קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
המטבע וורג'

וורג'

וורג' (Verge) הוא מטבע דיגיטלי קריפטוגרפי, ששם לעצמו את האנונימיות כערך עליון, ומאפשר לבצע העברות אנונימיות באמצעות טכנולוגיית בלוקצ'יין.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

וורג' (Verge) הוא מטבע דיגיטלי קריפטוגרפי, ששם לעצמו את האנונימיות כערך עליון, ומאפשר לבצע העברות אנונימיות באמצעות טכנולוגיית בלוקצ'יין.

רקע כללי על המטבע

בשנת 2014 יצא המטבע לאור תחת השם DogeCoinDark. בשלב מאוחר יותר שונה שמו לשם אותו אנו מכירים היום, וורג', על מנת למנוע קישור של המטבע לדארק נט ולעולמות הרשת האפלה ולפעילות הבלתי חוקית המתבצעת בה. במשך תקופה מסויימת נחשב הוורג' כבעל פוטנציאל להתחרות במטבע מונרו, אך שורה של התקפות שבוצעו כנגד הרשת במהלך השנים גרמו לאיבוד אמון מסוים ביכולותיו של המטבע.

צוות המפתחים מאחורי מטבע וורג' כולל קהילה המונה כמה עשרות מפתחים ומשווקים, המזדהים בכינויים אינטרנטיים בלבד. קיימות שמועות שלמעשה בשלב זה ישנו אך ורק מפתח פעיל יחיד.

הייחוד העיקרי שמציע הוורג' אל מול יתר מטבעות הקריפטו הוא הפרטיות והאנונימיות המלאה לחלוטין שהוא מעניק למשתמשיו.

שער המטבע וכמות המטבעות

המטבע של מערכת וורג' נקרא XVG. בעת כתיבת שורות אלו נמצאים בסירקולציית המערכת יותר משש עשרה מיליארד יחידות מטבע. שער המטבע עומד על כ-0.020 דולרים ליחידה.

פרטיות במטבע וורג'

על מנת להבין כיצד פועל וורג', נבין מה המכשול העיקרי בדרך לפרטיות מלאה של גולשים באינטרנט. מכשירים המחוברים לרשת האינטרנט עושים זאת באמצעות ספק שירות. ספק השירות משמש כמתווך המעניק לכל מכשיר כתובת IP משלו, ומעביר את המידע המבוקש אל וממכשירים אחרים המחוברים לרשת, כאשר גם להם יש כתובת IP משלהם כמובן.

כאשר נעשה שימוש ארוך במכשיר בעל אותה כתובת IP שאינה משתנה, ספק האינטרנט יכול לצבור מידע רב על השימוש באינטרנט של אותו מכשיר. על מנת להתגבר על מכשול פרטיות זה, וורג' עושה שימוש בשני פרוטוקולים: TOR ו-I2P.

פרוטוקול TOR, ראשי תיבות של the onion router (נתב הבצל), מצפין כל העברת מידע בכמה שכבות של הצפנה (מכאן השם נתב הבצל), כאשר כל העברה מנותבת דרך כמה כתובות IP, כאשר בכל אחת מהן אין דרך לדעת את מלוא הנתיב אותו עבר המידע.

התקפות על וורג'

האירוע העיקרי שנקשר בשמו של מטבע וורג' היה תקיפה שהתבצעה בתחילת חודש אפריל 2018. התקיפה התבצעה באמצעות באג במערכת שאפשר לתוקפים להשתמש באותו האלגוריתם עבור מספר רב של בלוקים שונים. בצורה זו יכלו התוקפים לגנוב כמות מכובדת מאוד של מטבעות: בין רבע מיליון לארבע מיליארד (תלוי את מי שואלים). התקיפה גרמה מבוכה רבה לצוות המפתחים, שמיהרו לתקן את אותו הבאג. על מנת למנוע הישנות של תקיפה כזאת, נאלצו המפתחים ליצור פרוטוקול חדש ובסופו של דבר לבטל את הפרוטוקול הישן.

התקיפה פגעה קשות באמינותו של המטבע בעיני קהילת הקריפטו, וקשה להגיד שהמוניטין השתקם מאז. האנונימיות המוחלטת של צוות המפתחים גם הוא מקשה עליהם ליצור מצג אמין לציבור.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.