי הזדמנויות ליצירת רווחים וביצוע מהלכים בהתאם. מי שמתנסים בכלים כמו אלה ומבינים כמה הם מועילים, בוחרים לא פעם לבצע צעד נוסף ולהקצות חלק מההון למסחר אוטומטי. מסחר באמצעות רובוט המורשה לבצע פעולות רכישה ומכירה (פתיחת פוזיציות וסגירתן) מעניק יתרונות משמעותיים כמו עיבוד נתונים בהיקף גדול,  מעקב רצוף אחר המתרחש בשוק (גם בשעות בהן המשקיע עצמו לא זמין, כמו למשל בשעות הלילה), חיקוי מהלכים של משקיעים עם רקורד טוב, שילוב בין פעולות שמבוצעות אוטומטית לכאלה שהמשקיע בוחר להורות עליהם בעצמו, חיסכון משמעותי בשעות עבודה שיש להשקיע כדי לסחור בהצלחה ועוד. מי שנוטים לבצע החלטות רגשיות בניהול תיק ההשקעות שלהם, ימצאו ששימוש בתוכנות מסחר אוטומטי הן דרך מצוינת להבטיח ביצוע מהלכים שמבוססים לא על תחושות בטן אלא על הגיון קר.

הרחיבו בהדרגה את חופש הפעולה שאתם מאפשרים לרובוט

מומלץ להתחיל להיעזר ברובוט למסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים רק לאחר צבירת די ניסון במסחר עצמאי בשוק זה. לפני שמכירים לעומק את המאפיינים של כמה מטבעות שונים ואת הגורמים המשפיעים על ערכם, קשה לעקוב אחר מהלכים שהרובוט מבצע, לזהות טעויות ולהתערב במידת הצורך כדי למנוע הפסדים. ניהול השקעות עצמאי יבטיח שנלמד לזהות מאורעות שמשפיעים על השוק, נלמד איך להיעזר במנגנונים יעילים לניהול סיכונים, נדע לזהות הזדמנויות ולהימנע מפעולות חפוזות שעלולות לעלות לנו ביוקר.

אחרי שתרכשו היכרות עמוקה מספיק עם שוק המטבעות הקריפטוגרפים תוכלו להקצות חלק מההון למסחר אוטומטי. חשוב לבחור בזהירות רובוט שיתאים לצרכים ולמאפיינים שלכם כמשקיעים – מצד אחד, לא תרצו להתחייב ולשלם עבור רובוט שהשימוש בו יקר, ומצד שני יש להיזהר מרובוטים חינמיים שרמת הביצועים שלהם אינה ברורה. חשוב לוודא שהרובוט בו תבחרו יאפשר לכם רמה מספקת של פיקוח והתערבות מהירה במידת הצורך.

לאחר שבחרתם רובוט יש להקצות חלק מההון, ליצור חשבון חדש בזירת המסחר ולתת את ההרשאות הדרושות כך שהרובוט יוכל לבצע פעולות בחשבון בשמכם. אם בחרתם רובוט שזירת המסחר עצמה מעמידה לרשות הסוחרים בה, יהיה קל מאוד להקים חשבון נפרד למסחר אוטומטי. מומלץ להתחיל בסכום קטן שאינו עולה על 30% מסך ההון המשמש אתכם לביצוע השקעות במטבעות קריפטוגרפים.

חשוב לנצל את כלי הפיקוח והבקרה שמספק רובוט המסחר האוטומטי בו בחרתם להשתמש. בתחילת דרככם במסחר אוטומטי הגבילו את הרובוט למטבעות המוכרים לכם היטב, הגדירו גבולות להיקף ההשקעות וודאו שהמסחר יתנהל בתוך מסגרת ניהול סיכונים ברורה. חשוב שהציפיות שלכם מהרובוט תהיינה ראליות, אם תנסו להפעיל את הרובוט תוך הצבת יעדי רווח גבוהים מידי או לא ריאליים, הניסיונות הראשונים שלכם במסחר אוטומטי יסתיימו בהפסדים ובאכזבות. זכרו, שימוש ברובוט למסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים אינו פוטר אתכם מלעשות שיעורי בית, לעקוב אחר ההתפתחויות בשוק ולזהות מגמות והזדמנויות בעצמכם, רק כך תוכלו לפקח בצורה יעילה על המהלכים שהרובוט מבצע עבורכם ולהתערב במידת הצורך.

רובוטים מובילים למסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים

ההיצע של רובוטים למסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים הולך וגדל. לפניכם פירוט כמה מן המובילים שהפכו מוכרים בזכות ביצועיהם הטובים. חשוב להדגיש שבחירה ברובוט מוביל אינה ערובה לצבירת רווחים, זכרו שגם הרובוט הטוב ביותר יוכל לסחור עבורכם בהצלחה רק אם תדעו להגדיר מרחב פעולה מתאים והגבלות שימנעו מהלכים מסוכנים.

הקריפטוהופר (Cryptohopper) נחשב לאחד הרובוטים הטובים ביותר למסחר אוטומטי במטבעות קריפטוגרפים. רובוט זה הוא גם מהוותיקים ביותר ושימוש בו החל כבר בשנת 2017. ניתן לנצל את מגוון הכלים שרובוט זה מספק לצרכי אנליזה ומעקב אחר תפקודו. ממשק משתמש ידידותי במיוחד וחיבור פשוט וקל לחשבונות בזירות מסחר מובילות רבות גם הם מיתרונותיו הבולטים של רובוט זה.

3קומס (3Commas) תוכנן כדי להפוך מסחר במטבעות קריפטוגרפים לפשוט יותר. נכון לאמצע שנת 2020 יש יותר מ- 40,000 משתמשים ברובוט זה והוא מנהל השקעות בסכום כולל של למעלה מ- 10 מיליון דולרים. ניתן להשתמש בו לתקופת ניסיון לפני שמחליטים לשלם עבור ניהול תיק ההשקעות. חשוב לנצל את תקופת הניסיון כדי להכיר את התכונות של הרובוט ואת הכלים השונים שהוא מציע לצורכי פיקוח, בקרה ושיפור איכות המסחר האוטומטי.

גרסה ראשונה של רובוט המסחר האוטומטי מבית התוכנה ארביטסאר (Arbistar) הושקה בשנת 2018 אבל ביצועיו לא היו טובים מספיק ובקרב קהילת הסוחרים הוא צבר מוניטין לא מחמיא. כדאי לדעת שמאז עבר הרובוט שדרוגים משמעותיים וכבר במהלך 2019 ניכר היה שביצועיו השתפרו מאוד. כיום רובוט זה בהחלט ראוי להיחשב אחד המובילים והוא מספק מענה טוב לאתגרים שמציב שוק רב פוטנציאל אך תזזיתי כמו שוק המטבעות הקריפטוגרפים.

סיכום

שוק המטבעות הקריפטוגרפים הולך וסוגר את הפער בינו לבין שווקים אחרים בכל הקשור לשימוש ברובוטים למסחר אוטומטי. בינה מלאכותית ואלגוריתמים מורכבים הולכים ומשתכללים ככל שהרובוט צובר ניסיון ומספקים הזדמנות להפיק רווחים. מומלץ להתחיל להשתמש ברובוט מסחר אוטומטי רק לאחר שהתנסיתם די הצורך במסחר עצמאי ורכשתם היכרות מספקת עם מספר מטבעות שמעניינים אתכם. יתרון בולט של מסחר אוטומטי הוא מעקב בלתי פוסק אחר שוק שהמסחר בו מתנהל 24/7. חשוב להתחיל בזהירות, לפתוח חשבון נפרד, מציוד בהון התחלתי שאינו עולה על 30% מסך ההון המשמש אתכם למסחר. יש להגדיר לרובוט מסגרת פעולה ולהציב מנגנונים יעילים לניהול סיכונים. חשוב מאוד לעקוב מקרוב אחר המהלכים שמבצע הרובוט ולהתערב במידת הצורך.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה