קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

Guarda – ארנק דיגיטלי ופלטפורמה ומסחר עם אנונימיות מוחלטת

Guarda הוא ארנק דיגיטלי רב פלטפורמות המציע ארנקים מקוונים, שולחניים וניידים ומאפשר לסוחרים להנות ממבנה עמלות גמיש במיוחד. מה עוד נוכל לספר לכם על גוארדה? כל הפרטים בכתבה שהכנו

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

Guarda הוא ארנק דיגיטלי לנכסי קריפטו בו ניתן להשתמש דרך מספר פלטפורמות. הארנק תומך במספר רב של מטבעות קריפטו והוא זמין להורדה ולשימוש דרך האינטרנט, הסלולרי, שולחן העבודה והדפדפן של גוגל כרום. הארנק תומך בכל המטבעות הקריפטו העיקריים בשוק ונראה לפי הביקורות ברשת שהמשתמשים בו די מרוצים מתכונות שהוא מספק, כמו מסחר בקריפטו, השקעת קריפטו והגדרת עמלות מותאמות אישית.

חברת Guardian OÜ, שהוקמה בשנת 2017 באיחוד האירופי, התקדמה בהתמדה לקראת מטרתם להפוך לחברה בינלאומית מובילה ביצור מוצרים הקשורים למערכת הבלוקצ'יין. החברה רכשה רישיון יחידת מודיעין פיננסי (FIU) וקיבלה היתר רשמי המאפשר להם להחליף מטבעות קריפטו מול מטבעות פיאט תוך עמידה בכל החוקים הרלוונטיים של הרגולציה האירופאית.

מאז הקמת החברה, היא יצרה ושיווקה מעל עשרה מוצרים שונים, רובם ארנקים דיגיטליים, אך גם בורסות מסחר, פתרונות עיבוד לרכישת נכסי קריפטו, מחוללי אסימונים (tokens) וכן גם כרטיסי חיוב בתשלום מראש. בנוסף, החברה שילבה גם תמיכה בארנקי חומרה (hardware) כחלק מסל השירות שלה.

הארנק הדיגיטלי Guarda הוא תוכנת קוד פתוח (open source) המגיעה ביישומים רבים ושונים. המשתמשים יכולים לבחור בין גרסאות ארנק שונות לאינטרנט, אייפון, אנדרואיד, תוסף לדפדפן של גוגל כרום או ארנק להורדה לשולחן העבודה (זמין עבור Windows, Linux, macOS, Ubuntu ו-Debian). לפיכך, ישנו ארנק התואם לכל צורכי הקריפטו או שיטות העבודה של כל משקיע בקריפטו, וכן כולם סמינים להורדה בחינם. בהתאם, כל הארנקים תומכים במספר מטבעות.

כל הארנקים של Guarda הם אינם במשמורת (custodial), מה שאומר שהם נותנים למשתמשים בהם שליטה מלאה על מטבעות הקריפטו שלהם, ובכך אחריות מלאה על האחסון המאובטח שלהם. חברת Guarda טוענת כי שום מידע אישי או קריפטוגרפי אינו נשמר על ידי החברה, מה שהופך את המשתמש לאדם היחיד המסוגל לנהל את תיק המטבעות שלו באופן עצמאי לחלוטין.

לכל גרסאות הארנק יש גישה לתכונות מסחר חליפין (exchange features) המספקות למשתמשים את האפשרות לקנות את כל מטבעות הקריפטו הנתמכים באמצעות כרטיס חיוב. מטבע הדברים, משתמשים יכולים ליצור ארנק חדש דרך הגישה לקוד הפתוח.

פלטפורמות הארנק השונות

מבחינת ארנק האינטרנט של Guarda, ניתן לקבוע כי הוא נגיש בכל מכשיר אשר מחובר לאינטרנט. חברת  Guarda טוענת כי נערכה עבודת אבטחה מקיפה להבטחת בטיחות המשתמשים גם בתצורת האינטרנט המקוונת, הנחשבת לזמינה יותר לפריצות של האקרים.

ארנק האינטרנט של Guarda מגיע גם עם היכולת להתחבר ל- API של פנקס החשבונות של מערכות הבלוקצ'יין (ledger). הארנק הדיגיטלי Ledger יכול להתחבר לארנק האינטרנט הדיגיטלי של Guarda, Guarda Multi-Currency web  wallet, וזאת בכדי להבטיח אבטחה משופרת יחד עם החתימה הדיגיטלית של חברת Guarda.

לגרסאות שולחן העבודה או המחשב הנייד יש יכולות ומאפיינים ממש כמו שיש לגרסת האינטרנט. השימוש בארנק זה אינו דורש הרשמה וכן גם הוא אינו במשמורת. חברת Guarda טוענת גם כי מבחנים פנימיים של החברה מבטיחים את האבטחה והאנונימיות של כל פעולות הארנק עבור המשתמשים.

ארנקי המובייל של Guarda מגיעים בשני סוגים שונים, התומכים בשתי מערכות ההפעלה הפופולריות ביותר עבור מכשירים ניידים – אנדרואיד ו-iOS. משתמשי הארנק המובייל של Guarda יכולים ליהנות משירותי קנייה, הימור על מחירי נכסים וסחר חליפין תוך כדי תנועה באמצעות טביעת אצבע או אימות פנים דרך האפליקציה של הארנק.

הארנק של Guarda תומך בסך הכול בכ-48 מטבעות קריפטו שונים, כמו גם בכל אסימוני BEP-2 ו ERC-20 הקיימים כיום בשוק ובמערכות הבלוקצ'יין, המגיע למספר של אלפים. משתמשים יכולים להוסיף באופן חופשי אסימונים אלה לארנקם על ידי הזנת מזהי העסקה של החוזים החכמה (Transaction ID, TXID) והפעלתם בתוך התוכנה של הארנק.

עמלות

עם זאת, יחד עם האבטחה הגבוהה, הכמות הרבה של מטבעות הקריפטו הנתמכים, וכן הגמישות שמתאפשרת עם מספר הגרסאות של הארנק, Guarda מציעה עמלות עסקה גבוהות יחסית למתחרים. ארנקים דיגיטליים לנכסי קריפטו הם ברובם חינמיים להורדה. עם זאת, ברור שהם צריכים להרוויח כסף איכשהו. זו הסיבה שרובם גובים סכום מסוים עבור מסחר במטבע קריפטו אחד למשנהו או פשוט על שליחת נכסים לארנקים אחרים.

לפיכך, בעוד שמשתמשים יכולים לפתוח חשבון, להוריד את האפליקציה ולהשתמש בארנק בחינם, יהיה עליהם לשלם תשלום של 3.5% בעת שימוש בשירות החליפין המובנה של Guarda. עמלה של  3.5% היא גבוהה יחסית למה שיש לבורסות קריפטו אחרות להציע. לכן זהו אחד הפגמים הגדולים בארנק של Guarda.

יחד עם זאת, במידה ומשתמש רוצה פשוט להוריד את התוכנה הרגילה של הארנק, הוא יכול למזג אותו בקלות עם הארנק הדיגיטלי שכבר בבעלותו. בנוסף, Guarda מציעה עמלות עסקה מומלצות עבור כל סוג של עסקה דרכה, אך משתמשים יכולים להתאים אישית את עמלות העסקה לפי טעמם האישי.

שירות לקוחות מסביב לשעון

משתמשים מנוסים יותר ידעו שכאשר הם נתקלים בקשיים טכניים בשימוש בארנק הדיגיטלי, לרוב קשה למצוא אחד בו יש מערכת מספקת לסיוע ללקוחות. ברוב המקרים לוקח ימים לקבל תשובה לשאלה או לתלונה, אם היא מתקבלת בכלל.

על סמך ביקורות מרובות על ארנק Guarda באינטרנט, נראה כי המצב שונה בארנק זה. תמיכת הלקוחות של Guarda מועילה מאוד ותפתור את כל הבעיות שניתן להיתקל בהן בשימוש סדיר בארנק. תמיכת הלקוחות של Guarda זמינה עבור המשתמשים 24/7, כך שאם יש שאלות כלשהן לפני תחילת השימוש בפלטפורמות השונות של הארנק או בעת השימוש עצמו, ניתן תמיד ליצור איתם קשר והם יענו במהרה.

סיכום

Guarda הוא ארנק דיגיטלי רב פלטפורמות המציע ארנקים מקוונים, שולחניים וניידים. מכיוון שמשתמשים יכולים לבחור בין ארנק מקוון באינטרנט לבין ארנק תוכנה הנמצא על המחשב עצמו, מומלץ תמיד לבחור בארנקי התוכנה, שכן הם מגלמים אפשרויות אבטחה גבוהות יותר בכל מצב.  בנוסף, הארנק מספק למשתמשים ערכת כלים עבור כל מה שהם צריכים לעשות עם נכסי קריפטו.

בהתחשב שעובדה שזהו קוד פתוח, סביר להניח שכל בעיות החומרה היו מתגלות על ידי בדיקות שגרתיות שהעמיתים (peers) מבצעים בקוד של הארנק.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה