קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
ארנק תוכנה: מה זה בעצם אומר?

ארנק תוכנה: מה זה בעצם אומר?

כדי לסחור במטבעות דיגיטליים צריך להחזיק ארנק כשהמומלץ ביותר הוא ארנק תוכנה לסחר במטבעות דיגיטליים - אבל מה זה בעצם אומר ומאיפה מתחילים?

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

על מנת לסחור במטבעות קריפטו עליכם להחזיק בארנק דיגיטלי. כיום בשוק ניתן לראות עשרות אם לא מאות סוגים של ארנקים שונים כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו.

במהלך מאמר זה נסביר לכם אילו ארנקים קיימים, נתעכב מעט על ארנק תוכנה ונסביר אודות היתרונות והחסרונות שלו.

ארנק דיגיטלי: כן יש דבר כזה

עד לא מזמן שהיינו אומרים "ארנק" האסוציאציה הראשונה שהייתה עולה לנו הוא ארנק גדול ופונקציונאלי מלא בכסף מזומן וכרטיסי אשראי. אצל נשים האסוציאציה כוללת גם תיק צד.

עם זאת, כאשר אנחנו מדברים על מטבעות מבוזרים זה לא הארנק הראשון עליו נדבר, על מנת להחזיק מטבעות מבוזרים עלינו להחזיק בארנק דיגיטלי.

ארנק דיגיטלי הוא בעצם אתר או תוכנה בעלי ממשק דומה לזה של הבנק. דרך ארנק דיגיטלי אנו יכולים לעשות פשוט הכל – לקבל כסף, לשלוח כסף, לרכוש מטבעות מבוזרים שונים, לעקוב אחר ערכי מטבעות ועוד.

הארנק הדיגיטלי נמצא אצלנו בהישג יד ממש בדומה לארנק הפיזי, ניתן להתחבר אליו דרך המחשב ואף לסנכרן אותו עם הפלאפון האישי – כך שיהיה איתכם בכל מקום.

אילו סוגי ארנקים קיימים?

כאשר אנחנו מדברים על ארנקים דיגיטליים אנו רואים 2 ארנקים שכיחים:

ארנק חומרה – ארנק אשר משתמש בכרטיסים חכמים או בהתקני USB או כוננים קשיחים חיצוני אשר מוצפנים ברמה גבוהה,  כיום ניתן לראות אצל ארנקי חומרה רבים גם מסך, מה שהופך אותם לנגישים הרבה יותר והופך תהליכי העברת כספים לקל הרבה יותר.

ארנק תוכנה – ארנק תוכנה הוא ארנק אשר מותקן על גבי תוכנה אשר אינה מחוברת לאינטרנט. קיימת יחידת און-ליין בה נמצאים כל המפתחות הציבוריים. בארנק תוכנה כל עסקה שנחתמת מועברת למצב אוף-ליין במטרה להיחתם דיגיטלית ולאחר מכן משוגרת ליחידת האון-ליין במטרה לשדרה לרשת הקריפטו.

היום נתרכז בארנק תוכנה

במאמר זה החלטנו להתרכז בארנק תוכנה, ארנק אותו אנשים רבים מכנים – ארנק קר.

כמו שכבר הבנתם ארנק תוכנה הוא ארנק לאחסון ביטקוין ומטבעות מבוזרים במצב אופליין, הארנק מאוחסן על ידי פלטפורמה אשר איננה מחוברת לאינטרנט ומגנה על הארנק מפני פריצות ופגיעות אשר עלולות להגיע במערכות האון-ליין.

אנשים רבים המתחילים לסחור בקריפטו תוהים מה יקרה במצב של פריצה, בדרך כלל במערכות הבנק המסורתיות ברגע של פריצה לאחת מן המערכות הבנק דואג לקחת אחריות ולפצות את הלקוחות בסכום שאבד. עם זאת, כאשר אנחנו מדברים על מטבעות קריפטו ברגע שהכסף אבד, הוא אבד. בעלי הפלטפורמה אינם אחראים או יכולים להחזיר עבורכם את המטבע האבוד.

כל ארנק ביטקוין מקנה לנו מפתח פרטי (Private Key), המפתח הפרטי הוא שילוב של מספרים ואותיות אשר נדרש לכתוב בעל הארנק בכל כניסה. למעשה זה תעודת הזהות של המשתמש בה הוא צריך להשתמש בכל עסקה של מטבע מבוזר.

לדוגמא, כאשר אנו נרצה לבצע עסקה של שליחה או העברת כספים לארנק וירטואלי אחר נצטרך לבקש מבעל הארנק את "תעודת הזהות שלו", הפלטפורמות השונות דואגות לאמת את הנתונים, בודקות את היתרה אצל הצד השולח ולבסוף גם מאשרת את העסקה.

על מנת למשוך את הכסף צריך המקבל להיכנס אל הארנק באמצעות המפתח הפרטי אותו קיבל מן הארנק בהתחלה. בהנחה ותאבדו או את המפתח הפרטי שלכם הגישה שלכם לחשבון כבר לא תהיה קיימת ולא תהיה לכם שום אפשרות למשוך את הכסף או לשחזרו.

כיום השוק רווי בפלטפורמות אשר מציעות ארנקי תוכנה וחומרה, לכן לפני שאתם מתפתים לפתוח חשבון אצל החברה הראשונה עשו סקר שוק קצר. כל חברה מציעה עמלות שונות, אפשרויות שונות, מטבעות שונים ותמיכה ברמות משתנות.

אין באמור לעודד סחר במטבעות וירטואלים, כמו כן לא מהווה תחליף לייעוץ מול איש מקצוע.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו