קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
ארנק בלו (Blue Wallet)

ארנק בלו (Blue Wallet)

ארנק קוד פתוח שנוסד בשנת 2017 במטרה להפוך אותו לקל וידידותי למשתמשי אייפון. רוצים להכיר את כל היתרונות של ארנק בלו? לחצו עכשיו לפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ארנק בלו הוא שמו של ארנק קוד פתוח (בדומה לארנק אדג') פופולרי. הארנק נוצר בשנת 2017, במטרה מוצהרת להנגיש את השימוש בביטקוין ולהפוך אותו לקל וידידותי למשתמש.

הקושי העיקרי אותו באו לתקן יוצרי הארנק היה היעדרו של ארנק איכותי המיועד למערכת ההפעלה של האייפון, לצד חיסרון בולט שהיה קיים בזמנו בפיצ'רים מסוימים לסלולר, כמו לדוגמא שליטה רחבה יותר בטרנזקציות וכיוונון עמלות ידני.

פיתוח הארנק

ארנק בלו פותח בידי צוות מפתחים מכל רחבי העולם. מטרתם של המפתחים, כפי שהם פירסמו אותה באתר שלהם, היא לייצר ארנק הבנוי על יסודות של קוד פתוח, תמיכה ועידוד של חופש הפרט מבחינה פיננסית, ביזור של המשאבים ומניפסט Cypherpunks.

סקירה כללית של הארנק

ארנק בלו הוא אחד הארנקים הפופולריים והמומלצים ביותר בהם עושים שימוש ביטקוינרים בכל רחבי העולם. הפופולריות שלו נובעת מכך שעוצב במיוחד עבור ביטקוינרים מתחילים שזקוקים למערכת נוחה לתפעול.

ארנק בלו זמין עבור מערכות ההפעלה של אנדרואיד, מאק ו-IOS. הארנק תומך אך ורק בביטקוין. הארנק עוצב לפי חזונם של המפתחים, שרצו לעזור ולסייע לקהילת הביטקוין, ועל כן הוא כולל פיצ'רים רבים.

דבר ראשון, ניתן להתחבר לארנק באמצעות ארנקי חומרה, מה שמוסיף מעטה בטיחות בנוסף ליכולת הניידות.

שנית, הארנק תומך בתוסף הטכולוגי סגוויט, שמאפשר עמלות נמוכות יותר למשתמשים בארנק.

שלישית, ארנק בלו מאפשר למשתמשים בו לבצע עסקאות שאינן מקוונות, או חתומות חלקית.

בלו וולט מאפשרל משתמשים בו חיבוטר מלא וישיר לצומת אותו הם מריצים.

נוסף לאלו, הארנק גם תומך בשימוש ברשת הברק (lightning network), שהיא רשת התשלומים המהירה שפותחה על גבי הרשת של ביטקוין. זהו הארנק הראשון שפותח בקוד פתוח ומאפשר לעשות שימוש ברשת הברק. ניתן להתחבר לרשת ישירות מן הארנק מבלי הצורך להתחבר אל צומת משלכם ולהשתמש בה בצורה חלקה ללא תלות בזמינות און ליין, פתיחת ערוצים או תפעול ופיקוח על הצומת.

(ראוי לציין שרשת הברק עוד עושה את צעדיה הראשונים, והיא אינה אפיק בטוח באופן מוחלט. לכן אם החלטתם לעשות בה שימוש, יש לעשות זאת בזהירות ובאמצעות סכומים יחסית קטנים).

עמלות גמישות

הארנק מאפשר לביטקוינר המשתמש בו להגדיר כמה עמלה הוא מעוניין לשלם, כשהמחיר המינימלי הוא SAT אחד בודד. חשוב לזכור שהעמלות משתנות, ומחושבות לפי העומס ברשת הביטקוין. משום כך, מספק הארנק הערכת מחיר לעמלה אותה יהיה המשתמש מחויב לשלם על מנת הטרנזקציה אותה הוא מעוניין לבצע אכן תכנס לבלוק הבא.

יתרונות

  • ארנק בקוד פתוח
  • מאוד נגיש ונוח לשימוש
  • תמיכה ברשת הברק
  • עדכונים ופיתוחים שוטפים ותכופים
  • תמיכה אפשרית בארנקי חומרה

חסרונות

  • תמיכה בביטקוין בלבד- בעייתי למי שמתכוון להתחיל להשקיע במטבעות נוספים מלבד הביטקוין.
  • ארנק יחסית צעיר
  • חוסר באפשריות אבטחה נוספות (כמו למשל אימות דו שלבי)

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
Poloniex היא פלטפורמת מסחר מקוונת במטבעות קריפטו שהושקה בשנת 2014, המאפשרת למשתמשים לקנות, לסחור ולמכור מגוון רחב של מטבעות קריפטו, הכולל מטבעות פופולריים כמו ביטקוין ואת'ריום, וגם מטבעות אקזוטיים.
ההתלהבות מהמזלג הקשה של אתריום נובעת מהשינויים הגדולים בקוד העומד בבסיסו של מטבע הקריפטו השני בשוויו בעולם. לאתריום הייתה בעיה ארוכת שנים בהתמודדות עם מספר הולך ומתעצם של עסקאות קריפטו שבוצעו במסגרתה, וכן דמי העסקה הבלתי צפויים ולעיתים מופקעים שלה הרגיזו לאורך הזמן גם את מעריציה הגדולים ביותר.
הפלטפורמה ידועה במגוון הרחב של מטבעות הקריפטו שניתן לסחור בהם במסגרתה וכן במסחר האוטומטי שהיא מאפשרת למשתמשים בה. בהכללה, HitBTC נחשבת לפלטפורמת מסחר לסוחרים מנוסים יחסית בשוק הקריפטו.
קוקוין היא פלטפורמה שמאפשרת לסחור ביותר מ-200 מטבעות קריפטו שונים וכן כלים פיננסיים כמו מסחר בחוזים עתידיים והלוואות קריפטו. כל הפרטים בסקירה שהכנו